Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hálapénz, orvosfogadás kapcsol...

Hálapénz, orvosfogadás kapcsolata az anyagi helyzettel? Van összefüggés? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Gyakran látom, hogy olyan kismamik fizetnek százezreket (orvosfogadás, szülésznő fogadás, magánkórház!) akikből ki sem nézném, mert úgy tűnik, mint aki nálunk sokkal rosszabb helyzetben van (ismerve a körülményeit, kis faluban lakunk Pest mellett). Múltkor az élelmiszerboltban egy eladó mondta, hogy 400 ezret fizetett magánkórházért és, hogy mennyire megérte, mert még a menüt is étlapról rendelhette. Én meg csak lestem, én is korábban eladó voltam és eszem ágába nincs fizetni, dobálni a tízezreket. Mindenki panaszkodik, hogy micsoda szegénység van, de mikor a kismamikkal beszélgetek teljesen megdöbbenek, hogy mennyi pénzt képesek kiadni. Én nem értem, hogy mi veszi rá őket? Nektek vannak hasonló tapasztalataitok?
2013. júl. 8. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék politizálni, de szerinted miért tüntet ennyi ember? Képesek orbit rágóra is hitelt felvenni. Képesek még szülésre is felvenni.


Amúgy meg, nekünk a habi jövedelmünk 450.000ft.

Így is nem szórjuk a pénzt a dokinak. Megszülök az állami kórházban a magán orvosommal.

Nem lesz szülésznőm, ennyi.

28+3hkm

2013. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mumusan ***** válasza:
100%
Mi sem voltunk fantasztikus anyagi helyzetben, de rosszban sem, olyan átlagos. SZTK-ba jártam, lesz@rták a fejem, keverték az időpontokat..stb. Ezért inkább dokit fogadtam. Nem kellett 2-3 órát vátakoznom, tudta hogy eddig mik voltak velünk, rendes, korrekt volt. Nyilván volt vonzata, 8 rugó/ alkalom. Havonta 1x kellett ezt kifizetnem a magánrendelésén. Mondta ha valami gond van csörögjek, aztán a kórházban megnéz ingyen. Honoráriumra annyit mondott, hogy nem akar semmit mondani, amennyit gondolok. Szerinte, korrekt. Szülésznőnek utána kis kávécsomagot adtam. Nem győzte köszönni.
2013. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van kapcsolat az anyagi háttér és a hálapénz, orvosfogadás között, de nyilván van, aki erején felül is inkább magándokihoz jár. Én olyan közepes anyagi helyzetben vagyok, és most várjuk az első babánkat, még nem voltam állami helyen egyik vizsgálaton sem, az ultrahangra is magánba mentem (még laborra is, mert az sztks labor nálunk elviselhetetlen). Rossz érzés kiadni azt a sok pénzt, mikor fizetem a tb-t és alig járok sztk-s rendelésre más ügyben sem, de kedvesek, alaposak, beszélgetnek velem a magánrendelésen, kombinált teszthez is levették a vért az ultrahangon stb, úgyhogy amíg ki tudom fizetni nekem így jobb.
2013. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, azt lehagytam, hogy állami kórházban fogok szülni fogadott dokinál, magánkórházra azért nem adnék, így legalább a különbözet megy a tb-ből.
2013. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem csak a gyerekvállalás terén van így.

Manapság mindenkinek sír a szája, hogy nincs munka, kevés a fizu, alig él meg stb. Ennek ellenére alig látok olyan embert, aki nem iphone-nal rohangál. Még a 14 évesek is. Bakker, egy 150-200 ezer forintos telefon!

Bazi nagy plazmatévét is annyi helyen látok már, hogy komolyan elcsodálkozom.

2013. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk eleresztve anyagilag, sőt, totál padlóra vágott minket a két kisbabánk elvesztése, mind anyagilag, mind lelkileg. De mikor az első babánkat elvesztettük, mert az sztks orvos minden uh nélkül kijelentette, h azért barnázok mert elvetélek, minek teszteltem, menjek haza ő nem tud semmit tenni (pedig csak hormonpótlás kellett volna), ott akkro megfogadtam, ha valaha eljutok egy egészséges babáig csakis fogadott orvosnál teszem!Sztkn nem küldenek kivizsgálásra, flegmák, szülésnél pl a babát se teszik rá születés után, fájdalomcsillapítást felejtsd is el, mikor barátnőmnél kijött 24 hetesen a hüvelykenetből ecolli meg strepto, elküldték h majd 4 hét múlva jöjjön vissza addig nem fogadják sztkba!Mikor elkezdett szivárogni a magzatvíz hazaküldték, h majd fájásokkal jöjjön vissza, pedig burokrepedésnél nagy a fertőzés veszélye...!Szal inkább kisajtoljuk magunkból a magándoki árát, de normálisak legyenek velünk, törődjenek a babával, hiába nem vagyunk gazdagok, ha azt akarod h itt nálunk h törődjenek veled akkor bizony orvost kell fogadnod!Sajnos ez a mai helyzet :( :( :(

Szóval minket ez vett rá, h fizessünk pluszba!

30hkm

2013. júl. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem nem mindenhol ennyire szörnyű a helyzet. Láttam pár olyan szülést, ahol nem volt se fogadott doki, se fogadott szülésznő, mégis teljesen normálisan bántak a kismamával.
2013. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó!Én is láttam ilyet, én ezt kizárólag a mi kórházunkra értettem, a többiről nemtudok nyilatkozni!

A 30hkm voltam :)

2013. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sokszor a külsőség számít, amire felvághat, még ha ennek hitel is az ára. Pl barátnőm 2 éve elvált de még 4 évig fogja fizetni az esküvője hitelét.
2013. júl. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy nem tudhatod, hogy ők esetleg nem-e gyűjtöttek már előre erre, vagy a család is beszállt ebbe.

Nekem "csak" magánorvosom van, és úgy érzem, minden fillért megér. Az első terhességem viszonylag probléma mentes volt, de már akkor is nagy könnyebbség volt, hogy terhességi diabétesszel a doki nevének említésére gyorsabban bejutottam a diabetológiára, időpontra mentem hozzá, sosem kellett órákat várnom.

A második terhességem kezdettől fogva macerás, az ötödik héttől kezdve néha barnáztam, azonnal fogadott, gyógyszert adott, ha be kellett mennünk az ügyeletre, azonnal fogadtak, jöttek, uh-t csináltak...

Az az igazság, hogy nem a magánkórház színvonala és lehetőségei a túlzás, hanem az állami színvonal van sok esetben a béka feneke alatt.

2013. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!