Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány éves korig vállalnátok...

Hány éves korig vállalnátok be a 3. babát? Tehát mennyi az a korhatár amíg normális megszülni a 3. -t?

Figyelt kérdés
2013. júl. 27. 13:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Nagymamám pl. 40 évesen szülte a 3. gyerekét, mikor a nagyobbak már 16 és 15 évesek voltak. Bár ő nem volt tervezve, de még ilyenkor is lehet egészséges gyereket szülni és felnevelni.
2013. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ilyen korhatár. Valaki az elsőt szüli 40 évesen. Nincs lényeges különbség aközött, hogy a harmadikat vagy az elsőt szüli az ember bizonyos korhatáron belül. Sőt, ha lehet, akkor inkább az elsőt érdemes minél korábban vállalni, a további babák vállalása már kitolódhat a szülőképes kor végéig akár, mint ahogyan azt sok esetben látni is.

Én azt mondom, döntse el ezt mindenki saját maga a saját fizikai, szellemi, anyagi kondícióinak az ismeretében. Valaki esetében már a 30 éves kor is túl késő, másoknál a 40 is jó időben lehet.

2013. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Én most leszek 30 pár héttel a 3. baba születése előtt. Ha nem így sikerült volna, akkor 35 után már nem biztos, hogy erőltettem volna.
2013. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
36,5 leszek a 3. babánk születésekor. Mi úgy voltunk vele, hogy max 40-ig szülnék, utána már biztosan nem.
2013. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Szia..Én mindigis fiatalon szerettem volna babákat,mert úgy érzem,hogy akkor fizikailag és szellemileg is képesebb vagyok a nevelésükre.Ezért most 22évesen várom az elsőt.3.-at max. 33 éves korig vállalnám be :)
2013. júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
42%
Én 26 éves voltam amikor született a 3. Tervezzük a 4. babát,de semmi képen nem akarom 35 év felett,fel is kellene valahogy nevelni.Rugalmasabb az ember még fiatal,és az anyja akarok lenni,nem a nagyanyja.És tudom ez elég negatív hozzáállás lesz,de annyi manapság a nőknél a rákos megbetegedés,és rengeteg ismerősöm elment már idén is (mellrák,méhnyakrák)úgy,hogy a legidősebb 55 éves volt. :( Istenem...ilyenkor azért örülök,hogy fiatalon kezdtem el a gyerekvállalást,mert ha ezt a sorsot szánják ,,ott fent,, akkor azért addigra már majdnem nagykorú lesz mind.Én ezekre is gondolok...szóval nálam max. a 35 év!!
2013. júl. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Érdekes amit írtok. 31 leszek mire megszületik a 3. babánk ha minden jól megy. Én azt mondtam ha most sikerül még bevállalom de pár év nekem már sok lenne. Belegondoltam, hogy 31+18 azaz az érettségijén már így is 49 leszek. Szeretném látni felnőni az unokáimat is. Ne értsetek félre nincs bajom azzal ha valaki "későn" szül. Sokan kérdezték miért csak 2 hónap a határidő a 3.-hoz. A válasz egyszerű. Most 14 hónapos a 2. gyerkőcöm. Pár hónap és mennék vissza dolgozni. Dolgozni 1-2 évet aztán megint itthon 2,5 évet. Így még talán van arra esély, hogy akár karriert építsek.

És szerintem nagyon is lényeges, hogy 1. baba vagy 3. a kérdés. Vagy Ti nem így gondoljátok?

2013. júl. 27. 15:10
 8/28 anonim ***** válasza:

Én max. 35 éves korig szülnék, de lehet hogy csak 30.

30 éves koromig szeretném a 3 babát, annyit tervezünk. Még 2 babát kell összehozni 9 év alatt :) Sikerülnie kell :)


De mindenkinek más ez a korhatár, valaki 40 évesen is simán bevállalná, mi tuti nem.

2013. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindenkinél más a jó válasz erre.

Én örülök, hogy még 35. szülinapom előtt megszületik a harmadik, így is szerettük volna. Van pár dolog, ami miatt nem érzem magam elég erősnek, egészségesnek ahhoz, hogy ennél később szüljek. Másrészt az én pályámon úgy a legjobb, ha megvannak a babázós évek, aztán nem pattogok többet, mert a sok, különféle helyettesítés mindent tönkretesz, amiért dolgoztam.

2013. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Èn novemberbe leszek 36 èves. 2.babánkat várjuk.tavaly volt egy vetèlèsem ès azóta csak most jött össze a pici.Lehet,h a nagyanyja leszek ès nem az anyja?!Nem szèp dolog ilyet irni.Akkor aki 40 èves korába szül az vèn?vagy?! Szerintem mindenki maga dõntse el,h meddig meri bevállalni.17 ève vagyunk együtt a párommal.5 ève èlünk úgy,h a SAJÁT HÁZUNKBA,HITEL NÈLKÜL.Nálunk igy alakult.3.babát nem terveztük.Nekünk 2 a nyerö számunk!!!
2013. júl. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!