Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magasabb, határ értékű AFP...

Magasabb, határ értékű AFP eredmény?

Figyelt kérdés
Első gyermekemet várom.A 18.hétben illetve jobban mondva mától a 19.hétben vagyok,mivel az orvosom ma átírta!Ma kaptam meg az AFP eredményemet is, ami 2,54 tehát határ érték-épp hogy kicsivel magasabb. Az orvos azt mondta semmi pánik ez lehet attól is hogy épp nem a 16.hétben jártam mikor levették a vért hanem már jócskán a 17.-ben. Amúgy ma megnézett,sima,alacsonyabb színvonalú ultrahanggal,és amúgy a baba szívműködése tökéletes, a baba élénk. Olvastam hogy ez lehet velő csont záródási rendellenesség amit remélek hogy nem már csak azért is mert a terhesség 6.hetétől Elevitet szedek minden nap!A másik pedig a lepény.Hogy vérezhet ,vagy leválhat, ettől félek jobban hiszen a 12.heti Uh-n a placenta fedte a méhszájat,azóta nem is dolgozom,táppénzen vagyok.Olyan anyukák megnyugtatására,tanácsára lenne szükségem akiknek szintén magas határ értékű vagy magasabb értékű lett az AFP eredményük pedig fiatal 30-35 év alatti! kismamák.Meg még egy.Ha esetleg vérzik a placenta, vagy elkezdett leválni,az mivel jár a továbbiakban?! Jövőhéten megyünk 18.-20.heti UH-ra a kórházba majd egy másik kórházba genetikai Uh-ra.
2013. jún. 24. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem vérzés miatt lett magasabb az értékem (31 éves vagyok, 8. hétben véreztem 3 napig), nekem is azt mondták, hogy az AFP eredmény csak erősen "orientáló", ha az UH rendben van, annak kell hinni.
2013. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát ez a mai csak egy gyenge SZTK-s UH volt jövőhéten megyünk be a kórházba a 18-20.heti Uhra.Nekem 6.hétben volt egy kisebb vérzésem-barnázásom, nyálkahártya repedés miatt,meg 12.hétben fedte a méhszájat a lepény,ami nem járt semmilyen tünettel,zárt is voltam-vagyok. Egészséges a kisbabád? És ha csak emiatt magas az eredmény, utána ez mit von maga után? Ugye nem kell gyógyszert szedni, kórházba feküdni esetleg bármi más ami a babának nem jó? Válaszodat előre is köszönöm! :)
2013. jún. 24. 16:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem pont fordítva! A Normál Afp 0,56 volt, a korrigált 0,65!


Uh szerint makk egészségesek vagyunk! :D


20 hetes kismama

2013. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gratulálok!Boldog babavárást és egészséget kívánok nektek!:)
2013. jún. 24. 16:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Még nem tudom, mert a 20. hét végére kaptam genetikai UH időpontot, de mivel a doki jó minőségű UH-n nézte a 17. héten, nagyon nyugtatgatott, hogy semmilyen elváltozást nem lát.
2013. jún. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Hova kell genetikai tanácsadásra menned?
2013. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Genetikai vizsgálat-Sote I.
2013. jún. 24. 17:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudom, min mész keresztül. Ez az én tavaly júniusi kérdésem.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


A kislányom már 8 hónapos, makkegészséges.


Írj majd meg, mit mondtak az uh-n, addig is próbáld elterelni a figyelmed.

2013. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat pénteken megyek a 18.-20 heti uh ra akkora kaptam időpontot de a SOTE-t a genetikai miatt egyszerűen lehetetlen elérni csak a telefonszám megy igy elhatároztam hogy be megyek személyesen.
2013. jún. 25. 09:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: Sote-t nem ismerem.Én a Debreceni genetikára jártam sokat, mert gyógyszert szedtem, az elején míg nem tudtam hogy terhes vagyok, és nem lett volna szabad.Szegény picurkámat a háziorvosom gyomorpanasznak véle.Genetikán jól kiszűrik.Az AFP-re nem szabad alapozni.Elavult régi módszert amit állítólag kiveszik a vizsgálatokból nemsokára.

Kedves 8-cas.Olvastam a régebbi kérdésed, milyen érdekes hogy tavaly nem láttam.Nekem is 8 hós a kislányom.Nekem május 10 vették le az AFP-t. Akkor én is sokat rettegtem, de erre a májenzimem let rossz. Bocsánat az offért.

2013. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!