Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy is van ez, éhes vagyok,...

Hogy is van ez, éhes vagyok, rendben lesz a babám így?

Figyelt kérdés

Terhesség előtt pcom, inzulinrezisztenciám volt (enyhe típusú, nem kellett gyógyszer, csak diéta). Terhesség alatt nem tartottam a diétát eddig, már 10 kilót híztam (normál testalkattal indultam) és megfigyeltem, hogy egyre jobban kívánom a tiltott ételeket (édességek, cukros gyümik stb), szinte állandóan éhesnek érzem magam. Múltkor a védőnő a súlymérésnél mondta, hogy vegyek vissza az evésből, mert így már könnyen 20-30 kiló lesz ebből a végére. Jövő héten lesz a cukorterhelésem, minden bizonnyal diétáznom kell majd. Néhány napja tartom a diétát, de olyan éhes vagyok, hogy azon aggódom, hogy kap így megfelelő ellátást a babó? :(



25 h km


2013. júl. 19. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj a baba elveszi tőled ami neki kell. én az első 3 hónapot végig hánytam, 12kg-t adtam le, és bizony a babát ez nem zavarta. szépen nőtt ugyanúgy és most 4 éves nagylány! Inkább figyelj a diétára mint arra hogy éhes vagy. Nekem a fiamnál volt terhességi cukrom, nekem is 180szénhidrátos diétát kellett tartanom. Rossz volt de megérte mert a szobatársam nem tartotta és neki cukros lett a babája mikor megszületett. Nehéz de ki lehet bírni! sok boldogságot a babához :)
2013. júl. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pici miatt ne aggódj tényleg, elveszi, ami kell neki :)

Én az első 14 hetet végighánytam, de úgy, hogy egyébként is csak őszibarackon éltem, mert azt bírtam megenni. Aztán mikor nagyobb lett a pocakom (hatalmas volt), annyira nyomta a gyomromat, hogy egyfolytában hányingerem volt 2 falat után, meg rengeteg volt a gyomorsavam is. Úgyhogy összeségében rengeteget fogytam. 2 kg-mal voltam több, mikor szülni mentem, mint mikor teherbe estem! A lányom pedig köszönte szépen nagyon jól elvolt, 4150g és 58 cm-rel született!!!! :)

Úgyhogy neki az a jó, ha te egészséges vagy, tartod a diétád, hiszen még az én kényszerű diétám sem viselte meg a lányomat :)

2013. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is így voltam az első két gyermekemnél, nem tartottam be a diétát. Felment a cukrom, amivel, mivel hogy a terhelés pont emiatt, hogy akkor betartottam, jó lett, utána nem foglalkoztak vele. Nem hogy plusz 35-33kg lett a vége, de a kicsik 4850gr-mal, 4100gr-mal születtek 1 év eltéréssel. Ez nem jó,mert a túl nagy súly megterheli a szívüket.

A 3.-nál odafigyeltem, igaz, hogy fogytam 11kg-ot a végére, de csak 3000gr lett a pici, és egészséges. Most várom a 4.-et, ugyanúgy betartom a diétát, és eddig -4kg, de a doki szerint ez normális. A baba rendben van.

Szerintem egyél többször keveset, és olyan ételeket, amiket szabad! Most nem csak magadért, de a gyermekedért is felelős vagy.

2013. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!