Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt normális a...

Terhesség alatt normális a lágy széklet?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok, pár napja mindennapos lágy székletem van. Eddig inkább székrekedés volt a jellemező. Reggel és délben szedek 1-1 szem MagneB6-ot és este 1 szem Gravidát. Aggódnom kellene?
2013. júl. 5. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem két gyermekem van. Mindkettőnél ugyanaz volt a menet. Egy hét lágy, egy hét kemény, és ez végig így ment. A lágy jobb, mint a kemény! Szerintem nincs gond, hormonok miatt van.
2013. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lágy széklettel nincs gond (persze a hasmenés már nem jó), nekem a belgyógyász azt mondta, hogy ilyenkor ez a normális. Amúgy szerintem azért is lehet lágy, mert a kismama ilyenkor általában még inkább odafigyel az egészséges táplálkozásra, és a sok gyümölcs, zöldség, rozsfélékben pedig sok a rost, ami lágy széklethez vezet. De utóbbi csak saját elmélkedés :D
2013. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a nyolcadik hétben vagyok, és ugyan ez van, eddig keményebb volt, most a héten meg lágyabb, és sűrűbben is megyek, de kevesebb a mennyiség.A magnéziumtól is lehet, bár ahhoz nagyobb mennyiség kell, az előző terhességemnél szedtem 3*2 magneB6-ot na attól beindultam rendesen.
2013. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a terhesség eleje óta lágy,van amikor 2x is van egy nap, persze sokat iszok, sok gyümi, de azért sztem nem attól van. Sajna magnéziumot is szedek nem keveset, én inkább arra fogom. Eleinte idegesített, h kóros, most már nem érdekel, hiszen inkább ilyen legyen, mint h erőlködni kelljen!:)Szülés után ha nem múlik el, azért megemlítem vmilyen orvosnak...!

2013. júl. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tunde1983 ***** válasza:
szerintem ne aggodj, sot orulj, hogy lagyabb. amig nem hasmenes jellegu, vagyis naponta legalabb 3-4 hig szeklet, addig orulj neki, hogy nincs szekrekedesed. s ugy tudom a magneziumnak van egy enyhe hajto hatasa is, ami pont jol jon a kismamaknak. vissza fogod meg sirni ezeket a napokat kesobb. 29hkm
2013. júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Akkor próbálok nem túlaggódni mindent. :)
2013. júl. 5. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!