Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti mivel nyugtattáto...

Kismamák, ti mivel nyugtattátok magatokat az uh között?

Figyelt kérdés
1 hetem van a köv.uh-ig és félek,hogy nem nő úgy ahogy kellene,hogy esetleg történik vele valami.Tudom,hogy túlzásba viszem a féltést,de sajnos féltem a szerelmünk gyümölcsét.
2013. júl. 13. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekünk a magzati szívhangfigyelő adott biztonságot. Amíg sokat kellett várni, esténként meghallgattuk pár percre a szívverését és nyugodtan tudtunk aludni.
2013. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az én kicsimnek szerintem még nincs szivhangja:/6 hetes vagyok
2013. júl. 13. 10:32
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. Feleslegesen sosem aggódtam.
2013. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem is a szívhang figyelő volt ami a legjobb barátom volt. Halálra paráztam az első 12 hetet. (Akkor még nem volt szívhangja az itthoni készülékkel így az volt a legrosszabb mert csak számoltam a napokat a következő uh-ig) Na 12 hetesen meglett a szívhangja az itthoni géppel is, és a bűvös 12 hetes UH-n is minden rendben volt egy fokkal jobb lett, picikét kevesebbet aggódtam. Na aztán 19 hetesen elkezdett mozogni na attól kezdve ha úgy érzem nincsen jól, akkor csak le fekszek és 5 percen belül elkezd rugdosni így tudom, hogy semmi baj. Szerintem az első 12 hét ami idegtépő, és utána szépen lassan rájössz, hogy úgy sem lesz semmi baj. Babának sem jó ha sokat aggódsz! A legjobb megoldás ha lefoglalod magad. Én 8 héttől itthon vagyok mert véreztem és előtte már volt egy vetélésem is. Próbáltam pihenni, de akkor éreztem jól magam ha tettem vettem. (gondoltam baba csak szól ha nem érzi jól magát) Hát ez azóta is így van, csak akkor érzem jól magam, és úgy érzem a babám is azt szereti ha zajlik az élet, és nem lustálkodok. :D
2013. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Semmivel, szerencsére egyik terhességem alatt sem voltam stresszelős. Szerintem aggódni elég akkor, ha valami gond van, addig meg örülni kell a terhességnek, egészségesen és stresszmentesen kell élni, a babának azzal teszel a legjobbat.
2013. júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Szia, én is így voltam vele, én a negyedik héttol ( mióta megtudtam, h babát várok), minden két hétben jártam uh-ra, mikor elértem a 3 hónapot már a kovetkezo termínt pontosan egy hónapra rá adta meg a doki. Ami most hétfon lesz. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a két hetet alig bírtam kivárni, míg újra láthatom a picit, de miután már elértem a 3 hónapot és láttam mekkorát nolt, és láttam, hogy valóban minden rendben volt, akkor megnyugodtam, h valóban minden rendben. Mondjuk mikor kozolte a doki, hogy csak egy hónap múlva kell mennem, majd le estem a székrol :) , hogy Úristen, hogy fogom kibírni, de már mocorog a bébi a hasam is szépen novekszik, melleim fájnak és minden nap változásokon megy át a testem, szóval ( REMÉLEM ) minden rendben, ha nem így lenne, azt érezném és te is. Ezek a legszebb napok, legszebb órák, foleg ha már te is érzed mikor megmozdul, ne aggódj, minden rendben lesz. Engem a doki nagyon megnyugtatott, mikor azt mondta, ( Mivel nehezen tudtam teherbe esni pjzsmirigy problémák miatt ) szóval azt mondta, hogy ha egy no teherbe esik, jár kivizsgálásra, oda figyel magára akkor az a baba meg is marad, mert neki már ott a heje. Vigyázz magadra, sokat pihenj, óvatos mozdulatok, rengeteg folyadék ( ásványmentes ), és nehallgass a nagymamákra akik azt mondják: ´´Ugyan én mindent csináltam mikor állapotos voltam,kapáltam stb...,,

Kell a mozgás, ha már túl vagy a harmadikon, de adiig élvezd a bébit és pihenj, senkivel se torodj csak magatokkal.

2013. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves szavakat.Ha egésznap hányingerem van vagy a hasam fáj azt szeretem a legjobban mert tudom,hogy minden okés vele odabent,de ha nincs tünet elkezdek aggódni,ma se hányinger se hasfájás,csak fejfájás:/
2013. júl. 13. 12:49
 8/17 anonim ***** válasza:

Semmivel. Egyszerűen számításba sem vettem, hogy gond lehet. Minek ezen rugózni? Ha gond lett volna, ráértem volna akkor foglalkozni vele, amikor bekövetkezik. Ha meg nem, feleslegesen aggódtam volna.

Az első időben pedig próbáltam úgy hozzáállni, hogy bármi lehet még, vagy megmarad, vagy nem. Nem vagyok egy szívtelen dög, de könnyebb így feldolgozni, ha esetleg mégis gáz van. Nem lett, szerencsére.

2013. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

En is mindig csak az idot hajtanàm, uh-tol-uh-ig :)

Sajnos volt màr egy magzat elhalàsom, igy gondolhatod...sokszor mèg sirtam is mikor ràmjott, hogy ugye minden rendben van?! Az elso uh-n màr volt szivhang, akkor 6 hetes 4 napos voltam. Màr hazafelè a kocsiban azon gorcsoltem, hogy birom ki ujabb 6 hètig a 12. heti uh-ig. 6 hèt...Uristen! :)

Kozben benyeltem egy virust igy surgossègi, akkor ujabb uh 8 hetese, minden rendben volt, kb. 2 napra nyugodtam meg. Terhességi tunetem soha nem volt semmi, mèg abba sem tudtam kapaszkodni. Vègig fèltem meg nyugtatgattam magam. Vègre a 12. hèt is eljott, tiszta stresszbe fekudtem az vizsgàloasztalra :) Aztàn meglàttuk a kis izgo-mozgo 12 hetes magzatkàt. Onnan kb. 2 napra nyugodtam meg, aztàn azon idegeskedtem, hogy mièrt nem no a hasam stb.-stb. Mindig van valami :)

Vègre a 16. hèt is eljott, persze vègig motoszkàlt bennem minden ok-e ? Megmutatta hogy kisfiu :)

Mostmàr azon aggodom mièrt nem èrzem mèg mozogni?! :)

En màr ilyen vègig aggodos kismama leszek szerintem.

Szoval ne aggodj, ezen mindenki àtesik. Gondolom....

Azért èn mindig probàlok a szépre ès jora koncentràlni, Neked is csak ezt tudom ajànlani :)


Boldog babavàràst Mindenkinek!

2013. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én nem stresszelek fölöslegesen. Bár igaz, én csak a 8. héten vettem észre, hogy terhes vagyok.

13 hetes Km

2013. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!