Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért akadnak kis sokan 1 (!...

Miért akadnak kis sokan 1 (! ) babánál, ha nem olyan nemű, amilyet szeretnének?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt látom magam körül és sokszor itt is olvasom :/ Elkeserítő! Bevallom régebben még én is a fiú felé hajlottam volna,de mára,hogy várandós vagyok teljesen másként élem meg,másként gondolkodom.Csak az jár a fejemben,hogy egészséges legyen és maradjon velünk!Minden este elmondom neki mennyire imádom és ez nem változtat azon,hogy most fiú e vagy lány e,igaz még egy darabig meg sem tudom...DE nekem a neme nem számít,hiszen a miénk,vér a vérünkből,akkor sokaknak miért nem mindegy,hogy fiút,vagy lányt hordanak e a szívük alatt?

9+4 hkm


2013. júl. 23. 09:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ez leginkább akkor fontos, amikor semmi gond nincs és az élet úgymond "elkényezteti" a szülőket. Akkor látok olyat, hogy kislányt akarok, lehetőleg pl.augusztusi születésűt, ilyen-olyan horoszkóppal és szőke/barna/vöröset, ikreket stb. Aztán amikor az ember szembesül vele, hogy az élet nem kívánságműsor, örülünk, ha sikerül egyáltalán, amikor éveket vár az ember, szétszedik, hogy megtudják, mi a baj, jön a félelem, hogy talán sosem lehet gyerekünk, akkor már kezd átértékelődni a dolog, és mindegy milyen és mikor jön. Van, akinek már rögtön természetes, hogy egy áldás ez, akármilyen és akármikor jön, de sokaknak nem, hisz tényleg akkor lehet, amikor akarnak, simán, és akkor megjelennek az "igények" is.
2013. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék az előttem szólóhoz.

Sokan tök természetesnek veszik, hogy gondolnak egyet és jön a baba. Engem is idegesít az ilyen. Aki tudja, hogy milyen éveket várni az örül neki bármikor jön és bármilyen nemű. Úgyis az a baba jön amelyik jönni akar, és ez nem a szülő érdeme.

2013. júl. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az egyik ok az elkényeztetett fiatal szülő,de a másik ok a szülő múltjában keresendő.Régi sérelem a gyermek és a szülő között.Amiben a gyermek azt szűri le,ha apa és férfi,hogy neki milyen rossz volt amikor gyermekként nem tudott megfelelni az apjának,és felnőttként sem megy neki és kialakul benne hogy a lányoknak jobb,mert nem kell az apa előtt megfelelgetni.A lányoknál is hasonló lehet a helyzet akik csak fiút akarnak gyermeknek.A saját gyermek-szülő kapcsolat.
2013. júl. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen igazat adok mindkét hozzászólónak.

Azzal egészíteném ki, hogy az még a szerencsésebb szituáció, amikor az ember várandósan rájön, hogy nem a neme a legfontosabb.

Sajnos vannak olyanok körülöttem, akik nagyon sokat vártak a babára, akár éveket, tele megpróbáltatásokkal, korábbi vetélésekkel és egyéb szörnyű folyamatokkal, most a kismamának mégis az a legfontosabb, hogy fia, vagy lánya lesz-e, sőt, ezen még sírni is képes, vagy hisztizni. Ez nem gáz, ez visszataszító.

Nekem barátnőm van most olyan helyzetben, hogy már nem tudom, hogy segíthetnék neki. Fiút várt, lánya lett és kifordult magából teljesen. Bár semmi közöm hozzá, mégis úgy látom, hogy nem csak magát, de ezzel a környezetét (pl. a párját) is megfosztja a boldog babavárás örömeitől, mert csak azt látja szegény apuka, hogy a felesége nem boldog és nem tud örülni a saját gyerekének.

Ezek olyan fontos érzelmi hiányosságok szerintem, amivel nem csak magának, de a gyerekének is megalapozza a problémákat.

Nekem tényleg tökéletesen mindegy a baba neme. Ha majd terhes leszek, állandóan azért fogok izgulni, hogy minden rendben legyen vele. Megtaláltuk a nekünk leginkább tetsző fiú- és lányneveket és alig várom, hogy a kezemben tarthassam és nevén szólíthassam majd a mi egészséges babánkat.

