Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhes vagyok és...

4 hetes terhes vagyok és ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot, véleményt. Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
A görcsök meddig nevezhetők normálisnak? Nekem 2 napja már csak nagyon ritkán és enyhén vannak görcseim, előtte viszont 5 napig egész naposak voltak a közepes erősségű görcseim, úgy mintha meg akarna jönni bármelyik pillanatban. Tegnap éjjel megint közepes erősségűt éreztem, de kb. 10 perc múlva el is elmúlt. Miért vannak ezek és meddig tart? Ja, és 2 napja már hogy nem érzem a hasam olyan keménynek és puffadtnak mint előtte. Ez is normális?Ma már csak nagyon enyhén fáj a mellem, csak ha oldalról megnyomom és a mellbimbóm sem olyan érzékeny már. Miért van ez? Olyan hirtelen változnak a tüneteim. Az előzőnél sokkal erősebbek voltak a görcsök és a mellfájdalom is és hosszabb ideig. Sajnos a 10.héten el is vetéltem. Most aggódom hogy mi lehet. Lehet hogy ez a normális, csak nagyon fura. 4 hetes és 2 napos vagyok. Napról napra enyhülnek a fájdalmaim. Szinte alig érzek valamit, mintha nem is lennék terhes. Néha még érzek enyhe görcsöket, de csak pár másodpercig. Azt hittem hogy majd ahogy telik az idő egyre jobban erősödnek a tünetek, nemhogy enyhülnek. Valaki volt már így?
2013. júl. 7. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

A 4 hetet az utolső menzesztől számoltad? Mert akkor sajna benne van, hogy ebből menstruáció lesz. :(

Nekem 8 hetes korától nem fejlődött tovább valamiért. :(

Csak 10 hetesen derült ki, és én is úgy éreztem, mintha nem is lennék terhes. :(

2013. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen.
2013. júl. 7. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül van baj, de sajnos még nagyon kezdeti stádiumban van a terhesség, próbálj meg nem rágörcsölni, h mi lesz... a tünetek alapján egyébként nincs baj, az elején ilyen gyorsan változnak a tünetek. én először három napig nem ettem, aztán meg csak ebédre bevágtam egy fél marhát. aztán inni nem tudtam, csak szénsavas cukros löttyöket, aztán pont azt nem, csak sima vizet, aztán szörpöt, aztán megint vizet :-). a mellem sosem fájt, de folyamatosan nőtt (ne nyomkodd!). a görcsök nem múltak, nem enyhültek, sőt eléggé felerősödtek. na ebből még kórházi megfigyelés is lett, de hála istennek a babának soha semmilyen baja nem volt.


minden terhesség más, ne izgulj, az csak rosszat tesz nektek (tudom, könnyű mondani)


nagyon drukkolok!

2013. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alhasi fájdalmak természetesek, amennyiben a görcsök nem erősödőek. Amennyiben nincs mellette hasmenés és vérzés, úgy nagy valószínűséggel nincsen semmi gond. Amit te produkálsz, az teljesen pszihés dolog, velem ugyanez volt. Az első babám elment, a másodiknál ha fájt valami az volt a bajom, ha nem fájt, akkor attól ijedtem meg. Ha nem volt hányingerem, vagy nem feszült eléggé a mellem, akkor megint minden hülyeséget gondoltam. A terhességi tünetek jönnek-mennek, nem kell aggódni! Minden terhesség más, ne félj, ezúttal minden rendben lesz, picit próbálj meg elvonatkoztatni az előző "rossz élménytől", annak úgy kellett történnie! Most egészséges baba van a pocidban, tény meg mindent, hogy jól érezze magát odabent és ne stresszelj feleslegesen! Ha valami kérdésed van, hívd fel a dokidat, nagyon megnyugtató tud lenni ilyenkor egy-két pozitív szakmai gondolat. Ha ide írogatsz, akkor arra készülj fel, hogy lesznek nem túl bíztató válaszok is, arra viszont nincs most neked szükséged. (Esetleg, ha tanácsolhatom, akkor bár korán vagy még, de menj el a dokidhoz, mert szerintem jó lenne egy kis progeszteront szedni, valamint ajánlom a Femibion 800 vitamint is, de ezt mindenképp beszéld meg a dokiddal, valamint ilyenkor a magnézium egy csodaszer).

Boldog babavárást!


17 hkm

2013. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

17hkm!

Nagyon szépen köszönöm, most megnyugtattál valamelyest. Igazad lehet, nagyon nehezen tudok elvonatkoztatni a rossztól. Pedig már több mint fél éve történt. Kedden megyek dokihoz és ő mondta hogy ha újra terhes leszek, akkor felír Utrogestant. Remélem most tényleg minden rendben lesz.

2013. júl. 7. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!