Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hízás? Hosszú kérdés, lejjebb,...

Hízás? Hosszú kérdés, lejjebb, aki teheti, válaszoljon.

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok,szerintem sokat híztam.Nem a konkrét súlygyarapodás a probléma,hiszen le lehet fogyni majd szoptatás után,de az orvosom azt tanácsolta,hogy 12 kg-nál nem szabad többet hízni,mivel ez a terhesség végénél, és a szülésnél akár halálos kimenetelű is lehet. Nem étkezem túl magam, annyi eszek amennyi jól esik, tudom mi az elég.De nem szeretnék többet hízni. Mit tanácsoltok?Kevesebb szénhidrátot javasolt, és több fehérjét. Ezzel így jó is lennék?
2009. okt. 20. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem 13kilót "engedtek".olyan 7,5 hónaposan nekem is mondták,mikor 3hét alatt feljött 3kiló,hogy sok lesz.viszont utána ugyanúgy ettem és a köv 3hétben csak 30deka jött fel.összesen 14kilót szedtem fel.semmi gondom nem volt a szülésnél,legalábbis nem a súly miatt.szerintem ők ilyen drasztikus hízásra gondolnak,20-30kilókra.

szerintem kevesebb pékárút fogyassz,és inkább teljes kiőrlésűt,kevesebb cukros üdítő,estére meg inkább joghurtot,müzliket egyél...legalább is én így tettem.

2009. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezt betartom, hiszen nem szeretnék bajt okozni sem a Babának, sem magamnak. Az első Kisfiamnál 30 kb-ot híztam, de nem voltam sem cukros, sem más bajom nem volt.


Köszönöm a választ!

2009. okt. 20. 19:51
 3/13 anonim ***** válasza:
Én 28 kg-ot híztam,mert nem tartottam be a diétát.Még este 11-kor is kolbászos melegszenyót ettem.36.hétre magas lett a vérnyomásom(150/110)kórházba kerültem,ott is maradtam szülésig.Egyél egészségesen,végezz kímélő testmozgást,kismamatorna (biztos van a neten),séta,akkor nem lesz gond.Fontos :ne parázz kilók miatt.Csak az egészségedre ügyelj.
2009. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyban alkati kérdés, hogy ki mennyit hízik. Én 18 kilót híztam az elsővel (igaz soha senki nem mondta, hogy kövér lennék, pedig kis súlyú babám született), amikor fél éves volt, mindenki azt mondta, hogy bomba jól nézek ki, amikor egy éves volt, akkor mindenki aggódva nézett rám, és mondta, hogy fel kéne szednem pár kilót, akkor már 3 kilóval kevesebb voltam a kiindulási súlyomnál... Szerintem ha egy kismamának jól vérképe, és a cukra, és nem túlsúlyos (alapból, nem a terhesség alatt felszedett kilókra gondolok) akkor egyen, amennyi jól esik. De ez magánvélemény. :o)
2009. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én 30 kilót híztam. dokim semmi ilyet nem mondott. amikor megkérdeztem szülés elött, hogy baj-e, csak annyit mondott, hogy majd lemegy szülés után. semmi gond nem volt, nagyon könnyü szülésem volt. kislányom már 3 hónapos és lement rólam 20kg úgy, hogy semmit nem fogyóztam, úgy ettem ,mint terhesség alatt.csak szoptatok
2009. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19:52-es vagyok megint.Ha nem az első terhességed,és tudod mennyit híztál az elsővel,miért hiszel mindent el amit az orvos mond?Igaz,ők csak óvni akarnak,de kiváncsi lennék én arra melyik orvos tartaná meg a salyát tanácsát ha róla lenne szó.Higgyj magadban és a testedben,hisz az tudja mi a jó neki.zerintem ezt te is tudod,csak meijedtél attól amit az orvos mondott.Vigyázz magadra,jó baba várást.
2009. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19 56 os vagyok. nem voltam cukros, teljesen egészséges voltam és egészségesen is táplálkoztam
2009. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos a vérképem nem a legjobb, napi 3*2 ferro folgammát szedek,(kórosan vérszegény vagyok) és azért ez is problémás. Az első kisfiamat nem a mostani orvosnál szültem, de az a doki nem is törődött velem igazán. A mostanival meg vagyok elégedve,és évek óta hozzá járok, ezért ez a nagy bizalom, és ezért is hiszem el neki amit mond. Nem érzem hogy nagy baj lenne, de jobb ha óvatos az ember.
2009. okt. 20. 20:51
 9/13 anonim ***** válasza:
Vérnyomásod, cukrod milyen? Mert ha azok rendben vannak, akkor nem gond a hízás. OK ügyelj arra, amit a doki mondott, de ha nem magas a vérnyomásod és a cukrod, akkor ne paráztasd magad. Én 23 kg-ot híztam, de végig 90/60-as vérnyomásom és alacsony cukorom volt így én nem aggódtam, más kérdés, hogy az elején ledobott kilók után 5-6 kg azért makacsan ragaszkodik hozzám, tehát ez is lehet egy szempont, de nem a 12 kell szentírásként tartani, csak ésszerűen kell táplálkozni. (én zabáltam, mert zuhant a cukrom egyfolytában)
2009. okt. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Anya velem 20 kg-ot hízott 21 éve,egy akkor fiatal orvos,aki nem is a fogadott dokija volt,azt mondta,hogy megfogunk halni mind a ketten...hát anya totál kikészült,úgyhogy szép volt a szülés neki:)


Hogy te mit tegyél:)Sok gyümölcs,zöldség,6 után próbálj már ne nagyon enni:)Sok sok joghurt teljes kiőrlésű,próbálj barnát venni(cukor,kenyét,rizs) és az üres szénhidrátokat kerüld)


Abi baba mamája:)

2009. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!