Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen modon kell kiiratnom...

Pixyy kérdése:

Milyen modon kell kiiratnom magam tappenzre terhesseg alatt?

Figyelt kérdés
11hetes terhes, vagyok. kinek kell jeleznm, hogy szeretnek a 12. het utan otthon maradni tappenzen? csak indokkal irnak ki? hogy mukodik. sajnos sokat vagyok rosszul es a munkam is stresszes. koszi

2013. júl. 3. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Elmész a nőgyógyászhoz, és ő ad papírt ami alapján a házi orvosod ír ki betegállományba. Indok az kell, mert veszélyeztetett terhesként maradhatsz otthon. Pl. barnázol, sokat görcsölsz meg ilyenek.
2013. júl. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én fizikai munkára hivatkoztam, mert nem is nagyon bírtam a meléót. Nőgyógyász írt egy ajánlást ..."kérem a háziorvost hogy vegye betegállományba, fekvés javasolt stb...stb... amivel a háziorvos felvett veszélyeztetett terhességgel, 9-es kóddal, emiatt rögtön az állam fizet egyébként, nincs 15 nap betegállomány mint a sima táppénznél (ilyenkor az első 15 napot a munkáltató fizetni). Hozzá kell tennem hogy a táppénz 1/3-át az Állam havonta behajtja a munkáltatón, a táppénz a bruttó bér 60%-a, ha van 2 év folyamatos munkaviszonyod .
2013. júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!