Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki, akinek a második...

Van valaki, akinek a második Direct Coombs eredménye pozitív lett?

Figyelt kérdés

A 33. héten elvégzett vérvizsgálat eredményem: ellenanyagszűrés: negatív, Direct Coombs: pozitív ++ komplement C3d fedett. A beteg csak választott vörösvérsejt koncentrátummal transzfundálható. A párom és én is 0 Rh+ vércsoportúak vagyunk. Van valakinek ezzel kapcsolatosan valamilyen tapasztalata?

Sajnos az újabb vérvételt elvégző doktornő nem volt túl készséges, mikor arról kérdeztem, hogy ez mitől lehet.....

Előre is köszönöm a válaszokat!



#terhesség #ellenanyag #Direct Coombs
2013. márc. 24. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is pozitív volt végig, Anti-E ellenanyagot termeltem, de semmi jelentősége ha a szint nem emelkedik. Szüléskor nézték a babának is, neki is volt a vérében, de azt mondják nem okoz bajt csak akkor van jelentősége, ha vért kell kapni. Te nem kaptál régebben vért? Mert nekem abban volt az ellenanyag.

2013. márc. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! Tudomásom szerint nem kaptam eddig vért. Igaz a fiam császárral született, de akkor sem mondták, hogy kellett volna adni, de ki tudja. Viszont nekem az első teszt negatív lett, ezért nem értem, hogy most miért pozitív? Neked az ellenanyagszűrésed is pozitív?

2013. márc. 27. 06:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen az is pozitív, de nekem az elejétől. Nem mondták, hogy véradóba kell menni ellenőrzésre?
2013. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De, a vértranszfúziós osztályra kellett mennem újabb vérvételre. Annak az eredménye ugyanez lett, csak 1 plusszos pozitív, nem kettő, mint múltkor. De semmi mást nem mondtak, hogy ez mitől lehet. Majd szülés után 3 hónappal kell újabb vérvételre mennem. Amúgy nekem az ellenanyagszűrés negatív, csak a direct Coombs lett pozitív. Fogalmam sincs, mit jelent az a komplement, amivel a vörösvértestjeim fedettek???!!!
2013. márc. 28. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!