2013. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg semmi szégyellnivaló nincs abban ha az embernek vannak előzetes várakozásai netán megérzései vagy vágyai ( a gyerekvállalás előtt közben is nem csak az élet minden más területén).

És az sem szégyellnivaló ha érez az ember egy pici csalódottságot ha beeélte magát vmilyen nemű gyerekbe és mégsem az. De természetesen ez csak igen rövid ideig tart, és normális helyzetben tiszta szívéből örül anak aki végül születik neki, sőt később elképzelni se tudja miért is akart annyira lányt mikor a fiú ennyire fantasztikus vagy fordítva :))

Nagyon szomorú ha valakinek semmilyen nemű se születhet meg ha éveket küzd érte fájdalmak tortúrák által. Mégis legtöbb nőnek/férfinak főleg első gyereknél akkor is van vmi elképzelése a nemet illetően.

Illetve nekem kicsit olyan ez a hasonlat hogy mondjuk vki testesebb alkat nagydarab stb. és nem csak azért mert sokat eszik vagy nem mozog (ami ugye rajta múlik) hanem alkatilag olyan- de azért vágyakozva gondol egy vékonyabb alkatra ilyenkor is mondhatjuk hogy hát örüljön hogy van neki 2 keze meg 2 lába tud járni menni dolgozni stb. holott aki mozgássérült az meg nem képes erre. Borzalmas dolog tényleg de lássuk be kevesen gondolkoznak így ennyire 100% pozitivan.

2013. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az én szüleimnél is sok év sikertelen próbálkozás meg korai illetve nem is annyira korai vetélés után még csalódás volt, hogy én lány lettem... Bár ha belegondolok az anyám és a nagyanyám kapcsolatába, akkor vhol érthető. De engem is eléggé elrontottak, mert nem lánynak neveltek egyrészt, a "női" dolgokat meg olyan furán adták elő, kicsit olyan érzésem volt sokszor, hogy bár anyám jót akart, egy kicsit az is ott volt, hogy neki szar volt, nekem se legyen azért annyira túl jó. Gonoszul hangzik, de így van :S. Ráadásul ezekkel az utóhatásokkal a saját gyerekeimmel kapcsolatban is mindennap megharcolok.

Én csak ezek miatt féltem, amikor kiderült, hogy először kislányom lesz. Hála az égnek, ő nagyon határozott egyéniség, és én is sokat tudok tőle tanulni, így talán ő már lehet "normális kislány".

2013. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

na ez így túlzás...nekem van 2 fiam akiket imádok,de 3 gyereket szeretnék és igen én önző dög szeretném ha lány lenne

Szerintem teljesen normális mi is lenne ezzel a gond?

2013. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én is fiatal vagyok 22 éves,a jövendőbeli férjem 25,mégis hálát adok az Istennek, hogy megadta nekem,hogy gyermekem lehessen.Az első hónapban sikerült,bár én nagyon féltem,hogy nem fog,mivel p.m alulműködéses vagyok.A pozitív teszt óta imádom őt. Sajnálom nagyon azokat a nőket,akiknek nem lehet részük ebben a csodában és ha tehetném kölcsönadnám a méhemet minden nőnek arra a 9 hónapra,csakhogy ők is átélhessék ezt a gyönyörű érzést!

Bizonyára a korom miatt sokan beszólnak,hogy tuti csak "becsúszott" a baba,nagyon rosszul esik,hogy vannak ilyen buta emberek,aki állítólag a "barátaim".Pedig mi terveztük őt, a dohányzásról is leszoktam előtte fél évvel a párommal együtt...

2013. júl. 23. 10:07
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló!


Ahogy az általam kiírt kérdésben olvasni lehet, én kimondottan az 1!!!! szülött gyerekenél értettem ezt.Természetes,hogy 2 kisfiú után lányt szeretnél.Kívánom,hogy megadasson neked :)

2013. júl. 23. 10:11
 10/19 anonim ***** válasza:
igaz bocsi,figyelmetlen voltam sajnos én sokszor megkapom minek még egy és mit válogatok.....pedig elsőnél nekem is mind1 volt a neme
2013. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!