Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a második/többedik babájáv...

Aki a második/többedik babájával terhes, hogy bírja ellátni a házimunkát és a nagyobb gyerkőcöt az állandó fáradtságtól, szédüléstől, hányingertől?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy van aki meg sem érzi a terhességet, de sajnos én nem közéjük tartozom. :( Minden érdekel, akár napirend is. Ha lehet a nagyobb gyerek/ek korát is írjátok meg. Köszönöm

2013. aug. 2. 15:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nálunk két év lesz a korkülönbség és a nagyobb egy örökmozgó, aki állandóan igényli a társaságomat, házimunkát nem nagyon tudok csinálni amikor ébren van.
2013. aug. 2. 15:22
 2/8 anonim ***** válasza:
dettó nálunk is ez van! :) a válaszok engem is érdekelnek :)
2013. aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szinte sehogy... :(((

A lányom szeptemberben lesz 2 éves, én január 24-re vagyok kiírva. Nem lehet semmit csinálni a kislánytól, igényli, hogy menjek erre-arra vele.

Ha nagy volt a káosz, szégyen vagy sem, de elhívtam anyut, hogy segítsen. Most hétvégén állok neki a romeltakarításnak, addig az apjával lesz a lányunk.

Az ellátása könnyű volt, csak a folyamatos fáradtság miatt a türelmem fogyott a szokottnál hamarabb. :)

2013. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nagy 3 éves, én most vagyok 20 hetes.

Minden nap elhatározom, hogy mit fogok megcsinálni, aztán az lesz a vége, hogy csak a mindennapos dolgok készülnek el. (főzés, mosogatás, mosás, vasalás, porszívózás, felmosás) Ha még a viráglocsolásra jut erőm és energiám, már boldog vagyok. :)


Majd jobb lesz, csak győzzük kivárni! :D

2013. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én "most tervezem teherbe esni", éppen az ovut várjuk, ha összejön kb 19 hó lesz közöttük, én is kiváncsi vagyok rá, mert nekem még segítségem sincs. én úgy tervezem, amíg bele nem jövök a dologba vagy amikor nehéz időszakok jönnen havi 1x nagytakarításra hívok egy takarítónőt és az elejére előre főzők és vagy rendelünk. napirenddel kapcsolatban azt kaptam tanácsot tapasztaltabb anyukáktól, hogy a nagyéhoz igazítsuk a kicsiét és szánjuk fél-1órát amit csak a naggyal töltünk, hogy az ő figyelemigénye is ki legyen elégítve. izgulok én is előre mi lesz :-)
2013. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagy 3.5 éves a kicsi 2...most 39 hetes múltam...


2 hete lett nagyon nehéz, addig jól boldogultam...de most utolsó egy hétbe végig szenvedés volt...

nehéz rendet tartani a gyerekek mellett, közbe az ő igényeiknek is megfelelni....bízom benne h szülés után újra a régi leszek és bírom a tempót 3 babával is ....


napirend :


reggel: 1.5-2 óra játszó

utána vagy előtte mikor hogy alakult készítettem el az ebédet....

ebéd után 1 óra pihi nekik, addig nekem házimunka...(söprés,felmosás,teregetés)

délután ismét játszó...kb 2 óra

este miután lefeküdtek még össze pakolás....

2013. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Össze csapom a lakást, takarítás porszívozás. Utána vásárlás. Reggeli, majd lazítás a hűvösben. 11-kor ebéd a gázra, egykor ebéd. Lazítás. Háromkor mosogatás. Lazítás. Két naponta mosás. Lazítás annyit tesz játék a gyerekkel, vagy közös tv-zés.
2013. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nagy 3 lesz nemsokára, most 38hetes vagyok. Eddig nem volt semmi gond, de ebben a melegben dagadok a víz miatt, este nagyon fáradt vagyok és semmi kedvem főzni :( Nem hagyom el magam, de a mai nap pl nagyon nehéz volt.

Reggel intézek vásárlást, ilyesmit. Aztán főzés és ami mellette még belefér. Ebéd után alszunk egyet, aztán az este kicsit nehezen megy el. Tudunk pancsolni a kertben medencében, közel a Balaton is, csendes helyen lakunk, tehát séta is lehet, ha nincs őrült meleg. Gyakran megyünk fagyizni, vagy hozzánk jönnek rokonok és a nagy jól eljátszik.

2013. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!