Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hetben jarok es 3 napja...

12. hetben jarok es 3 napja barnas-rozsaszin folt volt a tisztasagin. Azonnal elmentem a surgossegire, ott vettek vert, vizeletet, es azt mondtak, minden oke. Masnap ue csak nagyobb folt. Ma megyek uh-ra. Van okom az aggodasra? Nagy lenne a baj?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 08:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12. héten már elég stablin a baba állapota. Ha nem mutatott semmi gondot az UH (leválás, hematóma), akkor nem kell aggódnod. Gondolom hormonpótlást a vérvétel eredménye miatt nem kaptál. Ilyenkor a vetélésnek már ennél durvább tünete vannak. Pihenj addig is, szedj magnéziumot és C-vitammint, ez alapján még minden rendben lehet.
2013. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam ugyanez volt a helyzet. Nagyon alacsonyan volt a méhlepény, ez okozta a gondot. Én négy napot töltöttem a kórházban, szigorúan csak a mosdóba mehettem ki, nem fogadhattam látogatókat sem. Pihennem kellett. Most 27 hetes kismama vagyok, minden a legnagyobb rendben van!
2013. júl. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én mikor véreztem tőlem nem vért vettek ha nem meg uh-tak. Minden rendben volt. Amikor be mentél nem is uh-ztak csak megcsapoltak? (fura) Nem kell kétségbe esni sokszor van ilyen, ahogy ássa magát be a baba még előfordulhat akár 12 hetesen is picike vérzés, barnázás. Én babám pl. azt csinálta, hogy ahogy benövesztette magát a méhembe, csinált egy kis üreget amibe kis vér gyűlt össze, és ahogy megnőtt ezt az üreget kipréselte belőlem és ezért véreztem. De a baba mai napig jól érzi magát már 25 hetes kis izgő mozgó rosszaság.
2013. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Bocsi, azt nem írtam oda, hogy a színes folyást az okozta, hogy a méhlepény elérte a méhszájat. Ennyit mondtak az orvosok. Gondolom a nyomás vagy a dörzsölődés váltotta ki.
2013. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi valaszokat ,egy kicsit nyugodtabb vagok.:)Kulfoldon elek,es itt meg nem is voltam uh-on,ma megyek eloszor a 12 hetesre.Azt mondta itt a dok,hogy azert nem kuldott eloszor uh-ra,mertha masnap is lenne folt akkor nagyon ideges lennek,es ilyenkor varnak egy par napot.
2013. júl. 31. 09:01
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a vérvételes-hormonpótlásos dolgot, nekem azt mondta a nődoki, hogy ha már terhes vagyok, nem lehet megnézni, hogy elég-e a progeszteron. (Csak előtte, egy hónapban 3 vérvétellel nézik a szintjét meg a változását, és ha ott kiderül valami, akkor adnak hormonpótlást terhesség elején.)

Valaki tud erről többet?


Kérdező, nagyon kíváncsi vagyok, minden oké-e, lécci majd jelentkezz!

2013. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Külföldön egyértelműen fütyülnek a terhességre a 12. hét előtt, más kérdés, hogy itt Magyarországon is, de legalább rád néznek. Nem értem én sem a vérvételes dolgot, mert vérzés esetén a baba szívhangját kell megnézni, valamint, hogy honnan szivárog a vér, nincs e méh leválás,esetleg hamatoma, vagy egyéb vérfelgyülemlés, és a magzat jó helyen tapad e (pl. méhen kívüli terhesség okozhat barnázást, vérzést) ezek mind mind nem megállapíthatók vérvételből. Valamint a hormonok főleg pl. hcg lassan ürül a szervezetből, és akkor is jelen van ha a magzat már nem is él, de a részei még bent vannak. Szidhatjuk a Magyar orvosokat, de itt legalább próbálkoznak hormon pótlással, itt legalább megnéznek 6 hetesen is. Külföldön más szokások vannak, nincs ezzel baj, de ez esetben örülök, hogy nem külföldön élek. :D
2013. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Fertőzés is okozhat barnázást, ezt tudják megállapítani a vérképből, nálam ez volt. A hüvelykenetem negatív volt ennek ellenére, pedig biztos ott volt a gond, mert erős folyásom is volt. 7 napos AB kezelés után minden tünetem elmúlt. UH pedig a baba miatt kell, valamint a hematóma kizárása, méhlepény tapadási helye miatt. Jobbulást!
2013. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, én Mo-n élek, egy nap volt a vérvétel és az uh is. Nagyon alapos a dokim, mondta is, mit miért kell :-)
2013. júl. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Most erkeztem haza az uh-rol.Volt hasi uh,es a dokino nem latott semmit,utanna csinalt egy huvely uh-ot es azt mondta,hogy nem latja a babat.Latja a zsakot ,de nem lat benne semmit.Egy het mulva kell visszamennem uh-ra,nagyon felek!Lehet,hogy allterhessegem van?Valaki tud valami magyarazatot mondani,hogy mi lehet ez? :( :,(
2013. júl. 31. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!