Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor "illik" a babaruhákat...

Mikor "illik" a babaruhákat kölcsönkérni és mit mondjak?

Figyelt kérdés

Nyugi nem követelőzöm,a tesómròl van szó.Tehát mondta,hogy összekészíti de ezt kb. 10 héttel ezelőtt.Most lassan már kellene,ezek ilyen családi rucik,meg sokat én vettem,de nem tudom,hogy kérjem el,mert nem akarom,hogy kéregetésnek tűnjön,mivel mostanában nem ajánlotta fel megint.

Másik eset,de témába vág.

Mindig mindenki felajánlotta a segítségét,(bár nem szorulunk rá)még a terhesség elején és minél nagyobb a hasam,annál csendesebbek ezek az emberek.Nem várok tőlük semmit,engem inkább megmosolyogtat csak fura.Nem kell azért ígérni,mert így illik.Nemde?


2013. jún. 20. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is jártam így, tudom kicsit kellemetlen, de én rákérdeztem, hogy számíthatok-e a ruhákra, csak mert lassan kéne, és ha nem akkor még van időm szétnézni...

Szerintem ebben semmi sértő nincs... meg másnak nem ez a legfontosabb a legtöbb ilyen esetben csak szimplán elfelejtették...

2013. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hm igaz.Nekem nehéz dolog kérni valakitől valamit,mert leég a pofámról a bőr,mégha családtagról is van szó. :/
2013. jún. 20. 22:32
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első nagyon jót írt. Egy ilyen kérdés még nem cink. Annó nekünk is ígért mindent a család, aztán ahogy teltek a hetek nem jött senkitől semmi. Nem baj, mert így olyan dolgokat választottunk, ami nekünk tetszett, de pl ha valaki számít az ígért cuccokra és nem vesz akkor nagyot koppan.
2013. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Így : "A babarucikat össze tudtad készíteni? Tudod, lassan kelleni fog. Ha nem, akkor vennem kell újakat. De időben tudnom kell.- mondjuk ez ez példa, nem tudom, milyen a kapcsolatotok a tesóddal.

A másik, nem tudom, milyen segítségre gondolsz? Ki kell festeni pl.? Vagy távolabbi ismerősöktől kapnátok dolgokat? Ezeket szerintem felejtsd el. Nem rosszindulatból nem jönnek, hanem mert nem akarnak zavarni esetleg, vagy azért ígértek, hogy mondjanak valamit, stb. Ha konkrét dolog, arra is nyugodtan rá lehet kérdezni finoman, hogy áll-e még az ajánlat. Azt úgyis érzed, ha ki akar hátrálni.

Nekem is ígérgettek, hogy majd jönnek, megcsinálják a babaszobát, erre 40 fokban én tapétáztam 36 hetesen, aztán egyedül festettem. Tudták, hogy egyedül csinálom, de nem jöttek. Ha maguktól nem jutott eszükbe, kár szólni.

2013. jún. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok egyébként nekem is ígért mindenki mindent, majd jönnek takarítani, meg segítenek... jaja.. :D azóta is jönnek, bár még lehet szaván fogom mondjuk tesómat egy kis takarításra :D


34 hkm

2013. jún. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Mivel a tesodrol van szo, nem latok benne semmi rosszat hogy kerjed tole.. tok ciki hogy a tesod es kerni kell 10 het utan amugy...

Azt nem dom miert igergetnek emberek ha nem tartjak be, ez fura. De e mellett nekem is van egy 2.5 evesem itthon es 8 honapos pocakkal is ki tudod takaritani! Nem bena vagyok vagy beteg hanem terhes.. Ne keverjuk ossze es ne szolgaltassuk mar ki magunkat ha igerik ha nem. Ha kupi van takaritsatok csajok ne varjatok masra. (ezt nem neked irtam)

2013. jún. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
4-es valaszolo teged sajnallak amiert tapetaznod meg festeni kellett, de kerdem en hol volt a pasid? egy normalis tars nem hagyta volna hogy ezeket te csinald.
2013. jún. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
5os vagyok, gondolom ezt nekem szantad... nem hiszem, hogy kihasznalnam a terhességet meg annak ellenere sem, hogy tobb okbol kifolyolag is szigoruan fekudnom kellene... de a lenyeg hogy te megmomdtad...
2013. jún. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A testvér ígéretére rákérdeznék, a többieké ha teljesül teljesül, ha nem nem. Sokan hamarabb megígérik, mint átgondolnák nem-e kell akár nekik, akár valaki közelibbnek. Ezzel sincs baj. A segítséggel ugyanez a helyzet.
2013. jún. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tesódtól miért nem mered megkérdezni, hogy összekészítette-e már a babaholmikat?Ez nem kunyerálás, kéregetés.


Amúgy meg nekem senki nem ígérgetett semmit, hogy majd ezt-azt segít megcsinálni, segít takarítani, hanem azt mondták, bármi van, tényleg bármi, akkor szóljak.

De mivel én úgy éreztem, hogy mi a párommal megoldjuk, ami kell, ezért nem szóltam.Annyit beszéltem meg a barátnőmmel, hogy ebédet hoz az első héten, mikor hazajöttünk a babával.

Amúgy, ha kértem volna valakitől valamit, biztos segítettek volna.De nehogy már nekik kelljen állandóan ajánlkozni, ezzel sokan azt hinnék, hogy teher és nekem az is lett volna, ha valaki minden alkalommal mondta volna, hogy segít kifesteni mondjuk.

Ha valami kell, akkor ki kell nyitni a szánkat és kérni, hogy gyere segíts, mert egyedül nehéz. Ha kamuból ígért nem is fog eljönni,de a segítség, ha nem tudja, hogy szükség van rá, akkor nem is fog jönni.

2013. jún. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!