Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama vagyok, nem...

21 hetes kismama vagyok, nem mondanám magamat vékonynak! Az ilyenkor természetes hogy csak a 20. hét felé kezdtem el érezni a babát? És ha mocorog sem a hasamon látom hanem mintha belül érezném!

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna. Eddig egyetlen -egyszer látszott a hasamon egy nagy "rúgás" vagy valami hasonló... nekem kb. 4-5 cm védőréteg :) van a pocakomon én így annak tulajdonítom. Kb. 1hete érzem csak úgy hogy biztos vagyok benne hogy ez már ő!!! Volt egy nap amikor szinte egyfolytában ha nyugalmi állapotba kerültem, de ma pl. még nem is éreztem semmit.. és tegnap este sem, pedig nagyon koncentráltam. Nem aggódom, biztos minden rendben lesz, elvégre még fél kiló sincs a drága, majd ahogy nő biztos jobban érzem minden apró zizzenését.
2009. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen átlagos alkat vagyok, se túl sok, se túl kevés. Én 19 hetesen kezdtem mindennaposan érezni és belülről. A hasadon még nem láthatod, hiszen ahhoz még nagyon pici, hogy kinyomja a hasadat. Ez így teljesen normális.

20 hetes

2009. okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességemnél rajtam is volt felesleg bőven, szintén a 20 hét táján éreztem először a mozgásokat. Nálam sajna gond is volt, végig haránt feküdt a baba, borzasztó keveset mozgott. Mindig csak akkor, ha feküdtem és nagyobb terhesen is alig látszott. Szerencsére minden ok vele, 6 éves nagyfiú. A második bébimet - a most 4 éves lánykámat - már 16. héten éreztem, 20. hetesen látszott is. Viszont vékonyka voltam, és a bébi is jól feküdt. Szóval nyugi, biztos mondták volna, ha nem ok a fekvése, és a hurkáid elrejthetik a mozgását. 5 hetes
2009. okt. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes, nyugi :)
2009. okt. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj!!

En 21+4 hetes vagyok most es a ferjem meg egyszer sem erezte a kisholgyet a hasamban.

En igaz mar a 16 het vegen ereztem, de nem voltam benne biztos, hogy Ot erzem csak a 18. heten.De meg most is csak balerinakent suhan vegig, rugdosasnak nem neveznem.

Sajnos a ferjem is sokara fogja erezni a kishercegnot, mert en kifejezetten tulsulyos vagyok (100 kg).

De tudom, hogy minden rendben Vele, mert ennek igy kell lennie.

Sok boldogsagot a babahoz

elso babas kismami

2009. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább vékony testalkatú vagyok, de én csak a 22. hét környékén kezdtem érzeni, (már mindenki paráztatott) aztán született egy 4 kg-os babóm napra pontosan. Mellső fali lepényem volt, állítólag ez is számít. De semmiképpen ne izgulj ezen. Ja és kívülről a hasamon csak még később láttam. De aztán beindult ezerrel, esténként meg sem állt! :))
2009. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

TEljesen normalis. En mindket babammal vekonyan estem teherbe, az elsovel gyorsan hiztam sokat. Ot 18 hetesen ereztem eloszor, 23-25 hetes korul voltam, amikor rebbenesek mar kivulrol is latszodtak. Akkor volt boven vedoreteg.


Most a masodik babaval nem hizom, a 22. hetben vagyok es meg mindig vekony. Irto feszes pocim van, minden kiveheto rajta, a mehem teteje, formaja, hogy melyik oldalon van a baba eppen, tenyleg minden. Most a 14. hettol erzem a babat, de azok nagyon gyenge mozgasok voltak, csak azert ismertem fel, mert tavaly szuletett meg az elso gyermekunk, szoval meg emlekeztem ra, hogy milyen is, ha mozog a baba.

Viszont most par nap hijjan husz hetesen mar kintrol is erezni lehetett a mozgast a kezemmel, a ferjem is erezte es latszodtak a rebbenesek, emelkedesek, apro gyors dudorok a pocimon.

2009. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem melsőfali a méhlepény 19 hetes vagyok. Én csak annyit éreztem múlthéten pár alkalommal hogy egyik helyről a másikra költözik vagy feljön a köldökömhöz (befeszít a hasamon valahol belül, azt se tudtam ki az mi az na utánna rájöttem a második ilyennél! de a rúgást ütést még nem egyszer sem. De most a csúszkálást sem érzem se én se párom. Amúgy jó súlyban vagyok én is de már a terhességemet is így kezdtem! Most 4 kilót szedtem még fel csak

2009. okt. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia megnyugatlak nekem sem érzi a párom még mindig már 22 hetes vagyok én érzem hol jobban hol kevésbé a mocorgást hát én sem vagyok vékony 180 cm és 110 kg szoval van rajtam mit fogni de eloszlik a cucc és van is alatta valaki aki köszöni jól van...:-))

Ne aggodj majd látszik ha fordul meg és hullámzik a hasad csak egy kicsit később...van egy ismerősöm Ö is ducika neki is látszott később hogy mozog a baba ne aggodj!

És fogja érezni a Párod amikor majd nemsokára a kezében tarthatja!

Boldog babavárást és utánna jó babázást!

2009. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!