Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hetben jarok es 3 napja...

12. hetben jarok es 3 napja barnas-rozsaszin folt volt a tisztasagin. Azonnal elmentem a surgossegire, ott vettek vert, vizeletet, es azt mondtak, minden oke. Masnap ue csak nagyobb folt. Ma megyek uh-ra. Van okom az aggodasra? Nagy lenne a baj?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 08:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Azt is mondtak,hogy lehet,hogy korai a terhessegem!Nem ertem akkor miert volt 3 honappal ezelott pozitiv a tesztem? :(
2013. júl. 31. 14:05
 12/20 anonim ***** válasza:
Most elvileg 12. héten lennél? Mert akkor szerintem ebből már nem lesz baba. Na ezért van értelme 6 hetesen szívhangot nézni, mert sokszor van olyan, hogy a terhesség elhal és utána csak hetek múlva tűnik fel, hogy elhalt a baba. Ilyenkor vagy elkezd meszesedni, vagy össze megy magától és felszívódik, vagy nem csinál semmit csak ott van. Ilyenkor jön a minsedabortusz. Mert nem maradhat bent a méhben a baba, mert addig nem tud jönni a következő. Ha pedig van rá esély, hogy valóban később fogant a baba akkor pedig a remény hal meg utoljára. De ez esetben 6 hétnél mindenképpen kisebb babáról beszélünk, mert 6. héten már szívhangnak kell lennie.
2013. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Na haragudj kérdező, hogy ezt mondom, de ez nagyon nagy baj.

Az maga a "missed ab", hogy nem fejlődik/elhal a baba, de nem indul meg magától a vetélés, nem ürül ki a méh. A missed ab jelentése magyarul: megkésett vetélés.

A petezsák méretéből meg lehet állapítani, hogy mikortól nem fejlődött a baba, legalábbis nekem meg tudták mondani.

Legjobban akkor járnál, ha magától megindulna a vetélés (de ekkor is kórházba kell menni, mert semmi nem maradhat benned). Ha nem így lesz, akkor műteni fognak. :(

Nekem csak wc papíron látszott kis barnázás a 6-7. héten, utána voltam uh-n, és akkor még volt szívhang, barnázás elmúlt. A 10. héten már nem volt szívhang, de a petezsák mérete alapján a 8. héten mehetett el. Amikor már nem volt semmi tünetem. A barnázáson kívül semmi nem volt, se vérzés, se görcs, és az összes leletem (vérvétel) minden normális volt. :)

Sajnálom, hogy te is így jártál, tudom, mit érzel.

Első baba lett volna? Nekünk igen.

Több doki is azzal vigasztalt, hogy a tünetek alapján biztos, hogy beteg volt, azért ment el, és akkor jobb így. (Ezzel egyetértek, csak az a bajom, hogy számomra nincs bizonyíték/lelet, vagy bármi, amiből tudnám, hogy tényleg beteg volt...)

2013. aug. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13-ik valaszado,igen ez az elso babank lett volna.Tegnap este vettem eszre,hogy amikor megtoroltem magam pisi utan,akkor lattam a wc papiron alvadt ver,vagy valami ehhez hasonlot.Szerinted ez a bab lett volna,utanna egy kicsit fajt a hasam,de elmult a fajas.Itthon pihizek ma,de olyan ,mintha a menses vege fele jarnek ,latszik ha megtorlom magam.Azt mondtak a korhazban tegnap,ha nagyon fajna a hasam es ha omlene belolem a ver akkor menjek be.Soha nem is volt abortuszom.Ird mar le,hogy hogy mukodik,altatnak,ido,faj?Lelkileg nagyon :,(
2013. aug. 1. 11:06
 15/20 anonim ***** válasza:
12-es vagyok: Mind a kettőtöknek mondom, akiknek volt műtétük. Én is így jártam. 6 hetesen még minden rendben volt. Csodaszép tesztjeim voltak, legalább 5 darab ha nem több, a családban soha nem volt semmi genetikai betegség, hamar jött a baba, fiatalok vagyunk stb. És amikor 12 hetes uh közölték, hogy már nem él a magzat és egy aprócska kis pontocska volt, csak zokogtam és zokogtam, nem is emlékszem, hogy jöttünk haza, csak itthon feküdtem és sírtam. Nem részletezem tudjátok milyen érzés. A családnak nem szóltunk mert így is csak 14-20 hét körül akartunk a babáról beszélni. Hát ez nagy hiba volt! Azt hittem nekem soha nem lesz gyermekem, iszonyatosnak éreztem ami velem/velünk történt. Meg volt a műtét , vártunk 3 hónapot és 4. hónapban jött a következő baba. :D Jelenleg 26 hetes a pocakomban, kis izgő mozgó manócska. A családnak 12. hetes uh után elmondtuk a régi és az új babát is. Kiderült anyósomnak, két sógornőmnek, 3 munkatársnak és még sorolhatnám hány, de hány emberről kiderült, hogy így vagy úgy de nekik is volt vetélésük. Jó lett volna, ha ezt akkor mondják amikor megtörtént a baj, mert akkor nem hittem volna, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen.
2013. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Tudom, de ettől ez engem még nem vigasztal. :( Szerintem senkit.. Mikor barnáztam, már akkor mondta a doki, hogy nem biztos, hogy megmarad, de akkor majd újra próbálkozhatunk - meg is értettem agyilag, de átélni más. Azóta olvastam még 1-2 sztorit erővel (gyógyszerrel) megtartott beteg babákról, akiket a 20. hét körül meg kellett szülni, meg a Bezzeganya blogon is pont most volt néhány ilyen történet, és tudom, hogy sokkal jobb, ha az elején megy el - DE ettől még akartam azt a babát. Most már eltelt egy kis idő, és olyan, mintha nem is velem történt volna, mintha az az időszak meg sem történt volna. Nagyon fura.


