Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8hetes vagyok és egész nap...

8hetes vagyok és egész nap hányingerem van. Sokszor úgy ennék valamit, de undorodom minden kajától. Van valami, ami jó a hányinger ellen? Meddig tart még ez a rosszullét?

Figyelt kérdés
Reggel egy kiflit szoktam elmajszolgatni, nehezen. Kekszet is vettem, de nem birom bekapni se. Már probáltam hányni, mert utána jobban szoktam lenni, de már az se sikerül.
2009. okt. 12. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Húha, nem irigyellek. Én a 8. héttől a 20. hétig hánytam, naponta többször is. Nekem nem jöttek be a praktikák (fekete tea kortyonként és gyömbér reszelve, attól még jobban hánytam). A 20. hétre mínusz 4 kilóm volt "pluszban". (azaz csak fogytam).


Nálam egyetlen étel volt, amit meg tudtam enni és sose hánytam ki, a túrós tészta tejföllel. (meg néha a banán... és a pirítós). Gyakorlatilag ezen a 3 dolgon éltem a 20. hétig. Remélem neked nem fog ilyen sokáig eltartani.

2009. okt. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Próbálgass. Egyél falatonként. Én azt csináltam. Néha a leglehetetlenebb dolgok maradtak meg bennem. Néha semmi.
2009. okt. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Még csak 2szer hánytam,de utána jobb is volt.
2009. okt. 12. 23:44
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem este volt mindig hányingerem, de a narancslétől elmúlt.
2009. okt. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Próbáld meg evés előtt azt, ami "normál üzemmódban" is csökkenti a hányingert, pl a jéghidegre hűtött italt. Nem túl savas gyümölcslé, jeges tea, kikavart kóla, bubimentes ásványvíz stb,csak néhány kortyot. Aztán valami olyan kaját, amit tényleg nagyon szeretsz, és szívesen eszel, abból is csak keveset. (Remélhetően nem a csülökpörkölt az :-D)

De ennél is fontosabb, hogy ha éhes vagy, ennél valamit, próbálj NEM gondolni arra, hogy ennek tuti rókakoma lesz a vége. A végtelenségig úgysem éhezhetsz, ráadásul a "hányingerem van az éhségtől" mondás igaz, és a te esetedben csak tetézi a problémát. Ha más nem csúszik le, legalább néhány szem szőlőcukorral, vagy csokival próbáld megelőzni, hogy az éhségtől forduljon fel a gyomrod. Ha szereted, majszolgathatsz kiflit, vagy kekszet, de szerintem ilyenkor valami könnyebben lenyelhető, kevésbbé ragacsos kaja lenne jó, mert amit amúgy is nehezen nyelsz le, már eleve öklendezést válthat ki.

Nekem szerencsére egyik gyerekemmel sem volt ilyen gondom, de állítólag félidő környékén elmúlnak a hányós panaszok, ha eltart addig, utána már sokkal jobb lesz.

2009. okt. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
az első trimeszter végén el fog múlni. annál tovább nagyon ritkán tart.
2009. okt. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nekem a borsmenta tea segített jéggel, de ez egyénenként változik.
2009. okt. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a citromfű tea segített, ittam reggel és este egy csészével. Megnyugtatta a gyomromat, és utána tudtam enni valamicskét. De nyugi, a 12. hét betöltésével mintha elvágták volna. Nekem a csípős ételek jöttek be pl.: szecsuáni csirke rizzsel (jó csípősen), vagy a piritós erős pistával fokhagymával.
2009. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Megértelek. Ugyanazt élem át a 7.héttől, mostanában jobb, pedig még csak 11+3 vagyok. Inni se bírtam, de a 100% narancslé jót tett (itt ajánlották a lányok), meg a krumpli héjában sütve, főzve, jól megsózva. Pihenj sokat! Jobb lesz!
2009. okt. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

16. hétig hánytam és a terhesség végéig visszatért olyankor amikor nem is számítottam rá mentolos rágó nekem segített.

6 és fél hós anyuka

2009. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!