Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliai kimamik tudnatok...

Angliai kimamik tudnatok ajanlani valamit torokfajasra? Termeszetes olyanokra gondoltam amit itt is be tudok szerezni! Homeopatias bogyokra gondoltam, amit kismamak is szedhetnek.

Figyelt kérdés

Iszonyatosan faj a torkom mar 6 napja. Eloszor csak a pharmacy-ba mentem, hogy adjanak valami torok fertotlenitot.Sajnos nem adhattak, mert kismamaknak orvosi engedely kell (ezt termeszetesen megertem).Egy hetveget atszenvedtem majd hetfon munka utan irany a GP.

A recepcios, holgy kozolte, hogy nem tud megnezni a doki es idopontot sem tud adni hozza, de ha masnap reggel vissza hivom delutanra ad idopontot mindenkeppen, mert kismama vagyok.

Termeszetesen reggel ahogy elinditottam a ferjemet munkaba, mar hivtam is az idopont miatt,amikor is kozolte, hogy nem ad, mert mi van ha swine flue-m van.

Fel hivtam a hotline vonalat ahol megallapitottak, hogy nincs!!!

Vissza hivtam a GP rendelojet, amire is kozolte a no ha nem vagyok beteg akkor ne mennyek a sok beteg koze, mert elkapok valamit es csak artok a babanak. Majd 3* vissza hivtak, hogy mit tegyek.A GP-m is hivott, hogy 4*2 paracetamol es barmi amit ugy erzek, hogy kellhet.

De en ugy erzem, hogy ez a tavgyogyitas nem sokat segitett rajtam.

Ez a masodik reggel, hogy tobbszor is felebredek, hogy borzasztoan faj a torkom.

Meleg kamilla teat iszom sok mezzel es citrommal.Mit tehetek meg?

Koszonom szepen, ha tudtok hatasos szereket irni.


2009. okt. 21. 11:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis bögrébe tegyél egy kiskanál konyhasót! Én se hittem benne, de a múlt héten olyan torokfájásom volt és én bolond még szenvedtem két napig ezzel mire kipróbáltam a konyhasós gargalizálást. Másnap elmúlt, mintha sose lett volna, pedig csak 2x csináltam. Akár most is neki kezdhetsz!:-) Jobbulást
2009. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
jaj az lemaradt, hogy langyos vízben old fel a konyhasót :-)))
2009. okt. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ezt, kiskoromban csinaltatta velem Anyukam, de eszembe nem jutott volna!

Nagyon koszonom!! Kiprobalom.

2009. okt. 21. 12:29
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugy van ahogy az elso irta. Velem is anyu csinaltatta ezt meg egy jo oreg dokibacsi ajanlotta, hogy "nem kell azonnal a gyereknek gyogyszer". Langyos sos vizzel gargalizalni es az megoli a bacikat a torokba. Igyal sok folyadekot, a mez is nagyon jo. Probalj meg pihenni. Paracetamolt csak akkor vegyel be ha lazad van maskent ne. 6 hetesen en is beteg voltam es Paracetamolt adtak nekem a gyogyszertarban, csak ketszer vettem be mert lazas voltam egyebkent nem. Esetleg nezz korul, hogy nem-e tudnal venni valamilyen cukorkat ami jo torokfajasra, szerintem ezt is szopogathatjak kismamik de azert kerdezz ra biztos ami biztos alapon. En is Angliaban elek es tudom mi a helyzet. :) Vervetelre kell mennem a 24-dik heten jovoheten es mar elore mondtak, hogy ahogy megerkezem a vedonohoz azonnal menjek be egy percig se alljak a varoba amig a nevemet hallom mert annyira felnek a sertes influenzatol, hogy nehogy a kismama elkapja. Sosem lehet tudni a sok beteg kozott mi terjeng.

Jobbulast kivanok neked es boldog babavarast!

2009. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Szia!


Merre elsz angliaban? En is jovo heten megyek (kedd) vervetelre.Cukor tesztet csinalnak (jovohet szomaton leszek csak 24 hetes, de penteken haz utazunk pihenni, igy elobre hoztak 1 hettel a vizsgalatot).

