Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nyaki edő értéke kisbabámnál...

A nyaki edő értéke kisbabámnál 2,5 lett a 13. héten. CRL 65mm, BPD:24mm és amúgy minden rendben van, az orvos mégis magzatvíz vizsgálatra akar küldeni, mivel 38 éves vagyok? Elmenjek a vizsgálatra?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megkérdezném, hogy mit szól a kombinált és az integrált teszthez, amiknek 95%-os a találati aránya, ami szerintem elég jó! Az amniocentézis viszont csak egy-két százalékban okoz vetélést és 100%!!Ez a te döntésed, nem könnyű...a doki nem dönthet helyetted, mert a következményeket is te vállalod!!
2009. okt. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most voltam amnion!Nem 100% csak 97-98!!Nekem nem mondták meg ,hogy van integrált teszt!Ha tudom arra mentem volna!!De azt most kell levetetned a 12-13 hétben és a 16.hétben!
2009. okt. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én voltam, a tesztekben nem látnak bele a kromoszómákba.

Pedig nekem nem letek rosszak az eredményeim ,csak 37 voltam és inkább elmentem.

2009. okt. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kombinált teszt: vizsgálat átlagosan 83%-os hatékonysággal szűri ki a Down-kórral sújtott terhességeket

Integrált teszt: A vizsgálat találati aránya 94% a Down-kórra, 86% a nyitottgerincre és közel 100% a koponyahiányra.

előző

2009. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
A korod véget menj el. Sokkal nagyobb a kromoszómarendellenesség esélye ilyen korban. Nem értem miért a 13. héten néztek nyaki redőt. Azt a 16. héten kell, nem hiába. Mivel akkor tudnak a "lehető" legpontosabb eredménnyel szolgálni.
2009. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 hetes vagyok.Nekem a tarkóredő 1,6 lett,a kombinált tesztem 1:190-hez (pozitív lett) és a AFP nagyon alacsony volt 0,37(ezek down kórra gyanús értékek) ezek miatt mentem magzati lepényvizsgálatra és mert 35 éves vagyok.Hetekig nem aludtam,a rosz eredmények miatt.Eljött a vizsgálat,egyáltalán nem fájt,kb 5 perc az egész.Utána két héten belült ha nem történi semmi akkor már utána sem fog.Gondolok itt a vizsgált okozta szövödményekre.Mikor kezembe kaptam az eredményt,csak akkor nyugodtam meg igazán.Nem beteg a babám.Ha újra kezdhetném ,biztos hogy ezt a vizsgálatot az elsők közt csináltatnám meg,pedig hozzá teszem én voltam az eggyik legnagyobb ellenzője ennek a vizsgálatnak.De azokat a heteket,amit elötte átéltem nem kívánom senkinek.Szerintem ne félj a vizsgálattól,hiszen a mai orvostudomány szerint ez a legbiztossabb vizsgálat majdnem 100%
2009. okt. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, elmegyek a vizsgálatra.
2009. okt. 17. 13:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Édesanyám 40 évesen esett teherbe a húgommal. Nem ment el a magzatvízvételre, a tesóm makk egészségesen jött a világra. Mindenki másképp csinálja.
2009. okt. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ajánlatos elmenni, nem nagyobb a vizsgálat miatti szövődmény kockázata a down-kóros baba születésével.

Neked sem mindegy, hogy a 9 hónapot milyen feszültséggel csinálod végig.

Nekem is megcsinálták a korom miatt. Minden rendben lett, nyugodtan élem át ezt a gyönyörű 9 hónapot és imádom minden percét.

A kombi tesztet nem ajánlom, mert én is megcsináltattam és ez csak arányokat mutat. Nekem 1:30 lett, ezután történt a magzatvízvétel. Mindez annak ellenére, hogy a nyaki redő: 1,7 volt. Szóval csak a korom indokolta ezt a vizsgálatot semmi más. Az AFP-m is normális értékű volt.

Boldog babavárást!

30 km

2009. okt. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy nyaki redot a 12. heten mernek. Nem lehet, hogy a csuszas miatt lett ez az eredmeny? Nalam az amnio vetelesi kockazata es a korom-kor miatti down-kor kockazat ugyanakkora volt, nem mertem bevallalni. Megcsinaltam az integralt tesztet es nagyon jo eredmenyeim lettek. Dokimmal egyetemben ugy dontottunk, hogy nem muszaj az amnio. Ja, 39 eves elso babas vagyok.

Ha meg idoben vagy, csinaltasd meg az integralt tesztet, es utana, az eredmenytol fuggoen, meg mindig donthetsz az amnio mellett.

Szep babavarast!

30 hetes pocis

2009. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!