Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 130kg-os kismama, hasonló...

130kg-os kismama, hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogyan tudtátok extra nagy súllyal kihordani a terhességet?
2013. júl. 18. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Sokan kihordták már, de ha már véletlenül így teherbe estél, nagyon figyelj az étkezésre, étkezz diétásan.
2013. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Én 100 kg-ról indultam, és most a 38. hétben vagyok 115 kg. Tudom van még azért különbség, de azért leírom a tapasztalataimat :D

Nekem így a 35. héttől előjött a magas vérnyomás, és kőkeményen kezelni kell mert nagyon nehezen ment le, vizesedik az 5. héttől a lábam, és nagyon nehéz a mozgás, ugyanis ezt a súly már nagyon nehezen viszik a lábaim, és a fenekem, szeméremcsontom is fáj gondolom ez is a súly miatt bár ezt nem mondanám biztosra..


Ettől függetlenül nem lettem cukros, nem lett a babának sem kára a plusz súlytól, és összevetve probléma mentes volt az egész terhesség.


Hozzáteszem én attól féltem, hogy mindenki majd a súlyommal fog piszkálni, de se a védőnőm, se a dokim nem piszkált sőt! Még meg is dicsértek hogy "csak" 15 kg-ot híztam a vízzel együtt!


Azt tudom amúgy javasolni, hogy figyelj az étkezésedre, illetve a cukrot én lehet 2x is megnézetném!

A kórházban ahova járok van egy 150 kg-os kismama aki 32. hétre szült 3600 g-os babát mert cukros volt!


Egyébként betegséged van? Hormonprobléma? Nekem pajzsmirigy gyulladásom van, és 3 év alatt jutottam idáig... 60 kg-ról kezdtem... szóval a lábaim tényleg nehezen bírták...


Boldog babavárást! :)

2013. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

En 93 kiloval kezdem, es felek, hogy ha csak 10 korul jonne fel, akkor is szazon felul leszek.

Nem vagyok kivanos, ugyanugy etkezem, mint eddig, csak sokkal tobbet iszom, napi tobb litert, es elegge eltelit.

Cukrot, edesseget eddig sem ettem, most is kerulom.

2013. júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia.En 96 kg-mal estem teherbe,107-tel mentem szülni.A nagy súly ellenere teljesen problemamentes volt a terhessegem.A vegen picit vizesedtem de nem jobban mint egy hatvan kilos :) Utolso nap is jottem mentem :)
2013. júl. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én 93-mal kezdtem és 115 el mentem szülni,-vagyis császár volt a 35.héten,mert toxémiás lettem.31.héttől kórházban voltam,de már kb 20-25.hét között kezdtem vizesedni.Megmondom őszintén nehezen viseltem a terhességet,főleg úgy a 30.héttől kezdve.Kegyetlenül vizesedtem és a végén már fel sem kelhettem.
2013. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat kettes válaszoló, véletlenül félhasznosra nyomtalak, pedig nagyon is hasznos a válaszod!

Nos, nekem már van egy 5 éves lányom, nem volt teljesen problémamentes a terhesgondozás és a szülés, de most még jobban félek.

Hormongondjaim is vannak, illetve szívritmuszavarom van.

Mivel azt mondták gyermekem sem lehet a lányom csodababa lett, de most újra pozitív lett a tesztem!

Viszont a lányommal 114kg-osan kezdtem, 132-vel szültem.

Most pedig kb 125kg voltam, amikor teherbe estem és így kb 6-8 hét közt már 130kg vagyok!

Gyomorgyűrű műtétem lett volna, de így nem tudják természetesen megcsinálni, pedig ez év őszére terveztük.

Nagyon félek, mi lesz a végére, de próbálok alacsony ch-n élni és diétázni, de nem lesz egyszerű menet :(

2013. júl. 19. 09:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 117-tel lettem ikrekkel terhes. Az elején 3-at fogytam, úgy a 12. hétig. Aztán a 114-ről 136 lettem a végére, 40. héten szültem. A babáim így 6,5 kilót nyomtak ketten, a szüléssel 15 kg lejött rólam. 2 héttel szülés után pedig a még rajtam maradt rengeteg víz is távozott, így 115 voltam akkor.

Problémamentes terhességem volt, ami kész csoda. A vérnyomásom a végén néha a határon mozgott (140/90), de gyógyszert nem kellett szednem, rosszul nem voltam. A cukrom éhgyomorra mindig 4,2 volt, a terhelésesem is jól alakult, nem volt terhességi cukrom. A pulzusom a 4-5 hónapban magas volt szokszor, de a dokim is mondta, hogy ez természetes pláne ikrekkel, mert a szervezetnek rengeteg vértöbblettel kell megdolgoznia. Én annak is betudtam, hogy az első 3-4 hónapban még nagyon pörögtem, dolgoztam, sok stressz is ért és amikor végre lenyugodhattam, akkor kijött rajtam minden. Tudod, mindig úgy van, hogy utána jelez a szervezet. Ez elmúlt aztán 1-2 hét alatt, nagyon jól voltam végig.

Nem azért, de szerintem az is benne van, hogy ki milyen típusú kövér. Aki nagyon folyós, hájas, már 100 kilóval is komoly probléái lehetnek, ő igazából nem az a kövér típus, mégis meghízott. Én nem ilyen vagyok, meg sem mondja rólam senki, hogy ennyit nyomok, nem vagyok tunya, pörgök, bírom a strapát. Null kilóméteres korom óta ilyen voltam, én nem ismerem a vékonyságot, amikor lefogytam, akkor is nagydarab voltam. Hozzáteszem, 90 kilóval mindenki 70-re tippelt.

Persze áltatni nem áltatom magam, de mindenki ismeri magát, én tényleg ilyen vagyok. Ennek ellenére persze nem ez a normális, de ha már neked újból így alakult, hogy babát vársz, akkor örülj neki, tégy meg mindnet, hogy kellemesebb legyen! A dokid milyen? Vagy van egyáltalán fogadottad? Gratula amúgy!

2013. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs, 4,6 volt a cukrom, de mindegy is:)
2013. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én külföldön élek, itt nem szokás a fogadott orvos, maximum a szülésznőt szokták fogadni.

Elég alma alakú vagyok, tehát hasra hízom, de a lányomnál például nem is látszott, hogy terhes vagyok.

Viszont most gyanítom, hogy fiam lesz, mert sokkal másabb már most az elején a terhességem.

Kitűnően vagyok eddig, alig émelygek, kicsit fáradtabbnak érzem magam, viszont ehetnékem az sajnos nagyon lenne..

2013. júl. 19. 13:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az első kisfiammal 131kilòsan lettem terhes 140 kilóval mentem szülni. Semmi hormon, vérnyomås,cukor problèma. Most vagyok terhes a màsodik babàmmal (13 hetes) csak most 82 kg vagyok. Te is ràérsz majd fogyózni terhesség utàn... Ha van kérdèsed szívesen vàlaszolok :)
2013. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!