Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbaidőbe beleszámít a...

Próbaidőbe beleszámít a táppénz? Mehetek utána egyből táppénzre?

Figyelt kérdés
Most vagyok kb. 5-6 hetes, még ápr. 24.-ig próbaidős, amiből 10 napot táppénzen töltöttem, betegség miatt! Mehetek-e egyből 24.-e után táppénzre, úgy, hogy akkor jelentem be a munkáltatónak, hogy terhes vagyok? Vagy ott még a 10 nap táppénz miatt hosszabbodik a próbaidő? Nem találok semmilyen erre utaló dolgot, próbaidő alatt meg ugye ha bejelentem akkor egyből kirúgnak, amúgy is olyan a cég, hogy nem szeretik sem a táppénzt, szabadságot, mhelyi balesetet, stb...

2013. ápr. 9. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mehetsz, de miért mennél, ha nem muszáj?
2013. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs különösebb okod, akkor ne menj. Ha meghosszabbítják a szerződésed próbaidő után, ami nemsokára lejár, akkor jobban jársz, ha 12 hetesen mondod el.
2013. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ok az van nem is kevés: zajos, poros mhely, fizikai munka ami emelgetéssel jár, valamint az előző terhességem vetéléssel végződött 19 hetesen!
2013. ápr. 9. 13:41
 4/11 anonim ***** válasza:
ez esetben nem várnék, sajnos. ilyenkor vagytok a legsérülékenyebbek.
2013. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én egy nappal sem szeretnék tovább maradni, az biztos hogy meghosszabbítják a szerződésem a próbaidő után, mert most mentem vissza a két hét táppénz után aminek ugye nagyon nem örültek, meg is kérdezték hogy biztos akarok-e ott dolgozni továbbra is, mondtam nekik hogy igen, szóval nem kötnek belém amíg ezt meg nem tudják, és tértivevényes levelet fognak kapni, mert anélkül úgyis letagadnának mindent hogy tudnak róla...
2013. ápr. 9. 13:47
 6/11 anonim ***** válasza:

A tértivevényes papírra nincs ráírva, hogy mi volt a borítékban. Nem tudod bizonyítani, hogy te mit raktál bele.

Én azt javaslom, hogy nyomtasd ki a papírt 2 példányban, írd alá, dátumozd. Az egyiket, add a kezükbe a másikat pedig írasd velük alá, hogy átvették, dátummal, bélyegzővel. Így tuti nem tudnak beléd kötni.

Szerintem ez a legbiztosabb!

2013. ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
olyan biztos, hogy ha nem akarja nem írja alá...
2013. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ha nem akarja, nem írja alá. Az e-mail viszont ott van, azt elküldted. Illetve ha személyesen is elmondod, a telefonoddal vedd fel. Innentől nincs mit tagadnia.

A körülményeket tekintve mindenképpen táppénz.

2013. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is a mailt ajánlanám. Állítsd be úgy hogy jöjjön róla visszaigazolás is.
2013. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha elmész táppénzre, csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál!

Ha 3 hónapot dolgoztál, akkor 3 hónapig lehetsz táppénzen!!!

Nem fog kitartani szülésig a táppénz!!!

2013. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!