Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt bélférgesség?

Terhesség alatt bélférgesség?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy a kutyámnak bélférge van. Mivel ez terjedhet emberre is felmerült bennem a kérdés, hogy mi van akkor ha elkaptam? Tüneteim nincsenek, de azért elkezdtem parázni...Lehet tőle valami baja a babának? Csütörtökön megyek dokihoz, rá fogok ott is kérdezni, de hátha valaki tud segíteni. 33 h km
2013. júl. 29. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Ne simogasd, ne takaríts utána. Egy vérvételből elvileg kiderül, hogy elkaptad e, de akár egy székletvizsgálatból is, attól függ, milyen férgei vannak a kutyusnak. A lakásba én nem engedném be a helyedben.

Elvileg, ha felírnak Neked féreghajtót, az nem árt már ennyi idős terhesen a babának.

2013. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem személyes tapasztalat, hanem a barátnőmé.

Neki a kisfia vitte haza, az oviban kapta el a gyerek. Elvileg székletben látni kell az apró, fehér, fonalszerű férgeket.

Fontos, hogy a kutyus kezelve legyen (gondolom, ez már folyamatban van), de addig ne simogasd, ne szedd az ürüléket, és ha lehet, ne engedjétek be a lakásba. Mindent takaríts, fertőtleníts át, főleg kapcsolók, kilincsek, és minden olyan textil (kanapé takarója, huzat), amivel érintkezik a kutyus.

Neked gyakori kézmosás, akár fertőtlenítős szappannal is. Mosd át az ágyneműt, ne csak a huzatot.

Egyél sok fokhagymát, fokhagymás ételt, az hajtja ki a férgeket. Van rá gyógyszer is, kismamák is beszedhetik, a barátnőmnek 2 db-ot adtak, de egy is elég volt.

Akár a háziorvoshoz is lemehetsz ezzel, nem kell megvárni a nődokit.

2013. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!