Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért akadnak kis sokan 1 (!...

Miért akadnak kis sokan 1 (! ) babánál, ha nem olyan nemű, amilyet szeretnének?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt látom magam körül és sokszor itt is olvasom :/ Elkeserítő! Bevallom régebben még én is a fiú felé hajlottam volna,de mára,hogy várandós vagyok teljesen másként élem meg,másként gondolkodom.Csak az jár a fejemben,hogy egészséges legyen és maradjon velünk!Minden este elmondom neki mennyire imádom és ez nem változtat azon,hogy most fiú e vagy lány e,igaz még egy darabig meg sem tudom...DE nekem a neme nem számít,hiszen a miénk,vér a vérünkből,akkor sokaknak miért nem mindegy,hogy fiút,vagy lányt hordanak e a szívük alatt?

9+4 hkm


2013. júl. 23. 09:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mert hülyék.

Bő 3évet vártunk a babánkra. Szerinted, érdekelt a neme? Csak akartuk, hogy jöjjön, és egészséges legyen, és a miénk legyen. Volt talonba fiú név és lánynév is. Fiú lett. örültünk/örülünk!

2013. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Én elveszítettem a babánkat, korai vetélés volt, de egy percig sem gondoltam a nemére még akkor sem, amikor még nem tudtam, hogy baj van. Amikor kiderült, hogy valami nincs egészen rendben a fejlődésével, még inkább nem törődtem ilyen ezredleges kérdésekkel. Most, hogy már nincs velünk és próbálkozunk ismét, azt hiszem, nem kell ecsetelnem, mit gondolok erről a nevetséges kérdésről (mármint, hogy mi lesz a baba neme?). Nem érdekel. Ha majd az egészséges babámnál megkérdezi a doki, hogy akarom-e tudni a nemét, szerintem kb. az lesz a válaszom, hogy "tök mindegy, de ugye az orrcsontja látható?"

Ez olyannyira külsőség, hogy szerintem nagy érzelmi hiányosságra vall, ha ezen fennakad valaki, főleg hosszú próbálkozás után!

2013. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsésnek mondhatom magam, mert hamar jött a baba nem kellett rá várni, de a neme volt az utolsó ami érdekelt. Csak a szülésnél tudtam meg, hogy kiscsaj :) mindig az volt az első gondolatom, hogy egészséges legyen. És ha végig gondolom, hogy mit csinálnék máshogy ha fiam lenne nem tudom mit válaszolnék. Hiszen ha kellett etettem a babát, ha kellett tisztába tettem, ha sírt megvigasztaltam. Végül is mindegy, hogy fiú vagy lány mert ezt mind elvégeztem volna :) Persze később vannak dolgok amiket máshogy csinál az ember mert egy kislánnyal babázni lehet egy fiúval meg autózni, de a lényeg az hogy mind a kettővel játszunk. Aggódni ugyan úgy aggódnék egy fiúért is mint egy lányért. Szóval tényleg nem tudom, hogy mi az a különbség, ami miatt ezt vagy azt a nemű gyereket szerethetném jobban. Második gyerekem is kis lány lett nála sem kérdeztük meg a nemét, meglepi volt a szülőszobán. Úgy néz ki, hogy most is terhes vagyok, aminek nagyon örülünk de megint az érdekel minket a legkevésbé, hogy mi a neme. Megvan a fiú és a lánynév és ha megszületik, akkor kiderül melyiket kapja :)
2013. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, másokban milyen érzések vannak és hogy dolgozzák fel őket,nem élem át, így nem tudok ezekről hitelesen véleményt alkotni. Én magam az első babánkat várjuk. Valahogy mindig kislány volt a fejünkben, nem is volt fiú nevünk. Ettől függetlenül 5-6 alkalommal azt álmodtam, hogy fiam születik. Aztán az ultrahangon kiderült, hogy kislányunk lesz! :))) Bárminek örültem volna, ha kisfiút mondanak akkor sem lett volna bennem egy fikarcnyi csalódottság sem. Számomra Isten áldása, ajándéka ez a gyerek, az csak egy plusz,minden gondolatomon felüli hogy még lányt is adott.:))))
2013. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem "akadnak ki", de csalódottak lehetnek, joguk van hozzá. Nyilván ha nem az lesz, amit akarnak, azt a gyereket is szeretni fogják. Szerintem nem bűn vágyni valamire aztán csalódni, majd utána örülni annak, hogy megszületett és egészséges.
2013. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a "joguk van hozzá" kifejezést egyáltalán nem értem a témát illetően. Joga van elvetetni is, jogában áll gyűlölni is, jogában áll adoptálni is, lényegében mindenhez joga van a kismamának. Ez egy értékrendről, elvről szóló kérdés, nem a jogi része érdekel. Persze, hogy érezhet csalódottságot, nincs gondolatrendőrség, aki ezt szabályozná (Orwell után szabadon), így nem értem ezt a kifejezést ebben a témakörben. Ez nem válasz. Itt az érzelmi aspektus a lényeg, legalábbis számomra.
2013. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért van ez, biztos más dolog nincs, amin keseregni lehet. Gondolom az ilyen szülők jobban sírnának, ha esetleg felmerülne, hogy komolyabb baja lehet a picinek. Aztán amikor kiderül hogy egészséges, akkor már tökmindegy, hogy mi van a lába között.

