Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hüvelykenetet mindenkitől...

Hüvelykenetet mindenkitől vesznek a vége fele (36 hét körül)? Vagy ez is helyenként változik?

Figyelt kérdés
Nektek mikor vették le ?
2013. júl. 26. 17:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

29. § (1) Anyasági támogatásra jogosult a szülést követően

a) az a nő, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhesgondozáson vett részt;

1998. évi LXXXIV. törvény


Nem akarok okosabb lenni, egyszerűen mélyen elszomorít, hogy nem kapják meg a kismamák azt az ellátást ami jár nekik. És szerettem volna felhívni a figyelmet (már aki él vele), hogy igen is vannak törvények amik biztosítják a kismama ellátását.

2013. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát nekem sem vettek egyetlen egyszer sem kenetet egész terhesség alatt!!!Várta pedig,hogy majd vesznek a 36.héten..hát hogyne..semmi nem történt e téren.Egy kicsi folyásom volt,amivel a védőnő elküldött a városi nőgyógyászhoz,ő írt fel nekem kúpot(vizsgálat nélkül!)és azt kellett használnom.Hát kb 3 db-ot mertem elhasználni,mert nem tudtam,hogy most jót teszek-e vagy sem,mivel az orvos azt sem tudta,hogy milyen folyásról volt szó.

Úgyhogy én úgy mentem szülni,hogy nem volt kenet vétel sosem.A vajúdás alatt kaptam infúzióba antibiotikumot,mert elfolyt a m.vizem,viszont nem volt még rendes fájás és mivel nem tudták meddig fog tartani a szülés,ezért adtak infúziót,hogy a baba ne kapjon fertőzést,szóval szerintem ez megvédte mindentől.Hála Istennek teljesen egészséges babám született!!


3 hós fiú anyukája

2013. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindenhol és nem minden orvos foglalkozik vele. Szerintem jobb, ha kiköveteled magadnak. Én megemlítettema dokinak, és rögtön levette. Jól is tettük, mert háromféle bacim is volt, amit antibiotikummal kezeltünk ki.
2013. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
utána jártam és győrbe nem csinálnak ilyet sajnos :SS védőnőt felhívtam, ő mondta...de én meg fogom kérni az ügyeletes dokit hogy vegye le, nyugodtabb lennék....
2013. júl. 26. 22:32
 15/15 anonim ***** válasza:
teljesen jó! pff, főleg hogy én nagyon hajlamos vagyok rá, eddig majdnem az egész terhességet végig kínlódtam! :/ bár emlékszem húgom is úgy szült komáromba még, hogy olyan fertőzése volt... a lőtéri kutyát nem érdekelte
2013. júl. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!