Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiír az orvos táppénre a...

Kiír az orvos táppénre a stressz miatt?

Figyelt kérdés
16 hetes kismama vagyok és egy telefonos ügyfélszolgálaton dolgozom. Egésznap ülök és gyakorlatilag egy gép irányítja azt, hogy mikor mehetek pisilni. Rengeteget sírok és stresszelek. Ráadásul a főnökség nem kímél, sőt úgy érzem nagyobb lett az elvárás is. Utóbbit úgy értem, hogy félnek, hogy mivel terhes vagyok, lazsálni fogok így nagyobb figyelmet fordítanak rám, nehogy ezt megtehessem. Nem bírom sajnos lelkileg és testileg sem. Rengeteget őrlődöm és féltem a Babám. Szerintetek kiírathatom magam? illetve az orvosom (magánorvos) kiír ezekkel az indokokkal?

2013. júl. 27. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kiírnak ha kéred, azért az nem normális, hogy ennyire be van szabályozva, hogy mikor mehetsz ki. Ha úgy érzed nem megy és a táppénz elég lesz, akkor mindenképp lépd meg.
2013. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy kiír. Te érzed mi az amit még elbírsz, nem az orvos. Irasd ki magad nyugodtan, a baba a legfontosabb.
2013. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, kiír. Menj el az orvoshoz, elmondod neki, mi a helyzet, ő pedig vagy ráírja, hogy veszélyeztetett terhes vagy, vagy mást, a lényeg, hogy táppénzre kerülj.
2013. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg ezért nem írhatna ki, mert táppénzre csak és kizárólag egészségügyi problémával vehetnek. Mivel magánorvosod van, nagy valószínűséggel valami kamu indokkal ki fog írni, ha megkéred.
2013. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Durva. Minő kedves főnökség! Undorító. Persze, ha elmondod, hogy milyen a munkahely ki fog írni vagy háziorvos, vagy ad a nődoki papírt, amit vinned kell a háziorvosnak és az majd kiír.
2013. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Nagyon hasznos mind! :)

Egyébként gyakran görcsölök is és olyankor futunk az orvoshoz de mindig minden rendben van hála istennek! Én arra gondoltam, hogy lehet a stressz miatt, persze ez nem biztos. 6. héten még barnáztam is. :( azóta utóbbit nem!!!!

De egyébként szülésig táppénzre csak veszélyeztetettként írhat ki? az nem elég indok, hogy egyszerűen nem bírja a kismama? bár a gyakori görcs gondolom elég indok!? Tudom, hogy nem betegség, hanem állapot de én például bevallom őszintén reggelente felkelni sem tudok, pedig 9-10 órákat alszom.

2013. júl. 27. 16:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam, mint te. Stressz ezerrel! Akkor magándokihoz jártam, de a körzeti nőgyógyász állapította meg a terhességet, aki tudta, hol dolgozom és már akkor mondta, hogy nem tetszik neki, hogy továbbra is bemegyek dolgozni. Amikor volt szívhangunk elmondtam a főnökömnek is és szóltam neki, hogy a 13.hét után táppénzre szeretnék menni. Nagyon rendes volt, megértette. Táppénzre simán ki fognak írni, de nem a magándoki, hanem a körzeti nőgyógyász fog felvenni és a táppénzes papírért is hozzá kell majd menni. Az első két hétben hetente adják ki, majd kéthetente kell bemenni érte. Nem lesz semmi gond, már a stressz is elég, de ha egyéb problémák is vannak nincs miről beszélni, sima ügy lesz, ne félj!
2013. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én fizikai munkát végeztem,(emelgettem sokat) de tőlem meg sem kérdezték, hogy mit dolgozok.A háziorvos írt ki a 9. héttől, mert elmentem hozzá és közöltem, hogy táppénzre szeretnék menni. Aztán a 12. héttől a nőgygyáz írt ki.
2013. júl. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!