Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hamarosan szülni készülő...

Hamarosan szülni készülő kismamák, nektek nincsenek furcsa, és ijesztő gondolataitok?

Figyelt kérdés
Lehet sőt biztos, hogy én nem vagyok normális, de folyamatosan csak a rossz híreket hallom... Épp kapcsolom a tv-t és pont látom a kiírást, hogy meghalt a baba szülés közben, aztán bekapcsolom a rádiót és a váratlan halál a téma, majd megint másnap másik rádió csatornán egy egy éves kisgyerek haláláról beszélnek. Komolyan mondom megőrülök. Biztos azért van, mert jobban ki vagyok éleződve most ezekre a témákra és rögtön felkapom a fejem, de kissé babonás vagyok és rossz ómeneknek is veszem ezeket a behatásokat... A gondolataim meg csak akörül forognak, ugye velünk nem lesz baj? Konkrétan arra gondolok, hogy a baba egészségesen szülessen meg és én is túléljem... Másnak is vannak ilyen hülye gondolatai? Mert tudom, hogy tök természetesen és mindenféle baromság elképzelése nélkül kéne neki indulnom a szülésnek! És közben tudom/érzem, hogy minden oké lesz, csak olyan idegesítőek ezek a "támadó" negatív gondolatok.
2013. aug. 2. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ne is mond, direkt nem nézek híradót, erre tegnap rokonoknál ment, mi volt benne? hogy ikerszülésnél az egyik baba meghalt. én meg ikreket várok....az ilyen hírektől én is kicsit kiakadok, és egy ideig kattogok rajta, de próbálom elfelejteni.

szerintem a terhesség alatt mindig vannak ilyen időszakok, én 28 hetes vagyok, most éppen a koraszüléstől parázok, az elején az volt a mániám, megvan-e mindkét baba, aztán, hogy mindkettő egészséges-e, aztán, hogy honnan tudom, mindkettő mozog-e, most ezek már kiderültek ugye, most a koraszülés a parám, szerintem a 35. héttől meg nekem is szülés lesz, bár múltkor már eszembe jutott mindenféle dolog, remélem nem bénulok le császár közben és a többi.

általában le tudom magam állítani, ráteszem a pocakomra a kezemet és csak pozitív dolgokra gondolok! szerintem se híreket, se semmi ilyesmit ne nézz, majd ha meglesz a pici, és jó egészséget kívánok!

2013. aug. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor nem vagyok egyedül ezzel... Nem is nézek, teljesen véletlenszerűen épp csak egy pillanatra odakapcsolok és pont az megy, vagy azt hallom... Katasztrófa...
2013. aug. 2. 12:28
 3/12 anonim ***** válasza:
teljesen normális ahogy érzel! tudatosan kell ezeket valahogy elhárítani, és bízz magadban a testedben és a gyermekedben, hogy együtt ketten képesek lesztek rá! ez olyan mint a repülőgép balesetek, mindenki csak azt látja, hogy hány zuhant le, közben nagyon sok repülő szerencsésen landol, a szülés is ilyen :) én úgy oldom meg, ha beparázok, hogy megbeszélem a babóval, hogy ügyesek leszünk :)
2013. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Dede, én 2 héten belül szülök és totál parás vagyok.Pedig már a 3. babát várom.Ráadásul közeli hozzátartozóm egy hónapja szült és állítólag 1 naposan derült ki a babáról, hogy down-kóros.most már a jó leleteim sem tudnak megnyugtatni.teljesen ki vagyok borulva az egésztől, ráadásul mivel az első 2 szülésemnek császár lett a vége, ez most progis császár lesz amiről még több rémtörténetet hallok.teljesen rágörcsöltem már az egészre:(
2013. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én pár napon belül szülök, nekem nincsenek ilyenek....félek hogy milyen lesz de nem parázom túl...
2013. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hetem van elvileg a kiírt dátumig, mostanában kezdek parázni nagyon. :( Félek a fájdalomtól.
2013. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Valóban az a legjobb hozzáállás, hogy megbeszéljük a babával, hogy minden rendben lesz, és megcsináljuk ügyesen. És tényleg milliószor több a komplikácómentes eset, csak arról senki nem beszél.
2013. aug. 2. 15:50
 8/12 anonim ***** válasza:
De sajnos vannak, utálom a rossz híreket, és ha valami nem 101-es, akkor már parázok. A mai nst-mre azt mondták, nem rossz, csk a baba bealudt, azért olyan amilyen, semmi rosszat nem mondtak. Hát azóta is ideges vagyok, pedig érzem mozogni...Csúcs ez az utolsó 1-2 hét!:)
2013. aug. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6hetem van kb. eddig nem féltem , most viszont már kezdek parázni, nem a fájdalomtól hanem h a babával minden rendbe legyen
2013. aug. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

38 hetes vagyok és van, hogy tök nyugodt vagyok, aztán pedig egyszer csak jönnek a buta gondolatok. Fogalmam sincs, hogy miért van ez, de nagyon rossz. Zavaros álmok is előfordulnak sajnos. Aztán néha lusta a baba és keveset mozog, akkor is tiszta pánikban vagyok.

Amúgy nem vagyok ez a parázós fajta, de most.... Előfordul, hogy nehezen tudok megnyugodni.

Sokáig féltem a szülés miatt, mert az első elég nehéz volt. Most azzal már megbarátkoztam szerencsére.

2013. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!