Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad-e pár órás autóútra...

Szabad-e pár órás autóútra menni a terhesség első harmadában?

Figyelt kérdés

A 8. hétben járok, és egy kb. 2,5 órás autóútra mennénk, ill. oda-vissza 5, de nem egy napon tennénk meg. Nem árthat a babának így az elején? Lehet, hogy buta a kérdés vagy teljesen alaptalan, de első terhességem, és még sok mindennel nem vagyok tisztában, szeretném elkerülni a lehetséges veszélyforrásokat. A második trimeszterben, ha egészséges a kismama, tudom, hogy semmi akadálya, de arról nem találok mérvadó anyagot, hogy az elején oké-e. Leginkább arra gondolok, hogy az autózás okozta rázkódás, vibráció jelenthet-e gondot?

Köszönöm szépen a válaszotokat!!!



2013. júl. 22. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi 26 órát fogunk busszal utazni tengerpartra, akkor leszek 10 hetes. Én is nagy dilemmában vagyok, de azt mondják a megfelelő óvintézkedések mellett nem lehet gond.
2013. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi gond, akkor semmi akadálya!

Amíg terhes voltam, minden hónapban hazajártunk vidékre mindkettőnk szüleihez a férjemmel, és mindkettőnk szülei 250 km-re laknak tőlünk, csak máshol. Ez azt jelentette, hogy péntek délután utaztunk kb 3 órát és vasárnap jöttük vissza. És ezt havonta 2x, hogy mindkét családhoz eljussunk. Szóval volt bennünk km bőven :)

Az egyetlen, amit tanácsolnék, már ilyen koraterhesen is, az az övterelő! Ez viszont nagyon fontos!

[link]

2013. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, hogy írtál!

És mik azok az óvintézkedések?:) Csak mert a rázkódás ellen nem nagyon lehet tenni semmit, gondolom...


Nagyon várok még válaszokat, és köszönöm előre is!

2013. júl. 22. 15:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj nyugodtan. Max. többször meg kell állni pisilni. :-) Nem lesz gond,én 8 hetes terhes voltam,amikor hazamentünk. 12 óra az út. Két hónapot maradtunk otthon,aztán visszajöttünk. (külföldön élünk) Most 3 hónapos a kisfiam,de már ő is járt Magyarországon. :-)
2013. júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is, 2. válaszoló!:)

Ez azért valamelyest megnyugtató!

Lehet, hogy azért nem találok a neten választ a kérdésemre, mert annyira "alaptalan", hogy a rázkódástól tartok...??


Írjatok még!:)

2013. júl. 22. 15:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond. Ha úgy érzed feszül kicsit a hasad, akkor megálltok és kicsit megpihentek. A rázkódás semmi gondot nem okoz.
2013. júl. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A trombózisveszély nagyobb terhesen (mint nem terhesen). Igyál sokat és akkor biztos megálltok többször sétálni is :)
2013. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Az övterelőn kívül szerintem nem létezik óvintézkedés :)

A rázkódás sem árt, mert a baba jól ki van párnázva, nem esik baja tőle. Amikor nagyobb a poci, akkor lehet kellemetlenebb, hogy a szalagok nyúlnak, és akkor a rázkódás miatt valóban kellemetlen érzése lehet az embernek, de akkor meg kell állni pihenni kicsit, de ezt úgyis érzi az ember. Ez szerintem téged még nem fenyeget :)

2013. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A trombózisveszély miatt másfél óránként fel kell állni, kicsit sétálni.

Elegendő folyadékot fogyasztani

A fülledt meleg ellen klímával, vagy ha nincs nedves törölközővel védekezni.

A vizeletet ne tartsuk vissza, álljunk meg ha pisilni kell.


Hogy én ezt a buszon hogyan fogom kivitelezni nem tudom.

Egészséges terhességnek nem lesz baja annyi rázkódástól.

2013. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!!!:)

És persze szívesen veszem még, ha vki ír!

Akár tapasztalatot is!

2013. júl. 22. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!