Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány éves korig vállalnátok...

Hány éves korig vállalnátok be a 3. babát? Tehát mennyi az a korhatár amíg normális megszülni a 3. -t?

Figyelt kérdés
2013. júl. 27. 13:29
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz. :) Nem gond ha valaki később vállal gyereket. Engem pont azért bírálnak mert már később nem tenném. Ezért is voltam kíváncsi. Egyébként nekem a közvetlen közelemben van késői gyerek. Az Apám 53 éves az öcsém pedig 7. A legidősebb tesóm meg 32. A fiam és az öcsém között 2.5 év van. A fiam azt hiszi, hogy az unokatesója. 5-en vagyunk tesók 2 anyától. Aki problémák miatt vállal később gyereket megértem teljesen legyen az egészségügyi vagy anyagi. Nyilván, ha becsúszna 35 évesen nekem is kibuknék az elveim miatt, de tuti imádnám őt is ahogy a férjem is.
2013. júl. 27. 17:05
 12/28 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem aki tuti nem vállalnék be 40 évesen a gyereket az gondoljon arra, hogy mondjuk nem találta meg addig a társát vagy nem jött össze a terhesség. Ez hogy tuti, ez olyan mint a soha szó. Soha ne mond hogy soha, mert nem tudhatod.


A korhatár az a nő egészségétől is függ, attól hogy a felmenői meddig éltek. Nyilván ahol 60-65 évesen meghalt mind ott nem biztos hogy jó 40 évesen szülni, de ahol mindenki 90 fölött halt meg ott miért ne lehetne szülni.

2013. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Én 35-ig.
2013. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Ha becsúszna max 35 éves koromig,tervezve 30-32 éves koromig szülnék max 3.at,nekem 1 van csak még 23 vagyok.
2013. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
26 évesen szültem az első babát, 29 évesen a 2.-at és tervezve 2-3-4-5 év "múlvára" lett volna a 3., de máshogy döntött, így 30 évesen szülöm meg a 3. babát. Így a párom már a 4.-ről beszél, amiről ezelött még nem volt szó! :D Ha birom, 35 évesen még ok, nekem. De nem a kor számít, én lassan a "gyerekeim számától érzem magam öregnek"... (félreértés ne essék imádom őket!!!) 30 évesen 3 gyerekes anya leszek... nem is tudom...
2013. júl. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ugyan így vagyok Én is csak nekünk szó nincs 4. babáról. Bele sem merek gondolni 4.-be. Azt már nem bírnám. Már a 3-tól is félek kicsit. 2-vel sem egyszerű sokszor mikor Apa 5 napokat nincs itthon csak aludni jár haza. De most nagyon vegyesek az érzések benne. Tervezett baba volt, de a boldogságot néha picit felváltja a félelem. Aztán rájövök, hogy a kicsi akkor már majdnem 2 éves lesz a nagy meg 5,5.
2013. júl. 29. 10:37
 17/28 anonim ***** válasza:
6-os vagyok,gondolom 10-es te pontoztál le.Nem szép dolog ilyet írni? Lehet,de a kérdező a véleményünkre volt kíváncsi,nekem ez a véleményem.Nem nem vagy ,,vén,, én nem ezt mondtam.Nem a 40 évre gondoltam,hanem majd a 60 évre,amikor még alig 20 éves lesz a gyerek.És azt is tudom,nem mindenkinek sikerül úgy alakítani a gyerekvállalást ahogy....De én konkrétan NEM vállalnám/nem is vállaltam/ a kései gyerekszülést,mert mint mondtam én akarom őket még sokáig támogatni,és ne ők majd minket,60-65 éves beteges szülőket,akik lehet már az unokákat sem érik meg.Mi szeretnénk unokázni, a család, a gyerekek a mindeneink a férjemmel.Nem akartalak megbántani,hidd el nem ez a célom....Minden jót Nektek a továbbiakban!
2013. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Kedves 15! Én sem vagyok még 30 éves,és már 3 gyerekes anyuka vagyok.Nem hogy öregebbnek érezném magam...,,fiatalabbnak,, mint bármikor! Nőiesebbnek mint valaha!! Büszke vagyok rá! Légy majd Te is az! Persze hazudnék,ha azt állítanám,hogy estére nem úgy nézek ki mint egy zombi..persze! :D De aztán jön egy új nap,és imádom mind a hármat,csodásak,gyönyörűek,okosak,és köszönöm,hogy ilyen csodás sorsot szántak nekem,még ha sokszor nehéz is.Minden jót Nektek is!
2013. júl. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 6. és 17. válasz írójával. Én kései gyerek voltam, igaz eü oka is volt anyukámnál. Viszont ő már nem is érte meg az unokái születését, apukámmal pedig soha nem alakult ki egyik tesómnak sem igazi jó kapcsolata a nagy generációs szakadék miatt. Felnőttkorunkra javult a helyzet, de egy gyereknek nem feltétlenül jó, hogy ha az apja a nagyapja is lehetne, még ha épp lakáshitelt nem is kell fizetnie, hogy a példánál maradjunk.

36 éves koromra valószínűleg már nekünk is lesz hitel nélküli saját házunk, és addigra a gyerekeink már 9, 7,5 és 6 évesek lesznek. Egyébként pedig az anyagi javakat tekintve, bármikor történhet olyan, amitől oda a jólét, meg olyan is, hogy vmi nagyon bejön és nem kell többé ezen agyalni. Nálunk az utóbbi években volt példa erre is, arra is. Nyilván nem célszerű úgy gyereket vállalni, hogy ha még kajára se jut elég, de itt most nem is ez volt a kérdés lényege.

2013. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok. Néha úgy érzem nincs elég időm ezzel a 2 csöppel sem foglalkozni. Nem egyszer úszik a lakás, mire a végére érek, mindent kezdthetek előlről. Csak akkor vagyunk érdemben együtt, ha ellógok velük az itthoni káoszból egy játszóra, strandra vagy bárhova, ahol játszhatok velük és nincs más dolgom. Ma lazítok egy kicsit. Kicsi lányomat kérdezgettem merre menjünk, azt mondta nem tudja, így ma itthon vagyok. a mosógép fél órája járt le, de még hozzá se nyúltam... Viszont, amíg a pici aludt játszottam a naggyal... én nem tudom másnak hogy van mindenre ideje, én majdnem tönkrementem, amikor 100%-ot akartam teljesíteni... de ez már másik téma... Imádom őket, ezért érzem magam kevésnek, fáradtnak, terhesnek :) és...30 évesnek :D
2013. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!