Nem vettem be csak fel szem paracetamolt eddig 37.9 volt a hom (nem laz tudom, de nem vartam meg amig 0.1 tizedet emelkedjen, mert akkor mar lehet, hogy csak ha egeszet veszek be az huzza le).

Sajnos a munkahelyemen mindenki beteg, es csoda, hogy eddig nem kaptam el semmit.

Remelem gyorsan helyre jovok.

Tudod mar, hogy ki van a hasadban?

2009. okt. 21. 13:27
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bristol mellett elek, 22 hetes vagyok. November elejen (2-3 nem emlekszem pontosan) megyek vedonohoz. Vizeletet kell vinnem meg vert vesznek es gondolom szivhangot hallgat. Voltunk 20 hetes uh-n ahol kerdeztek, hogy akarjuk-e tudni a nemet a babanak de mondtuk, hogy inkabb legyen meglepetes. Igy nem tudjuk, hogy ki lakik a pociban. :) Fiunevunk mar van de a lanynevekkel gondban vagyunk, ami nekem tetszik az a ferjemnek nem es forditva. :) Ti mar tudjatok, hogy ki lakik a pocidban?

Ket honapja a melohelyemen 4-en is atestek a sertes influenzan, tisztara be voltam panikolva, de szerencsere megusztam. Most hala Istennek senki sem beteg itt korulottem es neked is jobbulast kivanok minel hamarabb. Halottam a radioban, reggel munkaba jovet, hogy jovoheten kezdik beoltani a kismamakat influenza ellen. Nagyon nem tudom mit fogok csinalni, egyik felem azt mondja oltassam be magam a masik felem meg azt, hogy ne. :( Majdcsak lesz valahogy...

Ferjemmel most nezegetjuk a 4D-s uh-kat hat szep aruk van. Talatunk egyett 80£-ert amibe benen van a DVD meg adnak kulon kepeket is a babarol de egy kicsit messze van sajnos nem Bristolban. :( De ugy gondoltuk 25 het korul elmegyunk.

Sok boldogsagot nektek!

2009. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ha minden igaz kislanyunk lesz :D

A nevvel en is bajban vagyok....Mar evek ota Boglarkat szeretnek (kb 6-8 eve).Miutan kiderult, hogy a ferjem neve is Boglarka lett volna ha lanynak szuletik akkor mar tudtam, hogy ez lesz a tuti.

Akkor meg nem tudtam, hogy a Bogi angolul fikat jelent!

A noveremmel nem vagyok tul joban es mindig kisfikanak hivja a babamat.Ma ugy megbentott, hogy sirva fakadtam :(

Bogusnak szoktuk egyebkent hivni.Hogy ne tudjak majd csufolni.

Egyebkent mi Sheffieldben lakunk (eleg messze van Bristoltol).Nem tudom en meg nem is hallottam a vedooltasrol....nem tudom be kellene-e adatni.Otthon most eleg nagy vita van belole.....Anyukamat kotelezni akarjak a munkahelyen...de O nem szretne beadatni.Ha adatja be kirugjak.Magyar egeszsegugy :(

1.5 het mulva megyek haza en akkor elmegyek 4D-re.

Ahova bejelentettek azt hiszem 14000 ft-kell vinnem, de ebben benne van a vizsgalat is (ha jol tudom), de a dvd-t en viszem.

2009. okt. 21. 17:11
 8/20 anonim ***** válasza:

Gratulalok a kislanyhoz. :) Sok boldogsagot es termeszetesen konnyu szulest kivanok!!

