Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet buta kérdés de a fehérje...

Lehet buta kérdés de a fehérje szabad szemmel is látható a vizeletben?

Figyelt kérdés
Mert ma reggel kellett vizeletmintát leadnom a laborba és ilyen fehér,szálkás darabkák úszkáltak benne,az mitől lehet?Kicsit aggódom mert vizesedem is.
2013. jún. 26. 08:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet látni..
2013. jún. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Sztem sem lehet látni.Ha fehéres a vizelet gennyre utalhat,ami a felfázástól lehet.

Én mióta terhes vagyok bármennyit iszom nagyon dúrván sárgát pisilek :)

2013. jún. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Kerria ***** válasza:

Látható. Sajnos az első terhességemnél toxémia gyanús voltam (30. héttől), magas vérnyomással, és fehérjével a vizeletben. Kis apró foszlányok, amik fehéres színűek, azok sajnos azok :(


Amíg nincs hozzá más tényező is, addig ne aggódj, mert ez még nem olyan vészes. Reméljük nem lesz semmi komolyabb. Pihenj amennyit tudsz!

2013. jún. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
2013. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
egyszer nekem is volt fehérje a vizeletemben, de kiderült, hogy csak az erős folyás miatt volt (ami sajnos a csípős, kicsit sárgás fajtából való volt). kaptam rá hüvelykúpot és megoldódott. szóval nem kell a legrosszabbra gondolni. mástól is hallottam, hogy csak a folyása miatt láttak fehérjét a vizeletben
2013. jún. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Egy másik tényező,a vizesedés is van nálam..nem szép a lábam,a doki tegnap jól rám is ijesztett h ő fél a terhességi mérgezéstől és szigorú diétát javasolt,teljesen sómentes táplálkozást és h csökkentsem minimálisra a folyadékbevitelt és próbáljam kipisilni ezt a sok vizet.Kissé megijedtem ettől a mérgezéstől,eddig azt gondoltam h normál mértékű a súlygyarapodásom is,33.hétig +11/12kg.Ami még nyugtat h a vérnyomásom mindig alacsony szokott lenni,ilyen 100/70körúli értékeket mutat,legalábbis eddig..
2013. jún. 26. 08:56
 7/28 anonim ***** válasza:

Azt kell leadni, amit produkáltál. Magadat csapod be, ha variálsz. A labor majd szól, ha valami baj van.


Adtam már le én is olyan szálkásat.

2013. jún. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Valamit félreérthettél előző válaszoló,hát persze h azt adtam le.Nem is a szomszédasszonyét.:-)Már bocsánat.
2013. jún. 26. 09:11
 9/28 Kerria ***** válasza:
A vizesedés, és a fehérje is valaminek a következménye. Amíg nem jelentkezik más tünet, addig ne aggódj túl sokat. A terhességi toxémia= mérgezéssel, amit a dokid is említett. Amíg a vérnyomásod kedvező, addig pihenj sokat, és próbálj vízhajtó hatású ételeket enni. Sózás érdekes dolog, én rendkívül sószegényen főzök, és ennek ellenére mégis azt mondták csökkentsem. A testsúlyom nekem sem szállt el drasztikusan, a szülésre plusz 13 kg-val mentem. Nálam a magas vérnyomást csökkentették gyógyszerrel, így az enyhe fehérjével a vizeletemben nem volt gond, arra azt mondták normális. Vizesedni én szerencsére nem vizesedtem. Ha 33. hetes vagy, akkor ezek a tünetek valószínű szülésig elkísérnek majd. Utána minden visszaáll a rendes kerékvágásba. Amíg a baba bent jól van, mocorog, rendesen fejlődik, addig ne aggódj. A dokid meg fog tenni mindent értetek. :)
2013. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást.A dokim mondta a kevés folyadékbevitelt is..ez kb mennyit jelenthet napi szinten?kb 1 liter levessel mindennel együtt?
2013. jún. 26. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!