Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iker terhességnél dupla annyi...

Iker terhességnél dupla annyi vitamin, kalcium, vas stb szükséges, mint normal esetében? Ti mennyi folsavat szedtek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szedtem dupla folsavat. Nem is mondta a dokim.

A vitaminokkal is kell vigyázni, mert van amelyik túladagolható. Én inkább a változatos étrendre törekedtem, nem is volt baj, szépen fejlődtek a babáim. Egyedül a vasat kellett szednem a 20. héttől kezdve kb., mert az alacsony volt a vérképemben.

Terhesvitamint csak a terhességem első felében szedtem, annyit, mint 1 babával kellene.

2013. júl. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elevitet végig szedtem, plusz nekem is kb. a huszadik héttől kellett a vaspótlás.

Nekem azt mondta a védőnőm, hogy ne szedjem duplán, de azért szedjem végig, meg utána is, ami megmaradt.

2013. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

duplán szerintem nem kell, ahogy az orvos rendeli. nekem napi 3*2 magnézium van, egy vas, folsavval, egy kálcium pezsgőtabi és alkalom szerűen 500-1000 mg C vitamin, kétnaponta Elevit, ezen lehet emelünk később

folsavat annyit szedtem az elején, mint bárki más


24 hikm

2013. júl. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
En nem szedtem vitamint,semmit.Nem volt ra szukseg,jok voltak az eredmenyek.Iszom-eszem mindent.Probalok sokfele etelt,valtozatosan.Gyumolcs szezon van,azok kellenek.Mg-ot szoktam,de csak mert kemenyedik a hasam.Ha a laboreredmenyek nem jok,akkor ugyis szol a doki,de szerintem a dupla adag nem kell!
2013. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, lányok!


Én magam próbálok sok gyümölcsöt enni és szedem én is a magnéziumot.


Remélem minden rendben lesz így és hogy szegények kapnak elég táplálékot.

2013. júl. 3. 03:32
 6/12 anonim ***** válasza:
De miért nem szedsz magzatvédőt, kérdező? Nem írtad, hány hetes vagy, de nem biztos, hogy jó lesz ez így!
2013. júl. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem szedek magzatvédőt, mert végignéztem az összetevőjét, és bizony édeskevés arányban vannak benne a szükséges vitaminok és ásványi anyagok, inkább beviszem élelmiszerben.


Magnéziumot, vasat és folsavat szedek.


12 hetes vagyok.

2013. júl. 4. 23:24
 8/12 anonim ***** válasza:

én is ikres vagyok, szerintem később úgyis kelleni fog, nekem azt mondta a dokim, ennyit nem tudok bevinni egy nap, ezért szednem kell.


24 hikm

2013. júl. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Így van, kell a plusz vitamin. Főleg, hogy kajával sem tudhatja az ember, miből mennyit vitt be. Aki nem házi termesztésű dolgokat eszik, arra ez duplán érvényes.


A vitaminokat nem lehet túladagolni, ellenben jól leromolhat a vérkép, ha hiány van valamiből.

Nekem eszembe sem jutott volna a magzataimon spórolni, de természetesen ez kinek-kinek a magánügye.

2013. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem sporolas kerdese,legalabb is nalam nem az volt.Inkabb eszem a zoldseget,gyumolcsot,mint szedjem a mesterseges dolgokat.Ha muszaj,akkor a doki ugyis mondja es akkor mar szedem.Egyebkent a gyumolcs-zoldseg dragabbra jon ki szerintem.
2013. júl. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!