Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhes lehetek?...

Hány hetes terhes lehetek? Hogyan működik a számolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok okt. 12-én hétfőn voltam a dokinál, és ahogy megvizsgált, mondta hogy 7 hetes terhes vagyok. Hüvelyi UH-n már azt mondták, hogy 5 hetes terhes vagyok. Kalkulátorral is kiszámoltam, és aszerint is 7 hetes vagyok. Akkor miért csak 4 mm-es még a pici? Valójában tényleg csak 5 hetes vagyok?

Köszönöm előre is a válaszokat.

babybogyó87


2009. okt. 14. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
a számolás az utolsó menstruáció első napjától számol 40 hetet a szülésig. valójában a megtermékenyüléstől számított 38 hét a terhesség, de mivel a megtermékenyülés nem biztos, de általában 2 héttel a mensi után van (félidőben), ezért kötötték a biztos mensi dátumhoz.
2009. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel a peteérés ideje bizonytalan, lehet, hogy valóban fiatalabb a terhesség, mint a menstruáció alapján számított. Ezért szokták a 12. heti ultrahang után meghatározni a pontos terheségi kort az utolsó menstruáció és az UH eredmény alapján. Ha az eltérés a két dátum között lényeges, akkor módosíthatják az eredetileg számolt időt. ez a kezelő orvos döntésén múlik.

Én most várom a negyedik babámat és eddig minden első ultrahang alapján kissebb volt a baba, mint a számított idő. A terhesség végére meg túl nagy. :)

Szóval két dolog lehetséges. Vagy behozza a babád a "lemaradást", vagy módosítani fogják a terhesség korát az Uh lelethez igazítva, ha szükséges. Akkor viszont késői peteérésed volt és úgy estél teherbe.

A lényeg, hogy nyugi, mert így is úgy is rendben van minden. A dátum csak az orvosnak fontos, a babád fejlődését nem befolyásolja.

2009. okt. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
azért ultrahangon elég szubjektív, hogy mettől meddig húzza a vonalat a doki méréskor, és milyen szögben lát rá a babára. legközelebbi vzsgálatnál biztos majd pontosabban meg tudja mondani. (nekem 7 hetesen CRL=11 és 12 mm-esek voltak a fiaim)
2009. okt. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.

UH-ra 3 hét múlva hívtak vissza, egyébként én is késői PÉ-re gyanakszom, mert a ciklusaim változóak voltak, volt mikor 38 naposak is voltak.

2009. okt. 14. 10:49
 5/5 A kérdező kommentje:
bocsánat, volt mikor 38 telt el a két mensi között.
2009. okt. 14. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!