Egy picit én is elkenődtem, mikor kiderült az elsőről, hogy kisfiú. De nem tartott sokáig. El nem cserélném kislányra. Majd lesz az is, ha meg nem, akkor örülök annak, hogy egészségesek. Ez a legfontosabb.

2013. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél meg voltam őrülve a kislányért. Egyrészt valahogy csak így tudtam magam elképzelni, másrészt akkor pont olyan kisfiúk voltam a környezetemben, akik elvették a kedvem. A 20. héten derült ki, hogy lány. De ha fiú lett volna, akkor is nyilván örülök, csak kell egy kis idő, amíg az ember gondolkodása megváltozik. A terhes nők pedig különösen nehéz esetek ilyen szempontból. Egyébként a másodiknál volt alkalmam megélni a helyzetet, és 2 napomba telt, amíg átalakítottam magam fiús anyukává. Imádom mindkettőt!:) És abban igazad van, hogy sokan túl természetesnek veszik, hogy van egy egészséges gyerekük. Pedig az egy óriási kincs. De szerintem aki azt mondja, hogy nem mindegy a neme, az csak addig gondolja így, amíg meg nem szokja a gondolatot. És bizony van, akinek meg kell szokni, nem vagyunk egyformák.:) De ha tovább keresgélsz a kérdésekben, akkor észre fogod venni, hogy később mindenki belátja, hogy hülyén gondolkodott ekkor.
2013. júl. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én pl nem tudom megmagyarázni, de mindig is rettegtem attól, hogy lányom lesz.Fiúk közt nőttem fel, 2 bátyám van, minden rokonom fiú, még csak nem is tudtam lányokkal barátkozni soha.Nem tudom ide vagy máshova vezethető-e vissza az oka, de tény, hogy már attól görcsbe rándul a gyomrom ha a fiaimmal lemegyek a játszótérre és egy kislány hozzám szól.Egyszerűen nem tudok mit kezdeni a lányokkal, elképzelni sem tudom, hogy lányom legyen.A hideg kiráz minden "lányos" dologtól...rosszul vagyok a rózsaszíntől, a hello kittytől, a hercegnőktől...stb."Felnőtt kivitelben" szintén rosszul vagyok a "tipikus" női dolgoktól, műköröm, szoli, smink (nem egy normál sminkre gondolok, hanem sok nőnél ez a mániákus dolog), pletykálás...minden.Ettől függetlenül, bár elég fiús vagyok úgy gondolom tökéletesen helyt tudok állni a női szerepemben, mind feleség mind anya.Igénytelen se vagyok, szívesen húzok szoknyát, magassarkút is, stb, de elképzelni sem tudok egy "csajos" programot (nincs és nem is akarom, h legyen kivel), jobban el tudok beszélgetni férfiakkal, kisfiúkkal is jobban kijövök.Bármikor vigyázok ismerőseim gyerekére, nincs vele bajom ha egy kisfiút el kell vinnem pl pisilni, pelenkázni, fürdetni, bármilyen idős is, de múltkor pl egy ismerősöm rám bízta a kislányát, egész nap feszült voltam, meg kellett magam erőszakolni hogy játsszak vele, barbikról beszélgessünk, amikor meg az esti fürdés jött rendesen zavarban voltam.Lehet rossz dolog.Lehet az élet is elkényeztetett ezen a téren, hisz már a 3. kisfiamat várom, de nálam erről szól a dolog.

Viszont sokat ismerek akiknél egyszerűen "menő" ha (főleg az első) gyerek fiú és kiakadnak ha lány lesz.Nem tudom ki miért érez így, csak a magam nevében tudok nyilatkozni, persze lehet ha lányom lenne másképp látnám, lehet, hogy nem.Nyilván ha nem lennék ilyen szerencsés annak is tudnék örülni, h bármilyen nemű gyerekem van, de konkrétan ezt érzem.Nem tudom mitől, találgatni tudok csak és leküzdeni sem tudom.

2013. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!