Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércsoport, ellenanyag és...

Vércsoport, ellenanyag és HBsAg ráér a 13. és 16. hét között?

Figyelt kérdés
Ti ezeket mikor és, hogy térítésmentesen csináltattátok e? Még az lenne a kérdésem, hogy Nektek mikor volt az 1. terheléses vércukor vizsgálat??

2013. júl. 13. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem már 6 hetes terhesen ingyen megcsinálták. Sőt most 22 hetes vagyok és szerintem már vagy 3 szór megcsinálták ezeket és 2 hét múlva megint teljes vérképet csinálnak. Terheléses vércukor vizsgálatot 26 héten csinálják. (én viszek 75g gyógyszertári cukrot+0.3dl vizet+ fél citromot) Ezek nekem mind sztk-s rendelésen ingyen csinálták. Sőt TORC és herpesz vizsgálat is volt, valamint 22 hetesen hüvely váladék tenyésztés.
2013. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Tehát akkor a terheléses vércukor ráér kb 22. hétig.

Nekem vércsoport, ellenanyag és hbs-re nem ad a háziorvos beutalót :( A magán nőgyógyászom, meg csak térítésesre tud küldeni. Viszont ahogy Te is írod a vércsoport ellenanyagot kb háromszor kell csináltatni és ez alkalmanként 8000 huf. most ezt azért tudnám másra is költeni. én még csak a 13. héten vagyok, de akkor jövőhéten elmegyek fizetősre. Neked mindenre a háziorvosod adott beutalót??? (vércsop.ellenanyag, hbs, terhelés)

2013. júl. 13. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj el a terhesgondozóba, ott minden vizsgálathoz adnak beutalót, és ingyen megcsináltathatod. A védőnő, miért nem segít?
2013. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A védőnő nem tud adni. Azt mondta, hogy csak körpecsétessel lehet beutalót adni, neki pedig tégla. A háziorvos azt mondta, hogy menjek el az sztk-s nőgyógyászhoz, és esetleg ő ad a fent említett vizsgálatokra. Sajnos nincs jó tapasztalatom azokkal az orvosokkal akik nem magánorvosok. :( Bevallom őszintén inkább kifizetem a vizsgálatokat. A 12. heti genetikai is fizetős volt. Csak nem értem, mert mindenki és Ti is mondjátok, hogy a háziorvos és a védőnő mindenre ad! Van 3 ember aki elvileg segít (védőnő, nőgyógyász és háziorvos), mégis néha úgy érzem egyikre sem számíthatok! :( Nem számít a pénz, hogy ha a Babámról van szó, csak nem értem!
2013. júl. 14. 09:03
 5/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Én a választott kórházba (sztk-s, de nem ehhez tartozok)járok terhesgondozásra. Választottam egy dokit hozzá kérek mindig időpontot, és ott a kórházban csinálnak mindent teljesen ingyen. Az orvosi vizsgálatok is teljesen ingyen vannak,és uh képet is kapok mindig. viszont amikor 20 hetes lettem, pont akkor átvariálták az orvosomat (már nem rendelt sztk-san csak a szülészeten volt fent, ambulás betegeket már nem láthatott el) és így az uh-k miatt járok hozzá 4 hetente magánrendelésre 8000Ft/ alkalom, de a vérvételt, a cukorterhelést stb. stb. még mindig a kórházban csinálják teljesen ingyen. A nőgyógyászom ad mindig "beutalót" (igazából nem ad beutalót ha nem felhívom a kórházat és kérek időpontot xy vizsgálatra- vérvételre, nem viszek hozzá semmi papírt csak a kis könyvet) Neten megtalálod a kötelező vizsgálatokat, de a védőnő is elmondja mik ezek. 6-8 hetes UH ("0" vizsgálat), 12 hetes uh, 18 hetes nagy genetikai uh, 16 hetesen AFP, 12-16 hetesen integrált teszt (nem kötelező, de erősen ajánlott 8000-10000Ft körül van mindenhol), 26 hetesen vércukor terhelés (75g gyógyszertári cukor+víz+ citrom+2 óra várakozás) valamint ezek után már csak hízik a baba és 4 hetente uh rutin ellenőrzés és méhnyak ellenőrzés, 20-35 hét között hüvely váladék tenyésztés (legalább egy alkalommal, hogy mire szülsz kilegyél kezelve ha van valami betegséged) valamint ugyan ez a hüvely váladék vizsgálat szülés előtt 1-2 héttel. Ezek a kötelező vizsgálatok, a "kötelező" hetek számával, ezek a hetek nem véletlenül vannak megadva ilyenkor lehet aza dott dolgot a legjobban vizsgálni. De keress rá neten mert sok sok helyen fent van ez. Vérvételre és terheléses cukorra mehetsz a körzetedhez tartozó kórházba vagy sztk-s rendelésre nyugodtan ott ingyen leszedik a véred, csak be kell majd menned az eredményért és azt az orvosnak és védőnőnek megmutatni.
2013. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Még annyi, hogy a védőnő nálunk sem tud beutalót adni, viszont a házorvoshoz ha leegyek ő simán adna, bár mint már mondtam, nekem még soha nem kértek beutalót, de ha kellene a nőgyógyászom is simán adna. Szóval védőnő igazat mond, hogy nem tud adni, viszont a háziorvos és a nőgyógyász, valamint az sztk-s orvos mind mind tudnak adni, szóval velük bátran vitatkozz, hogy adjon mert kutya kötelességük, de első sorban a nőgyógyászodnak kellene beutalót adnia, hisz neki van szüksége ezekre a vizsgálati eredményekre. Aztán az sztk-s orvosnak is kutya kötelessége lenne beutalót adnia, és végül a házi orvosnak lenne kutya kötelessége, bár ő kérhet ajánlást a nőgyógyásztól "kedves család orvos kérem adjon vérvételre beutalót a kismamának".
2013. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!