Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érzed már, hogy mozog a...

Mikor érzed már, hogy mozog a baba naponta mennyi időt érzed, hányszor?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a 16. héten mintha éreztem volna valamit, de nem voltam benne biztos. Így telt el két hét, mire 18 hetesen egyik este nyugalomban az ágyban feküdve rúgott egy nagyot, és határozottat a baba. Azóta egyre jobban éreztem, most meg már minden nap, rendszeresen. Hol erősebbeket, hol gyengébbeket rúg. Számolni sosem számoltam, még nem kellett, de majd a vége fele igen. Csodás érzés, bár, néha, - amikor a méhszájamat rúgja-, az kellemetlen, de azt is szeretem, mert tudom, hogy bent van az én kislányom. :-)
2013. jún. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19+3 vagyok, mostanában már egy héten 3-4 napot érzem, de persze akkor is naponta pár alkalommal. úgy veszem észre, innentől tényleg naponta több mindent tudok megfigyelni, de szerintem igazán rendszeres majd 2-3 hét múlva lesz.
2013. jún. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a vedono azt mondta, h a 21-22. hetre lesz egyertelmu es mindennapos. Meg nem tartok ott.
2013. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En 18 hetes kora ota erzem rendszeresen mindennap. Fekudtem az agyma este es egy hullamszeru erzes volt. Meglepodtem egy kicsit aztan utana meg mozgott parat es mindennap mozog azota. Nekem a hatso falon tapad a melepenyem szoval eleg durvan ficankol a kislanyom odabent. A 19 hettol erezheto kivulrol is es lathato is rendesen. Mostmar sokszor faj es kellemetlen amikor epp a bordam rugdossa vagy ha rafekszik a hugyholyagomra. Na de megeri. A mozgasok rendszertelenek voltak nekem eleinte. De mostmar nagyabol tudom mikor szamithatok rugasokra. Reggel amikor felebredek o is felkel es rugdosodik. :) ha eszek eves utan mindig. Es amikor lefekszek aludni o akkor a legaktivabb. Persze meg maskor is rugdos. Reagal a simogatasra hangokra. Meg ha epp almodik akkor is van hogy rug egyet egyet. 32hkm
2013. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16.héten héten éreztem először-doki szerint mert vékony vagyok és alig van zsirréteg a hasamon.18.héttől mindennapos,naponta többször érzem,mostanában megszokott reggel 8kor,ebéd utánn is,délutánn 4 kor,késő este lefekvéskor,éjjel is érzem,reggel 8kor már ébred,de sok ideig mozgolódik mindig:) 26hkm
2013. jún. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

18+5 naposan mozdult meg. Nekem azóta minden nap mozog.

Mindenkinek mozog akkortól mikor megérzi elsőnek, csak olyankor még állva/ülve nem igen lehet érzékelni max fekve.

Persze én mai napig sokat fekszem,:))

De kb a 2 hete érzem, járkálásnál ülésnél is!

23+3hkm

2013. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi, 12 hetes vagyok és alig várom az élményt. arra lettem volna kiváncsi, hogy ha előszőr majd érzem és utána nem akkor azonnal ne parázzak majd be, hogy mi van..
2013. jún. 3. 10:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Jol mondod, ne parazz be! En egy hete ereztem eloszor, moziban voltam es jol kinyomta a labat (gondolom), biztos hangos volt neki.. Azota talan 2x ereztem, amiben biztos voltam. Egyebkent sokszor erzek valamit, de pont olyan, mint a belmozgas, szoval inkabb nem beszelem be magamnak, h o az... A vedonovel meg pontosan errol beszelgettunk, amit irsz. Mondta, h figyelni kell majd, minden nap volt-e mozgas, es ha egy nap nem erzem, akkor rogton szolni kell. Kerdeztem, h oke, de mikortol varhato-el, h naponta erezzem, erre mondta a 21-22. hetet. Addig, ha nem erezted minden nap, az meg nem para. Nekem pl mellsofali a lepeny, az plusz 4cm szivacs, ami tompitja az erzetet, hajam nemigen van. Gondold el, a csontjai meg gyakorlatilag puhak (nincsenek megkemenyedve), igy kell neki annyira lokdosni a 4cm vastag lepenyt, h meg erezzem is... Szoval egyelore nem idegeskedek ezen. Pedig nagyon varom en is, hogy igy is kapcsolatba lepjunk... :-) 19+1hkm
2013. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11. héttől érzem,egyre erősebben egyre többször,mától viszont kifejezetten erősen..ma vagyok pont 19 hetes,van h lustább,de kifejezetten inkább mozgékonyság jellemző rá
2013. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!