Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon hogyan tudom már terhess...

Vajon hogyan tudom már terhesség alatt "edzeni" a babámat arra, hogy kiegyensúlyozott, nyugodt baba legyen, ha megszületik?

Figyelt kérdés
Van valami ötletetek?
2009. okt. 13. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyél kiegyensúlyozott és nyugodt a terhesség alatt. Szerintem ez a legtöbb, amit ilyen szempontból megtehetsz. Az, hogy milyen lesz a baba természete, nem hiszem, hogy nagymértékben befolyásolható. :)
2009. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

alapvetően nyugodtak vagyunk mindketten, remélem, a páromra fog ütni, mert ő egy haláli nyugodt ember, én hamarabb felkapom a vizet. Hangosan nem beszélünk, néha van, hogy kiborulok a munka miatt, de az hamar elmúlik, és akkor sem hangoskodok. Ezen kívül pedig vallom azt, hogy a sok ének, mondóka, a nagy és kiadós séták, a nyugodt környezet fog rajta formálni. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy rossz, vagy problémás gyerek legyen.


Van még valakinek ötlete?

2009. okt. 13. 11:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolkozz ilyen csacsiságokon, ha megszületik is ezen fogod stresszelni magad? ha igen, akkor se te se a kicsi nem lesz kiegyensúlyozott! A boldog babához egyetlen dolog kell: szeressétek nagyon. A többi jön magától, egy kis kiabálástól és munkahelyi stressztől még egy gyerek sem lett sem idegbeteg sem kezelhetetlen, de a túlzott aggódástól, kényeztetéstől, önállótlanságtól már annál több! Ne aggódj annyit, minden menni fog magától, a lényeg hogy szeressétek egymást ti hárman! :)
2009. okt. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2,-kal egyetértek teljesen, túlzásba viszed...
2009. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyet értek a felettm szólókkal. Ha erre gondolsz tutira nem lesz nyugodt gyereked és kiegyensúlyozott sem.
2009. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

na jó, de itt mindenki nagyon szereti a babáját, a Szoptatás és a Babák linkeknél mégis rengetegen panaszkodnak, hogy miket csinál a kicsi. Akkor most ez hogy van? Amúgy köszi az aggódást, nem stresszelelm túl magam rajta, majd kialakul, de szerintem minden első babásban megfogalmazódik hasonló kérdés. És így 24 hetesen lassan már megfordul a fejemben, hogy te jó ég, mit fogok kezdeni azzal a csöpp babával, amikor hazahozom a kórházból. És egyetlen rossz mozdulat, tett, engedékenység bármi utána lehet, hogy később (mikor rájövök, hogy valamit rosszul csinálok) nagyon nehezen javítható.

Ti sohasem gondolkozatok ilyesmin, hogy ennyire leszóltok érte?

2009. okt. 13. 14:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, igazuk van, ennyire nem kéne odafigyelni, hogy mennyire ne akadj ki! Én ahogy nyugtatom magam, úgy idegesedek, mert utálom, hogy muszályból kell nyugodtnak lennem és kiegyensúlyozottnak lennem! Megőrülök, a sok nyugtató zenétől, nem bírok a hasammal beszélni, DE NAGYON SZERETJÜK A PICIT! A bulizós kedvem van, olyan zenét teszek be és táncikálok, ha megrúg hozzászólok, de nem nyaggatom örökké! Foglalkoztat mi lesz vele ha hazahozom, de össze-vissza zűr van a fejemben, mindenki mást mond, egy-két dolog van amit tudatosan nem akarok megtenni, de a többi majd kialakul! Olyan mélyen alszok, hogy alólam az ágyat is el tudnák lopni, de attól még nem stresszelek, hogy mi lesz ha sír és nem kelek fel, mert azt is az ösztön hozza! Csináld amit jónak érzel!
2009. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szívemből szóltál, utolsó, én is így vagyok vele
2009. okt. 13. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tudod milyen jegyben születik a babád, az sokat segít a dolgon. A születési jegyek tulajdonságai ugyanis eléggé eltérőek lehetnek.

Az én babám Halak lesz, ha időre születik. Tehát eléggé érzékeny, nyugodt babára számíthatok.

Ha ismered a gyermeked ilyen jellegű tulajdonságait, akkor kevésbé fogsz kiakadni egy-egy megnyilvánulásán, ill. jobban tudod igazgatni, segíteni majd a kis felfedezőt a élet nagy dolgaiban is. És - engem legalábbis - ez megnyugtat.

Persze nem lehet mindenre felkészülni, de kiindulásnak nagyon jó dolog.

Rengeteg babahoroszkóp létezik már a neten, nézegess körül egy kicsit. És rá fogsz jönni, hogy tényleg milyen különbözőek tudnak lenni már az egészen pár napos babák is.

2009. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ez jó, köszi, nem jutott eszembe, megnézem. Ha időre jön, pont a Bak és a Vízöntő határán fog megszületni. Majd megnézem, mit mondanak ezekre a csillagok
2009. okt. 14. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!