Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes vagyok, nem küldött...

10 hetes vagyok, nem küldött még az orvos semmilyen vizsgálatra, hétfőn megyek vissza, a 12. heti uh ig milyen vizsgálatokra fog elküldeni?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhes vagyok,lehet emiatt nem küldött még a védőnöhöz sem?Nem baj ha csak a 11.héten megyek?
2009. okt. 21. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez meglepő. Akkor nem voltál még vérvételen sem? Kiskönyved sincs?

Engem már 7 hetesen a védőnőhöz irányított az orvosom.

Tőle kaptam a beutalókat, vérvétel, belgyógyászat stb.

Jövő héten megyek a 12.-ik heti ultrahangra + vérvétel (kombinált -teszt -ez nem kötelező vizsgálat úgy tudom) de pl. ehez is kellett beutaló.

Ha van papírod az orvosodtól, hogy bizonyított a terhesség, akkor avval szerintem mehetsz a védőnőhöz!

Én szeretek minden vizsgálatot mihamarabb letudni, túllenni rajta, mert az is idő mire az eredmények visszajönnek.

Boldog babavárást!


11hetes kismami

2009. okt. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minimum vérvizsgálatra elküldhetett volna. :-(


Amúgy Magyagországon minden kismama veszélyeztetett (nézzétek meg csak a laborbeutalókon a kódot), mert csak így TB-támogatott nekik a laborvizsgálat, egészséges terhességnél nem. Kész röhej... vagy inkább sírnivaló hiányosság.

2009. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jaj, akkor tegnap azért láttam a vérbeutalómon a fenyegető vetélés feliratot. Azt hittem tévedés. :)


Én 10 hetes vagyok, tegnap kaptam meg az első vérre a beutalókat. Lehet az orvos azt hiszi, hogy már jelentkeztél védőnőnél, vagy már elintézte ezeket a dolgokat. Kérdezz rá.

Megkérdezhetem mi az oka a veszélyeztetettségnek?

2009. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Volt 1 haematomám ami veszélyeztette a magzatot,mivel közvetlen mellette volt.Meg szerintem a korom miatt is,illetve eléggé viszeres a lábam,mütöttek is vele.Szóval ezek miatt igy eggyüttesen vagyok veszélyeztetett terhes.
2009. okt. 21. 12:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem maradtál le semmiről, én is a 12. heti uh napján voltam a vérvételeken is, nekem azt mondta a dokim, hogy ráérek azon a héten menni hogy ne kelljen annyit a kórházba járkálnom. Aznap levették a 4 ampulla vért, a dawn szűrés mintáját és megcsinálta a genetikai ultrahangot is, tényleg nagy könnyebbség volt hogy 1 délelőtt mindent elintéztünk!

Nekem is hematómám volt, én sem mentem az ultrahangig a védőbe, féltem hogy baj lesz. a hematóma felszívódott 2 hét alatt, azóta minden rendben! Boldog babavárást.

35 hetes + 23 hós

2009. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem sem vagy lemaradva, vagy akkor én mit szóljak?? Én 11hetesen voltam először védőnőnél. 12hetesen a kombinált teszt, de azonkívül még nem volt vérvételem. Csodálkoztam is, meg a nő is, aki levette vért, hogy csak ennyi, de a védőnőm azt mondta, majd a 16. hetivel leveszik az általános vérképhez is a vért. Csak el ne felejtsem eszébe juttatni! :) Ja, belgyógyászati vizsgálaton ma voltam. 13+2
2009. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Tegnap voltam dokinál, és megkérdeztem mikor intézzem a kiskönyvet, és ő azt mondta hogy majd csak a 11. heti uh után babonából, mivel nekem már volt tavaly két vetélésem. Így nem késtél még le róla, ráérsz te is!
2009. okt. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hétfőn leszek 11 hetes,akkor szerintem már intézni fogja ezek a vizsgálatokat.Mindenkinek boldog babavárást kivánok!
2009. okt. 22. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!