Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Inzulinrezisztencia esetén...

Inzulinrezisztencia esetén csak az IR (160 CH) diéta a jó? Esetleg paleo?

Figyelt kérdés

Eléggé bajban vagyok, képtelen vagyok tartani a diétát. Próbálkoztam munkahelyre két héten keresztül az egészségkonyhából rendelni a speckó IR diéta menüt, de képtelen vagyok megenni. Nem ízlik, nincs íze, hánynom kell tőle. Így megsincs az előírt CH mennyiség, mert egy negyed adagtól elmegy az étvágyam. Az uzsit, tízórait tudom tartani, az nem nagy kunszt. A reggeliel megint az a bajom, hogy nem tudok ilyen korán reggel megenni két szelet teljes kiörlésű kenyeret. Szedem a Mercformint, és fogyok, már 43 kiló vagyok.

Sokat olvasgattam, hogy IR-re a paleolit étkezés is jó lehet, ami meg ugye tök más, nem CH alapú.

Vélemények, tapasztalatok?

Nagyon köszi előre is.


2013. máj. 16. 19:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is IR-es vagyok, 200 CH diétát tartok, mert nagyon vékony vagyok, és a 160-astól tovább fogytam... Jó a paleo, főleg, hogy lassú felszívódású CH-os ételek (bár én nem bírnám ki borsó nélkül :)), de ott is jó figyelni, hogy a napi megfelelő mennyiségű CH meglegyen!

2013. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek akinek az volt jó akinek nem hatott a ch diéta. Az orvosod mit mond? Lehet a gyógyszer sem jó azért fogysz. Sokaknak gyógyszer váltás kell. A paleot még nehezebb lenne betartani szerintem. Tudtommal sokkal kötöttebb.
2013. máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ja igen és ahogy az első irta vékonyaknak nem 160g-os kell hanem 180 vagy 200g-os sőt én hallottam olyanról aki 220-at eszik.
2013. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
"Nem ízlik, nincs íze, hánynom kell tőle". Ez meglep engem. Cukorbetegként évek óta 180gr Ch-s diétát tartok, de csak olyan ételeket eszek, amit bárki más is eszik. Annyi, hogy nekem meg van szabva a mennyiség, illetve néhány dolgot nem eszek. Te mikkel kínzod magad, hogy ennyire nem ízlik?
2013. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem receptekre lenne szükséged, így írok, hátha segít :)

Sült csirke, fejes salátával - nagyon finom.

Sült kacsa naranccsal, csicsókával. - mennyei :)

Gulyásleves (nagyon kevés kenyérrel) - csodás :)

Rántott cukkini, kevés barnarizzsel - kiváló :)

Medvehagymakrémleves, gombakrémleves, húsleves stb.

2013. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Figyi,ha ennyire vékony vagy nem kell tartanod a CH diétát,nekem is csak arra kellett figyelnem,hogy mit eszem,de soha nem számoltam(48 kg vagyok). A cukrot helyettesíts xillittel és a sima liszt helyet én durum lisztet veszek(abból is sütöm itthon a kenyeret),igaz elég drága,de finom nagyon. Biztos nem csináltam annyira rosszul,mert spontán terhes lettem. Természetesen ezeket az orvos mondta nekem...
2013. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Én is xilitet használok, teljeskiörlésű kenyeret veszek.

Nekem pont az a gondom, hogy 160 gr CH-t nem mindig tudom tartani, nemhogy többet.

Az előírt reggeli mennyiség kb két szelet tk kenyér lenne, akkor amikor még étvágyam sincs:(

Tényleg borzalmas az én ízlésemnek amiket rendeltem. Pl ezeket az utóbbi egy hétben:

Hétfő 1 db E4: Gemenci zöldséges marhapörkölt quinoával kal:519 ch:40g 990 Ft

Kedd 1 db E4: Bohém pulykamell (camamberttel, körtével), fűszeres, citromos bulgur piláf kal:688 ch:47g 990 Ft

Szerda 1 db E4: Barnarizses szárnyas húsgombóc, vadasmártás kal:818 ch:42g 695 Ft

Csütörtök 1 db E4: Zabpelyhes beluga lencse, kínai kel narancsos öntettel kal:543 ch:50g 595 Ft

Péntek 1 db E4: Paprikás sajtkrémmel töltött tönkölypalacsinta , tejfölmártás kal:819 ch:51g 595 Ft


Elsőre tök jól hangoztak, de semmi ízük nem volt.

A fogyás akkor kezdődött, amikor elkezdtem figyelni, hogy mit eszem, meg edzeni, csak utána kezdtem el a gyógyszert. Még viszonylag friss a dolog, még szokom a gyógyszert, kb. két hete szedem.

De kivagyok mint a kutya. Hányingerem van, gyenge vagyok, már hasmenésem is van, semmire nem tudok koncentrálni.


Most a héten pl. Interfoodtól rendeltem cukorbetegeknek való menüt, meg fitness menü, amit jónak találtam. Pl. székelykáposzta, lecsó (tk kenyérrel), ezek azért már jobbak, ezeket meg tudom enni.

De így viszont nem tudom számolni a CH-t (nem mintha az eddig ment volna).

Arra gondoltam én is, amit az utolsó írt, hogy figyelek, hogy amit megeszem az jó legyen, nincs cukor, inkább egészséges ételek, akkor az jó lehet?

Jó hosszú lett, bocs.

2013. máj. 16. 21:43
 8/17 A kérdező kommentje:
Ötös, ezek tényleg jól hangzanak:)
2013. máj. 16. 21:46
 9/17 anonim ***** válasza:
A Facebook-on aktívan működik a PCOS SZívügy Alapítvány zárt csoportja. Rengeteg receptet és tapasztalatot cserélünk, keress meg minket! :) Már több, mint 500-an vagyunk! :)
2013. máj. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem a teljeskiőrlésű helyett a tönkölykenyér vált be :) a liszt az auchanban alig drágább a fehérnél, mégis CH-ból feleannyi van benne, sokkal finomabb, és több ideig eláll!
2013. máj. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!