A Boglarka nagyon szep nev es kulonleges. Foleg ha nektek ez tetszik akkor ne is foglalkozzatok senkivel. Olyan nev ugysem lesz soha ami mindenkinek tetszik, sot meg csaladon belul sem. Ez nagyon szemelyes izles kerdese, a lenyeg, hogy nektet tetszen es kenyelmesen erezzetek magatokat. A fikaval meg ne foglalkozz mert itt az angoloknak eszukbe sem juntna, hogy Bogi-nak becezzek, hacsak valakitol magyartol nem igy halljak. A Boglarkabol a “larka”-t eszukbe sem jutna “i”-vel helyetesiteni en inkabb azt kepzelem el rolluk, hogy elhagyjak a “ka”-t a vegerol es ugy szolitsak, hogy Boglar. :) Perse ezt csak en gondolom igy. Az igazsag az, hogy sokszor a gyerekek igyis-ugyis bosszantjak egymast fuggetlenul, hogy milyen nevet adnak nekik a szulei. Valamin osszekapnak es mar kesz is a baj. Minden nevre kitalanak valamit, ugyhogy emiatt ne aggodj szerintem. Ha majd netalan egyszer hazamentek akkor otthon meg ugyis hivhatjatok Bogi-nak. Ha viszont Bogusnak hivjatok akkor mas is igy fogja hivni ne aggodj. Szoval fel a fejjel nem rossz nev ez egyaltalan!

Hat nagy szerencsetek van, hogy mentek haza, es meg tudjatok oldani otthon a 4D-t. Sajnos en mostanaban nem megyek haza, majd csak a babaval amikor mar picit nagyobb lesz. Anyu jon ki majd ket hetre hozzank ha megszuletik a baba mert sajnos a ferjem szulei mar nem elnek igy sok segitsegunk nem lesz. :( Mar elkezdtunk bevasarolni a babanak, vettunk par kis rugit. Olyan jo nezegetni oket. A nagyobb dolgokkal meg varunk. Kivalasztottuk a babakocsit meg a bababutort de varunk a szokasos nagy Karacsony elotti/utanni learazasokra hatha esik egy picit az aruk. A kissebb dolgokat lassan elkezdtuk beszerezni.

2009. okt. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Mar kihevertem a beszolasat!! Koszonom a kedves szavakat!

A kolegaink Little Princesnek hivjak a kislanyunkat :)

Mi inkabb balerinanak es kistitanak :D

A vasarlas meg nalunk varat magara, mert amig nem mondjak a 4D-n is biztosra, hogy lany nem vehetek semmit :) BABONA!! -> a ferjem csaladja...neha mar kicsit sok...

Anyos kitalata, ha meglesz a pici akkor mennyunk el vasarolni....ha mindene egeszseges.

Mondtam Neki es mi van ha nem lesz mindene egeszseges akkor sem fogom otthagyni a korhazban , mert akkor is az en babam....

Kicsit mas vilagban elnek:) ...naluk ez hatalmas trauma volt hogy lany unokajuk lesz:)

Viszont Anyukam sirva fakadt oromeben, mert lany parti (3 lany utan nem is csoda) :).

A babakocsit en is keneztem mar es a baba agyat is.Ruhacskakat kapni is fogok otthon (futarszolgalattal kikuldetjuk).

Ugy varom mar, hogy lathassam :D


Nem nehez, igy vasarolni, hogy nem tudjatok, hogy kisfiusabb vagy kislanyosabb ruhakat vegyetek??

En nem vagyok az a tipus aki csak rozsaszinbe vegy kekbe oltozteti majd a gyereket, de nem birnam ki, hogy ne tudjam meg minel hamarabb :)....megolne a kivancsisag :D

Bar igy meg kulonlegesebb emlek lesz a szules:)

Meg nem szultem de amikor Anyucim meselt rola meg most is konnybe labad a szeme :)

Fura mert minden apro reszletet elmesel, mindenre emlekszik...pedig mar 1000 eve volt :)

A hugimrol tud a legkevesebbet beszelni (pedig O csak 11 eves), mert csaszarral szulte (a nyakara tekeredett a koldokzsinor).

Gondolkoztal, mar, hogy hogyan is szeretnel szulni?

Nekem a medences megoldas nagyon tetszene, meg minden ami otthon nem megszokott (az a lenyeg, hogy ne agyon fekve kelljen valyudnom)labda ,bordasfal barmi.A korhazba zenet is vihetek be szerencsere...eleinte biztos sokat fog segiteni a vegen meg majd meglatjuk :D

Olyan izgatott vagyok mar :)

De gondolom kiderult, mert kiregenyt irtam.

Ne haragudj.

Konnyu szulest Neked is!!

