Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akit eltiltottak a sextől,...

Akit eltiltottak a sextől, miért volt? Az orgazmus árthat a babának? Honnan tudom, hogy rosszat teszek vele?

Figyelt kérdés
Egy ideje orgazmuskor bekeményszik a hasam. Nem tudom, hogy a baba gömbölyödik össze és nyomja ki magát, vagy a méhem egy része keményedik be, de egy nagy gombócot érzek, nem a teljes méhem kemény.26 hetes vagyok. SZTK-ba járok, csak 12-én tudom majd megkérdezni az orvost. A védőnő nem foglalt állást a kérdésben.
2013. júl. 23. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Orgazmuskor a keményedés természetes, pár per alatt elmúlik!
2013. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A keményedés az orgazmus velejárója, és normál esetben nem gond.

Viszont veszelyeztetett terhességnél megindíthatja a méhösszehúzódásokat és vetéléshet vagy koraszüléshez vezethet. Természetesen akkor sem feltétlen következik be, meg nem minden veszélyeztetett terhesnél okozhat ilyet.

Ha az orvos nem tiltott el a szextöl, azaz a terhességgel nincs semmi baj, akkor nyugodtan csináljátok, nem lesz töle semmi baja a babának.

2013. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én ikreket várok, ezért le is tiltottak róla, bár bevallom, a keményedés miatt nekem kicsit ijesztő volt már korábban is. amúgy normális reakció.
2013. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a kieményedés normális, de nekem is ijyesztő volt, úgyhogy elég ritkán éltünk házaséletet, aztán el is tiltottak, mert szex után kicsi rózsaszínes folyásom volt másnap. Azt mondta a doki, hogy fel van puhulva a méhszáj, meg a szövetek a terhesség miatt ezért érzékeny, úgyhogy azt mondta inkább hanyagoljuk, hiába zárt a méhszáj, tehát még lehetne egyébként...

Szóval vérzés miatt, gyakori keményedés miatt (a nap többi részében), vagy ha nyílik a méhszáj, akkor szokták eltiltani a párt a szextől...

2013. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! :)
2013. júl. 23. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!