Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Migrenes,9 hetes kismama...

Tunde1983 kérdése:

Migrenes,9 hetes kismama vagyok. Szeretnem, ha hasonlo cipoben jarok tanacsaikkal segitenenek, mit alkalmaznak az elviselhetlen fejfajasra?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Szintén migrénes, de már 16 hetes vagyok. Gondolom te is épp élvezed a frontot. Mert nekem is megint megfájdult.


Na szóval én olyan szinten vagyok migrénes, hogy nem múlik el magától. Pont 9 hetes voltam én is amikor felhívtam a kórházat mert már tikkelt a szemem, s hánytam a migréntől. Felhívtam őket, mert egyetlenegy gyógyszer ami hat nekem az pedig a Qualerin. S úgye a papírján az van, hogy az első trimeszterben tilos. Az ügyeletes orvosnőnek elmondtam mi a helyzet, s mondta, hogy nyugodtan vegyem be a qualerint (ja előtte már bevettem két panadolt, de annyit ért mint halottnak a csók...) Bevettem, elmúlt. Azóta megkérdeztem a nőgyógyászt is, valamint a gyógyszerész barátnőmet is, plusz a védőnőt is. Az első trimeszterben kb 3x vettem be 1-1 szemet. Most sajnos az elmúlt héten ezetőla frontoktól mewgőrülök. Majd minden másnap megfájdul a fejem... Mindig várok egy kicsit, talán elmúlik magától (bár ilyenre soha nem volt példa, de arra már igen, hogy 4 qualerin vitte csak ki mire gyógyszerhez jutottam annyira elhatalmasodott.. Hála Istennek a várandósságom alatt mindig elég volt 1 szem. ) aztán 1-et beveszek.. Ennyi. De szal utoljára most pénteken voltam dokinál, eddig minden oks.


Üdv

K.

2013. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Huh! Ez brutális! Nekem ha hányásig jut a dolog, ott meg szokott állni általában. Mióta várandós vagyok sűrűbben van migrénem! Sötét szoba, vizes ruha a homlokomra, és csend, amit próbálni szoktam. Plusz rengeteg folyadék. A Panadol régebben sem vált be és szerencsére eddig a 23 hét alatt el tudtam kerülni a gyógyszereket, bár rengeteget szenvedtem, volt, hogy két napig is tompa, ájulás szerű állapotban voltam, de elmúlt! Nem könnyű, de én nem mernék bevenni semmi vegyszert!
2013. febr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dr. Czeizel:

"2. Egy 2 évvel ezelőtt New Yorkban megjelent könyvből kiderül, hogy ma tízszer több magzati károsodás történik amiatt, hogy az anyák nem szedték be a szükséges esetekben a gyógyszereket, ezért a betegség okozott kárt a magzatban. Például a mi vizsgálatunkban a vérandósok 6%-ának volt gyógyszeres kezelésre szoruló migrénje. Az egyik csoport az orvosi javallat miatt nem szedett gyógyszert, a másik csoport bevette a szükséges gyógyszereket. Az utóbbi csoportban semmiféle rendellenesség nem volt gyakoribb, mint a többi várandós esetében, azonban azoknál, akik nem szedtek semmit a migrénjükre, a végtaghiány négyszer gyakoribb volt. A migrén ugyanis egy érgörcs, és ha a lepényben érgörcs van, az éppen a végtagbimbókat ellátó ereket érinti."


Itt a teljes cikk: [link]


Üddv

K.

2013. febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!