2009. okt. 22. 11:35
 10/20 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy csak most tudok valaszolni de a munkahelyemrol szoktam internetezni es szabadsagon voltam par napig. Remelem, hogy most mar jobban vagy.

En is mar nagyon izgulok es alig varom, hogy lathassam ki lakott 9 honapig a pocimban. :) Nagyreszt feher ruhakat vettunk neha kis allat mintaval az elejen, par darab sarga rugit, nagyon tetszenek a csikos kis ruhadarabok ami mindket nemu babanak jo, meg ajandekba kaptunk par zoldszinu rugit is. Anyukam hobbija a kotes es horgolas, ugyhogy mar rengeteg kis kardigant, sapit, agytakarot kotott/hoprgolt. Szerintem egyelore leallhatunk a ruha vasarlassal de olyan nehez. :) Lassan megvettuk az aprosagokat is, mar csak a nagy dolgok maradtak hatra: babakocsi, bababutor, legzesfigyelo es szeretnek mellszivot is venni.

Hetfon megyek vedonohoz, ugy tudom itt szulesi tervet kell kesziteni, hat majd kivancsi vagyok hogy fog menni. Nallunk mindenkeppen apas szules lesz, es ahol szulni fogok ott van medence is meg gondolkozom rajta, hogy ki kene probalni. Hirtelen nem tudom mi lenne a legjobb de azert az EDA-tol sem zarkozom el, ha nagy lesz a fajdalom. Csak ugye az EDA-val agyhoz leszek kotve nem igen setalgathatok kedvemre. De mar annyira izgulok, hogy hihetetlen, es a ferjem is. :) Tudom, hogy talan meg korai de hetvegen elindulok beszerezni a korhazi csomaghoz valo dolgokat. Engem valahogy megnyugtat, ha keszen lesz. Elvegre elfer a sarokba egy taskaba. A babaruhakkal is gondba vagyok nem igen merek “newborn” feliratut venni mert nem tudom meddig lesz jo. A legtobb amit vettem az 0-3 honapos. A korhazba “newborn” feliratut fogok vinni, aztan otthon majd kitapasztaljuk melyik jo a babara. Pelusbol sem merek sokat venni ujszulott szamara es ahogy itt olvastam, sokan mondjak, hogy kulombozo markak jonnek be nekik igy ezt is probalgatni fogom de azt hiszem a korhazba a huggies ujszulott csomagot fogom bevinni. Ahogy lattam ahoz van torlokendo is csomagolva a dobozba.

A babakocsival egyelore gondba vagyunk mert teljesen beleszerettem a mamas and papas uzletbol valo barna kockas babakocsiba de sajnos 355 font es erre meg rajon 55 fontert a labzsak meg majdnem 100 font a hozza valo pelenkazo taska. :( Kb. egy eve gyujtunk a babanak de ez akkor is annyira sok, hogy nagyon el kell rajta gondolkodnunk. Ezert varjuk a “nagy learazst“ Karacsony utan. Most hetvegen 30% learazas van mindenre de akkor is utjuk joval a 300 fontot ha megvesszuk a labzsakot meg a pelenkazo taskat. A kis ernyorol nem is beszelve. :( Mozest nem veszunk hozza mert teljesen viszintes ujszulott pozicioba dontheto. Es mivel barna kockas, kisfiunak meg kislanynak is jo. Na mindjart belinkelem neked:

[link]

Olyan jo, hogy neked anyukad mesel a szulesrol sajnos nallunk csaladi tragedia tortent kb. 10 eve a kisocsemmel igy nagyon nem merek semmi ilyet kerdezni anyutol. Azota sem beszelt rolla senkinek igy felek feltepem a regi sebeket. Kisocsem a szuletese utan 2 hettel meghalt, agyverzest kapott a szulesnel, a doki tul megszoritotta a kis fejet a fogoval. :(

Na most latom, hogy en is egy regenyt irtam, de olyan jo volt megosztani valakivel. Itt csupa ferfi kolega vesz korul ok immunisak az ilyen dolgokra. :)

Sok boldogsagot kivanok nektek es majd konnyu szuleset. Ha lesz kedved meg nyugodtan irj, hogy mi van veletek!

2009. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!