Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Naponta/kétnaponta egy gyengér...

Naponta/kétnaponta egy gyengére főzött kávéból készített tejeskávé árthat a babának?

Figyelt kérdés

Terhesség előtt is max 2 tejeskávét ittam(1 adag kávé kb 2-3 adag tejjel), bár azt erősebbre főztem, az első 4-5 hónapban egyáltalán vagy csak elvétve ittam 1-1 kávét, de mostanában majd' meghalok, hogy ihassak napi egy bögrével.

26hkm


2013. júl. 19. 08:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem. A sima kav sem, ha nem viszed túlzásba. Szinte mindent lehet, csak módjával.
2013. júl. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

.................... Esküszöm elképedek már ezeken a kérdéseken...


Szerinted az emberiség nem halt volna ki már réges-régen, ha egy lightos kávé, egy cseresznye mag vagy egy szúnyogcsípés a hason etc. ártanának a babának????

2013. júl. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
OMG
2013. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Természetesen nem :) Első baba igaz?

Nyugi nem kell ennyire aggódni érte, egy kis kv-tól nem lesz baja. Én 2 kv-t iszok naponta és minden oké. Igaz a 16. hétig rá se tudtam néézni olyan hányingerem volt tőle, de már elmúlt 30 hkm :)

2013. júl. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy 1-1 kávé nem árt, azért kérdeztem, hogy ha RENDSZERESEN iszom, a koffein nem teheti-e túl idegessé a babát vagy ilyesmi.
2013. júl. 19. 08:44
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
persze h ihatsz!nem napi 6 kv-ról van szó! én reggel a reggelimhez, ezzel kezdek, imádom, normál kv tejjel hígítva...tök jól esik! másikat is ihatnék ha akarnék, nincs gond a vérnyomással, de inkább nem teszem, így sem alszok!:(eddig is kv-z tam, ezután is fogok, mértékkel...az első 3 hóban nem tettem, azóta minden nap!
2013. júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodtan ihatsz, én reggel és délben is ittam. Reggel nescafet, délben főzöttet sok tejjel. Semmi baja a babámnak, teljesen nyugodt baba. Ne aggódj, nem ezen múlik :)
2013. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen (a hasznos és kevéssé rosszindulatú megnyilatkozásokat :)), igen, első baba, ráadásul volt már vetélésem és igen, próbálok mindent jól csinálni. Úgy olvastam, hogy napi 1-2 gyenge kávé nem okoz semmi gondot, csak múltkor épp ittam egyet és rákérdeztek, hogy te még terhesen is kávézol?! Lehet nem kéne...stb stb.
2013. júl. 19. 08:58
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz mások véleményével. Én már torkig vagyok a sok jó tanácstól meg a ne menj ki napra dumától felnőtt nő vagy azt csinálsz amit akarsz :) Nyugi a babának csak attól lesz baja ha te mások hülyeségei miatt stresszelsz :)
2013. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Ne izgulj, én dettó ilyen voltam :) Én is vetéltem, de rájöttem, hogy elvettem három csodás hetet magamtól azzal, hogy folyamatosan csak idegeskedtem, hogy szabad-e ezt, szabad-e azt. Teljesen jogos az aggodalmad és inkább kérdezz rá, mint hogy nyugtalan legyél! :)


Amúgy én is kávéfüggő vagyok, de hidd el, nem árt egy-két gyenge tejeskávé, sőt, inkább használ, ha neked jól esik :) Csak ne vidd túlzásba és mellette étkezz egészségesen, szedj vitaminokat! És ne idegeskedj, minden rendben lesz :)


Ha megkérdezhetem, mennyi idő alatt jött össze ismét a baba a vetélés után? Én két hónapja veszítettem el a babánkat és nagyon vágyom arra, hogy ismét állapotos legyek! Köszönöm a válaszod!

2013. júl. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!