Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás, asztma,...

Magas vérnyomás, asztma, fulladás, hízás,30év felett, első baba, terhesség eleje. Hasonló "cipőben" kismama?

Figyelt kérdés

sziasztok!


9 hetes km vagyok. a védőnő múlthéten mérte a vérnyomásom, azt mondta kicsit magas. ma reggel 157/95 volt! ezt onnan tudom hogy voltam szív uh-n meg EKG-n (maszek alapon) és ott azt mondták ezt mindenképpen ki kell vizsgálni. Biztosan olvastatok már rólam, ezen az oldalon, legalábbis írtam már magamról.

zóval ezen felül még most az elején 5 hét alatt híztam öt kilót, asztmás vagyok és már most nagyon fulladok már egy kis lépcsőzés által is. holnap mennék a hízás miatt cukorvizsgálatra.eddig ez nem volt jellemző. 34éves vagyok, ez lenne az első babánk.


a védőnő azt mondta keressem fel ha lehet még ma a nőgyógyászati ambulanciát. ott eldöntik hogy gyógyszert adnak a vérnyomásra, befektetnek vagy kapok 24 órás megfigyelő gépet.

mi a tapasztalat? egyből felírnak gyógyszert? Szerintetek ilyen összetett esetben: vérnoymás, asztma,hízás,fulladás,idősebb" életkor, mi várható? legjobb lenne befeküdni és egy komplex kivizsgálást csinálnának? van rá esély?


köszönöm a válaszokat!


ki volt hasonló helyzetben?


2010. febr. 22. 09:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy úgy híztam hogy nem zabáltam, nem nassoltam, normál étkezés mellett,miközben rendszeresen jártam a vécére, volt hogy naponta kétszer is!
2010. febr. 22. 10:00
 2/4 A kérdező kommentje:

ha valaki olvasna:


holnap be kell feküdnöm kivizsgálásra. :-(


írtak fel nekem is Dopegyt. a kórházban már 160/100 volt a vérnyomásom!

2010. febr. 22. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is magas a vérnyomásom,az is volt a terhesség elött is,és én is a dopegytet szedem,de nekem egyenlőre bevált.Asztmás is vagyok és a napokban nagyon fulladok én is de arra is szedem a gyogyszereket.A hízással ugyvagyok hogy elötte is kövér voltam de most szerencsére nem sokat híztam.Kitartás.Üdv:31 hkm
2010. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
mai egészségügy: reggel 9-kor jelentkezés. a mai doki közölte hogy azért inkább ne feküdjek be, mert a gyógyszer még úgysem használ. majd pénteken felteszik a 24 órás hortert....nem tudom ezt tegnap nem tudták? a gyógyszert szedem ami elálmosít, fáradt leszek tőle és ugyanúgy fulladok....sebaj, ők az orvosok, ők tudják...
2010. febr. 23. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!