Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha nagyobb a babám a...

Baj, ha nagyobb a babám a koránál? 23+4 napos terhes vagyok, de a mai UH vizsgálaton a fejmérete alapján 24+5, haskörfogat és combcsont hossz alapján 26 hét felett van. A talpa 5 cm, pedig születni szoktak 7-8 centis talphosszal.

Figyelt kérdés
Mit gondoltok?
2013. júl. 6. 20:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és a becsült súlya is 937gramm, pedig a 24. héten a 600-700 gramm a szokványos.
2013. júl. 6. 20:42
 2/8 anonim ***** válasza:

Vagy elmérték a babádat, vagy nagy babád lesz.

Pároddal milyen alkatok vagytok?

Nagyszülők között van nagy?

2013. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy elmérték volna. Nagyon jó géppel, nagyon precíz szonográfus méregettesokáig.

A férjem két méter magas, én 180 vagyok és súlyban igen erős. Mindkettőnknek nagy lába van.

2013. júl. 6. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor meg mi a baj? :)

A babátok is nagyobb lesz az átlagnál, ennyi.

Ne izgulj!

2013. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Terheléses cukorvizsgálaton voltál már?
2013. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyek a vérvételre.
2013. júl. 6. 23:16
 7/8 anonim ***** válasza:
A fiamat mindig 2 héttel nagyobbnak mérték, de mondta az orvos, hogy ne csodálkozzunk, hiszen magasak vagyunk és nem cérnaszálak. 3900 grammal és 55 cm-el született, most is nagy gyerek.
2013. júl. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 170cm-er és 80kiló vagyok, a Férjem 190cm-er és közel 100kiló.


A Fiamat mindig nagyobbnak mérték. A 26-ik héten: 1100gr.-nak a 32-ik héten pedig 2300gr.-nak. Mondták , hogy jó nagy baba lesz (be is szarattak rendesen), mondjuk a hasam is iszonyú nagy volt végig.

Aztán 39+2-re megszületett a Kisfiam 3.880gr-al és 52cm-rel. A súlya viszonylag nagy, de nem óriásbébi. A cm-er pedig teljesen átlagos volt.


Egyébként hidd el, nem tudnak pontosan mérni. Nem mindig úgy fekszik a baba stb. Ne aggódj. A terhesség vége felé is fognak UH-n súlybecslést és egyebeket csinálni.


Nekem pl. mindig mondta a anőgyógyászom, hogy szerinte nem lesz baj a Fiam megszülésével - az alkatom szempontjából. Majd hozzátette: ne aggódjak, így vagy úgy de kijön :)


Ne aggódj még ezen!

2013. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!