Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes vagyok. Ilyenkor...

28 hetes vagyok. Ilyenkor milyen fogtömés javasolt? A sima fehér tömést lehet? Gondolom amalgámot nem ugye?

Figyelt kérdés
mert lyukas,az egyik hátsó fogam,2 hét mulva,be vagyok rendelve fogászatra.
2009. okt. 17. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy ezt bízd az orvosra. Nem kívánságműsor, ő fogja a legjobban és legpontosabban tudni, hogy neked ilyenkor mi a jó, ő tanulta.

Szerintem nincs okod az aggodalomra: én fehér tömést kaptam, és a kisfiam már egy éves, egyikünknek sem lett semmi baja tőle! :o) Sőt: volt, hogy érzéstelenítést is kaptam. Szerintem egy picit túl van lihegve ez a kérdés, mint sok más egyéb. A diplomás orvos nem akar senkinek sem rosszat, ne félj, olyat úgysem tesz, amivel árthat nektek!


Ne aggódj feleslegesen: még millió - ennél jóval nagyobb - dolog lesz, ami miatt aggódhatsz majd!

2009. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csinálnak még amalgámot egyáltalán ? Nekem már évekkel ezelőtt kicserélték az összes tömésem fehérre kérés nélkül
2009. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én fogorvosom amalgám ellenes. Ez a vesszőparipája. Ahányszor megyek, mindig elmondja mennyire káros. Szerinte miután kicseréltettem az összes tömésemet (még 2 van), kell csinálni egy fél éves szelénes tisztítókúrát. Utána lehet teherbe esni. Ezt egy kicsit túlzásnak tartom, de az biztos, hogy a helyedben nem engednék amalgám tömést betenni.

Az amalgám egyébként higanyt tartalmaz, ami nehézfém és felhalmozódik a szervezetben. Nem véletlenül tiltották be a higanyos lázmérőket.

Szóval mindenképpen fehér tömés!

2009. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!