Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40 évesen második baba?

40 évesen második baba?

Figyelt kérdés
Olyan sok negatívumot olvastam most a neten, van itt anyuka saját tapasztalattal? De most érzem úgy, hogy szeretnék egy kistesót a kisfiamnak, őt 35 évesen szültem. Igaz veszélyeztetett voltam vele, de ő egészségesen született, okos és persze gyönyörű. Félek megbánnám, ha nem merném bevállalni. Írjatok!!! :)
2013. jún. 28. 23:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
26%
Tudom hogy nem ilyen választ vársz,és isten ment hogy megbántsalak de én már nem szülnék 40évesen.
2013. jún. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
De miért? Én ugyan olyan fittnek érzem magam mint akár 30 évesen, semmilyen eü gondom nincs.
2013. jún. 28. 23:20
 3/29 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem meg ahogy érzitek. Van aki 40 évesen szüli az első gyerekét. Azt sajnos nem tudom, hogy lehet-e valami terhesség alatt vagy a babával de szerintem ha nem próbáljátok meg akkor mindig azon fogtok gondolkozni, hogy mi lett volna ha... szóval hogyha ti akarjátok akkor hajrá!

Sok sikert és jó egészséget kívánok! :)

2013. jún. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%
35 vagyok, 7 hónapos a kisfiam. Szeretnék még legalább egy tesót neki, és sokat dilemmázok én is, hogy nem vagyok-e öreg (nem érzem magam annak). Anno én sem így terveztem, de 30 voltam mikor a férjemmel találkoztam, és sokat vártunk a babára. Szerintem vállald be ha úgy érzed, ezt nem mondhatják meg mások. Aki öregnek nevez az nyilván nincs a helyedben. Aki 20-25 évesen szül, az persze, hogy azt mondja, hogy nem szülne 40 évesen. Ha így hozza a sors, akkor így hozza. Ha úgy érzed, hogy megbánnád ha nem vállalod, akkor biztos megbánnád, és 45 évesen már nagyon sajnálnád, hogy hagytad hogy elmenjen az idő.
2013. jún. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
16%
én sem vállalnám már ennyi idősen, az egy dolog, hoyg most fitt vagy de 10-15 év múlva már nem biztos, hogy az leszel.
2013. jún. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
67%

1.vagyok.

Ez csak azén véleményem,de te attól még nyugodtan szülhetsz!:)

Ami engem zavar hogy 40évesen hiába fitt az ember lánya,de 10-20év múlva is az lesz??? Mert minimum addig "szüksége lesz rá a gyereknek". Nagymamakorú lesz az ember mire a gyerek felnő,és lehet már az unokáit meg sem éri.

2013. jún. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

40 évesen nagyon bátor merész dolognak gondolom.

Tervezni biztos nem terveznék babát, de ha becsúszna megtartanám.

27+1hkm

2013. jún. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha szivbol ugy erzed ez a helyes akkor vallald be. Meg 10-20 ev mulva is lehetsz fitt es egeszseges. Van aki 20-30-40 evesen sem az. 26 hkm
2013. jún. 29. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Én csak azért nem mernék belevágni mert sok betegségnek nagyobb a kockázata...rettegnék tőle...de persze csak az én váleményem... ja meg az zavarna h 15 év múlva lehet a nagymamájának néznének...de hangsúlyozom ez az én dilemmám lenne én ezek miatt nem merném bevállalni...

De az megint más h te megteszed-e...nagyon sokat 40 felett szülnek akár első babát...Szerintem ez nagy dilemma marad mindig is.

2013. jún. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, hogy miért hiszi egy 20-30 év között terhességet kihordó nő, hogy ő tovább fogja nevelni a gyerekét! Van erre garancia? Szerintem nincs! Egy 40 éves nő, lehet jobb "passzban" mint egy huszonéves....! És az ember lánya nem magának szüli a gyereket! Ha van egy társ ( apa) akre hosszú távon lehet számítani, viszonylag biztos anyagiak, akkor miért ne? Nem hiszem, h egy gyermek mindkét szülőjét korán kell, hogy elveszítse...! Ez azért ritka!És még egy, dolog, ha jól bellegondoltok, a mai világban 65 évesen megyünk majd nyugdíjba, simán dolgoznia kell még Anyának is addig, míg felnő a gyerek!Aktív életet kell élni, és nem csak egy később született gyerek miatt, hanem a saját megélhetésünk miatt is!Hajrá!
2013. jún. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!