Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy szükségem lenne a segítas...

Chococa_aath kérdése:

Nagy szükségem lenne a segítaségre, valaki megtudná mondani hogy hogyan működik a gyámhatóságnál ha kiskorú vagyok?

Figyelt kérdés

Decemberben leszek 17 éves és 24 hetes terhes vagyok...

nem merek elmenni terhes gondozásra félek hogy megtudják a szüleim mert hogy ugye kell a gyámhivatalból engedély vagy nem tudom pontosan hogyan működik ha valaki tudja kérem írja meg nekem nagyon félek hogy elvesztem a babám amikor megszületik..:( előre is köszönöm


2011. szept. 29. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Kevered a dolgokat. A szülők engedélye ahhoz kell, hogy elvetesd. Ahhoz, hogy megtartsad, nem. Viszont ha megszületik, akkor gyám kell neki, aki nagykorú kell, hogy legyen. Mivel te nem leszel az, ezért vagy a szüleid, vagy a gyerek apja, ha ő nagykorú. Ha megszületik, sem vehetik el tőled.


De azért furcsa, mégis, mit mondasz, ha megszületik? Nőtt a kertben?

Tudod, hány vizsgálatot szalasztottál el?

Az baba apjával mi a helyzet?


nehéz elhinni amit (és ahogy) írsz...

2011. szept. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is: nem kiskorú vagy, hanem fiatalkorú, ez a kettő nem ugyanaz. A babának viszont felnőtt gyám kell, amit vállalhatnak a szüleid, vagy a baba apukája (kivéve, ha még ő is fiatalkorú). Ha nem vállalja senki a gyámságot, akkor lehetséges, hogy elveszik tőled a babát. Nem látok más megoldást, mint azt, hogy a szüleid elé állsz, és őszintén elmondassz nekik mindent. Hidd el, az első sokk után melléd állnak, és nem kell tovább rettegned. Ráadásul tényleg rengeteg vizsgálatról lemaradtál, remélem, ennek ellenére minden rendben lesz a kicsivel. Terhesgondozásra minél hamarabb menj el, ez a baba érdeke, de a tiéd is, ráadásul csak akkor vagy jogosult a szülés után járó egyszeri anyasági támogatásra (kb. 65 ezer Ft körüli összeg), ha 4x megjelentél terhesgondozáson. Tehát anyagilag sem mindegy. EGyébként sem titkolhatod tovább, az is csoda, hogy eddig nem vette észre senki. Beszélj a szüleiddel, szorítok, hogy minden jól alakuljon.
2011. szept. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz, amit írtál, nagyon gyorsan menj el terhesgondozásra. A védőnő segíteni fog!
2011. szept. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
24 hetesen még nem látszik rajtad? Bár ismerek én is olyat aki 15évesen nem merte elmondani, meg nem is nagyon gondolta hogy terhes....6hónapos volt mikor kiderült!
2011. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Gyermeket úgy vállal az ember, hogy a sok más alapvető szükséglet biztosítása mellett felelősségteljesen is viselkedik. Lehet valaki anya akár 17 évesen is de csak akkor ha megérett rá. Én ezt Nálad nem mondanám el, nagyon gyerekesen és felelőtlenül viselkedtél az elmúlt 24 hétben. Hogy miért? Azért mert ahogyan az előttem válaszolók írták, olyan alapvető vizsgálatokat hagytál ki amelyek azért vannak, hogy megtudhasd, egészséges gyermeket készülsz -e a világra hozni ill. hogy Veled minden rendben van -e, nem veszélyezteti -e valami a babád vagy a Te egészségedet? Erre nem gondoltál? Ezek értetek vannak ... Tudom, régen ezek nélkül is megszülettek a gyermekek, de ha már egyszer napjainkban erre van lehetőség akkor éljünk vele. A másik nagyon fontos kérdéskör, hogy hogyan is vállaltad ezt a babát? Az apukája kitart mellettetek? Mert én azt gyanítom, hogy egyedül vállaltad be. De ha nem is egyedül, most így 16 évesen gyakorlatilag a szüleidnek szülsz, önálló kereset híján ők fogják majd eltartani a babát is és Téged is. A sulira nem is gondoltál? Ugyanis vagy otthagyod az iskolát vagy magántanulóként csinálod tovább de ahhoz ezeket intézni is kell, vagy megelégedsz a 8 általánossal? Később milyen munkát szeretnél amiből eltartod majd a gyermekedet? Ugyanis ma már egy takarítónőnek is szükséges az érettségi ... Azért mert félsz, ezeket nem szabadott volna figyelmen kívül hagynod és a szüleidet sem kellett volna kihagynod ebből az egészből ... De még nincs túl késő, ülj le Velük és mondd el Nekik, hogy babát vársz mert ebből később sokkal nagyobb cirkusz lesz. Hagyj nekik időt arra, hogy feldolgozzák ezt és talán még melléd is állnak idővel (sőt valószínű) és segítenek majd Nektek ha már így alakult ... Így, hogy akarod majd felelősségteljesen nevelni a gyerekedet ha már most sem viselkedsz úgy? Sokan olyan tizenéveseket vetnek meg a terhességükért akik tényleg igyekeznek is jól csinálni, akik közlik a szüleikkel, akik a párjukkal együtt vállalják be a babát, aki mondjuk munkát is vállal, ezzel valamennyire biztosítva az anyagi hátteret és az egyéb körülményeket is felnőttként igyekeznek alakítani. Szerintem a Te esetedben ez a gyermekvállalás még nagyon korai volt mert még Te magad is gyerek vagy. Becsülendő, hogy félted a babádat és, hogy nem vetetted el, de akkor most már igyekezz felnőni a feladathoz!
2011. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

a pici apja dolgozik.. és albérletbe szeretnénk költözni.. igazság szerint anyukámmal nem tartom a kapcsolatot.. apámmal pedig soha nem volt olyan fényes a kapcsolatom..:S nagymamám teljesen kiakadna ha megtudná sőtt sztem apám is..

a suli pedig okj végzem meg magántanulóként...

szerintem igen is jó anya lennék mivel van egy 9éves uncsi hugom és gyakorlatilag én neveltem..