Kérdező, a műtétet altatásban csinálják, 15 perc az egész, aznap haza lehet menni, legalábbis Magyarországon. Mivel még nem szültél, felraknak a méhszájba valami pálcikákat, amik 8-12 mm-re tágitják úgy, hogy a megduzzadnak. Nekem a doki azt mondta, hogy olyan, mint egy vizsgálat, hát nagyon nem. Mintha tűket szurkáltak volna belém. Viszont utána már nem éreztem semmit, nem fáj, és görcs sem volt. De van, aki nem érzi, amikor felrakják. Pár óra múlva elaltatnak. 1-2 napig, max. 1 hétig vérzel, én csak aznap meg másnap véreztem. 2 hét múlva kontroll. Én végig bőgtem egyébként, nyugtatót is kaptam. De akik még aznap voltak, azok közül senki nem bőgött.

A kudarcot sokkal nehezebb elviselni, legalábbis nekem.

A 12. héten már jelentős vérzéssel kellene járnia a vetélésnek, menstruációnál erősebbel. Amíg maszatolsz, addig nem indult meg a vetélés.

2013. aug. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
16-os Nem ertem mit ertel azalatt,hogy maszatolsz?Igy is azt mondta a doki,hogy pihenjek,sokat,de nem tudok,egesznap fent vagyok,pakolok,haztartas stb,csak annyi,hogy nem dolgozom.Nem faj a hasam,nem gorcsolok,csak van egy kis verzesem(barnas,mint a menszesz).Mikor fog megindulni a veteles?Csak a jovoheten kell mennem vissza,addig nem lesz semmi bajom(vermergezes?,lehet hulyeseget mondtam,de tapasztalatlan vagyok e teren).Fel szeretnek keszulni a legrosszabbra is.Addig is koszonom amit irtal!
2013. aug. 1. 19:50
 18/20 anonim ***** válasza:

Arról van szó, hogy amíg csak picike barnázgatásod van addig nem valószínű, hogy kitisztultál. A babád már elég régóta nem él eddig is elvolt bent ebben az egy hétben sem lesz semmi bajod tőle. Igazából ebben az egy hétben (ami egyenlő a pokollal tudom) az fog majd kiderülni, hogy a magzat valóban halott-e és csak bent maradt valami kis kezdeményecske, vagy később termékenyültél meg és egy kb.4- 6 hetes terhességed van csak. 12 hetes magzatnak már szívhangja, keze, lábának kellene lennie. Szívhangnak már 6 hetesen is kellett volna lennie. Tehát előfordulhat 1 hét múlva hogy:

- kisebb lesz a kezdeményed mint volt, szépen elkezdett felszívódni --> ez esetben vagy műtenek, vagy várnak még egy hetet hátha teljesen felszívódik vagy menstrúáció formájában kitisztulsz

- ebben az egy hétben megjön a mensid és kitisztulsz ez esetben nem lesz műtét

- nem történik semmi ebben az egy hétben és akkor műtenek és kiszedik azt a kis maradványt

- ebben az egy hétben a baba fejlődik (később termékenyültél meg) és eléri a kb. 6 hetes méreteket, szívhangot

- erősen görcsölni kezdesz és vérzel is ekkor szintén elindul a tisztulás, de még sem tud leválni a kezdeményecske és műtenek

Továbbra is hangsúlyozom, hogy nem lesz bajod, illetve ha bajod lesz az fel fog tűnni erős görcs vagy vérzés formájában, ez a kis apróság eddig is benned volt talán már 3-4 hete nem változott semmit, eddig is elvoltatok együtt most sem lesz tőle bajod, de örökre nem maradhat bent, mert foglalja a helyet az új babátok elöl, valamint egy idő után elkezd meszesedni is, pont azért, hogy téged ne fertőzzön meg. Sok sok ilyen eset van. Van aki 5-6 hetesen vetél el és nem is tud róla, hogy terhes volt, van aki 6 hetesen látja a szívhangot és a 12 hetes uh nincsen már semmi, van aki 10 hetesen iszonyat vérezni kezd és úgy vetél el, van akinek iszonyat görcsei lesznek és úgy zajlik a vetélése.

2013. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom,amiket irtal.Az biztos ,hogy eletem egyik legrosszabb hete all elottem.:,(
2013. aug. 1. 21:20
 20/20 anonim ***** válasza:
Elhiszem. Nekem is az volt életem legrosszabb hete. :( És még a következő is.
2013. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!