Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miért mondta a...

Szerintetek miért mondta a doki h figyelni kell a baba növekedését mert átlagon felül nagy? Mire gondol? Nem szeretnék császárt, de valószínű arra?

Figyelt kérdés
Rá se mertem kérdezni
2013. jún. 25. 20:10
 1/10 A kérdező kommentje:
28 hetes vok
2013. jún. 25. 20:11
 2/10 anonim ***** válasza:

mekkora a babód?


Nekem most volt ultrahangom ma 30+2 hetes vagyok 1752 nekem azt mondták pont jó.

2013. jún. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem volt most uh a hasamat nyomkodta meg és mondta h nagynak érzi , de eddig is mindig mondta h nagyobb az átlagnál, csak most megijesztett ezzel h néznünk kell a súlyát... vajon miért?
2013. jún. 25. 20:26
 4/10 anonim ***** válasza:
ettől még nem biztos a császár, na meg nem tudhatod nem jön-e elöbb 1-2 hétttel akkor meg végképp nem lesz olyan nagy talán. Tapintásból végképp nem tud saccolni uh alaján is többször tévednek minthogy eltalálnák.
2013. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondta tegnap azorvosom, hogy bár ő a jövő héten szabin lesz, de ha megyek a 32 hetes UH-ra, kérjem meg a lányokat (szonográfusok), mérjék meg a babát fejkörfogatra és súlyra is, mert a 4D UH-on 29 hetesen (a város legmodernebb gépével) 2000 g-ra becsülték a súlyát, 29 cm-t mértek fejkörfogatnak...stb...

A fundusom pedig 31 hetesen (tegnap) yx/k volt, ami 35 hetesnek felel meg.

Nekem más miatt is fontos a méret: ui. placenta praeviám van, ami esetemben annyit tesz, hogy a lepény alsó széle fedi a méhszájat.


A kislányomat 2 éve 37 hét 6 napra 2940 g-mal szültem 49 cm-el és 32-es fejkörfogattal...

Persze a terminus végén Ő is lehetett volna 3 kiló 70-80 deka is, de a 28. héten elkezdett nyiladozni a méhszájam, mire a nagy napon beértünk szülni már fájások nélkül volt 2 ujjnyi tágulás...

Most az lesz, hogy a kistesó lesz a "nagy" tesó! :D

2013. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megszülöm én csak beijedtem nehogy acsászárra gondoljon a dokim azt nem akarom, ennyi . köszi a válaszokat
2013. jún. 26. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetésnek, csak hogy a másik okot is tudd: még a csökkent glükóz toleranciájú (IGT) anyukák babája szokott nagyon nagyra nőni (a saját genetikájánál nagyobbra/ducibbra) Ebben az a gond, hogy ők nehezebben alkalmazkodnak a kintlétre.

Ha jó volt a cukorterhelésed és nem eszel egyszerre sok szénhidrátot, akkor ez a gondolat tárgytalan.

Minden jót és jó babavárást!

2013. jún. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg tudjál állapítani tapintásból, már aki ügyes. Nekem szülés előtt 2 nappal a gép 3600 g becsült, a dokim "megtapogatott" és azt mondta szerinte 3 kg körüli és igaza lett, met 3050 grammal született.
2013. jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is nagynak mondták,és fel sem merült a császár.Végül 3950gramm lett.
2013. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Teljesen jó lett a cukorterhelésem, és 6kb híztam eddig 28 hetes vagyok . szóval nem ettől függ, azóta már kérdeztem a védőnőt és hát valszeg császár miatt nézi mert nem fog szenvedtetni , ha nagy a babóm 4kg feletti
2013. jún. 29. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!