2011. szept. 29. 21:31
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el a körzeti orvosodhoz egy olyan időpontban, amikor még a doki nem is, de a védőnő bent van. Nálunk külön van felnőtt, és külön kismama-csecsemő-gyermek körzeti. Utóbbit keresd fel, a VÉDŐNŐT! és mondd el neki a problémád. Azt is, hogy nem szeretnéd, hogy a szüleid megtudják, a vizsgálatokkal kapcsolatban is kérdezd meg, mit ajánl, és a továbbiakban is, hogy mitévő legyél. Valószínűnek tartom, hogy az első ajánlata az lesz, hogy beszéld meg a családdal. Ha ellenzed ezt az opciót, szerintem ajánlani fog egy szervezetet, ami segít titokban tartani a terhességed, segít orvost találni, és segít abban is, hogy a vizsgálatok és a szülés is titokban zajlódjon, és se neked, se a babának ne essen baja. De őket saját magadtól is megkeresheted, nagyon rendesek: Gólyahír egyesület. Nézz utána, légy szíves!
2011. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én novemberben leszek 17, 23 hetes vagyok. Ha gondolod írj privátot és bármiben segítek:)

Amúgy a védőnőhöz, nőgyógyászhoz mehetsz, nem kell szülői engedély, csak a genetikai vérvételhez kérték nálunk anyu aláírását.

Egyébként én férjhez mentem, csak ahhoz kellett a szülői engedély, semmi máshoz nem:)

2011. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát az, hogy szerinted jó anya lennél az még önmagában kevés. :-) Attól mert ott az uncsid akit elmondásod szerint szinte Te neveltél az teljesen más dolog mint a sajátodról való gondoskodás. Tizenéves koromban én is rendszeresen vigyáztam egy kisfiúra 4 vagy 5 hónapos korától azt hiszem, napi 6 órában vmint a legkisebb testvérem és köztem 17 év van, meglehetősen későn érkezett, tehát Vele kapcsolatban is sok tapasztalatot szereztem anno a kisbabákkal kapcsolatban. Most itt a sajátom aki 4 hetes, angyali baba, szinte csak eszik és alszik, éjszaka is csak egyszer kel fel, tehát egy szavam nem lehet rá. De még így is merőben más mint más gyermekével foglalkozni. Az amilyen az én gyermekem az meglehetősen ritka, a legtöbb kisbaba éjjel is fent van, napközben is sokat sír ... stb. Tehát rendesen kivesz az ember energiájából. Az meg, hogy a pici apukája dolgozik, nem tudom már ebből mit higgyek el, ugyanis akárhány tini jön ide azzal, hogy terhes és rákérdeznek arra h mégis miből akarja eltartani a gyereket, érdekes módon mindegyiknek már bőven nagykorú a párja és dolgozik is és egy fizetésből már albérletbe is tudnak költözni ami szerintem merész vállalkozás egy pici babával ... Nem olyan könnyű fenntartani egy lakást. Na mind1. Nem kell, hogy felháborodj, igaz amit írtam. Ahogyan írtam ha valóban jó anya akarnál lenni akkor nem bújnál ki a felelősség alól amit viselned kellene és nem a félelmeid vezérelnének mint egy GYEREKET hanem ha már anya leszel, felnőttként kellene viselkedned és kiállni a gyermeked mellett és mondjuk eljárni a rendszeres terhesgondozásokra ... Ha 24. hetes vagy most kellene menned cukorterheléses vizsgálatra is, az is egy elég fontos dolog mivel gyakori a terhesség alatt létrejövő cukorbetegség ami veszélyeztetheti a baba és a mama egészségét is. Nem tudom tudod -e, hogy magnéziumot is kellene szedned valamint ha vérszegény vagy vasat is ... Tehát vannak ilyen alapvető dolgok amire nem ártana odafigyelni. Nem tudom meddig akarsz még titkolózni és miért nem látod be, hogy ebből csak sokkal nagyobb gondjaid lesznek. Attól mert anyukáddal nem tartod a kapcsolatot még felkereshetnéd egy ilyen helyzetben, hogy elmondd Neki ezt, de akár apukáddal is leülhetnél hiszen akármilyen is legyen a viszonyotok ők a szüleid, ők felelnek érted. Én továbbra is úgy gondolom, hogy nagyon éretlen vagy még a soraidból ítélve. De ha már így alakult igyekezz minél hamarabb pótolni a hiányosságaid, menj el dokihoz is és keresd fel a védőnőt is!
2011. okt. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
igen a barátom dolgozik.. csak hogy tudja mindenki anyukám elhagyott 3éves koromban .. könnyű osztani az észt mindenkinek de senki nem tudja hogy min megyek keresztül..
2011. okt. 1. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!