Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbaidő alatt felmondhatnak,...

Próbaidő alatt felmondhatnak, ha bejelentem, hogy terhes vagyok? Vagy ha mielőtt bejelentem, kiíratom magam táppénzre?

Figyelt kérdés

2013. aug. 3. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt mindkét fél azonnal és indoklás nélkül felmondhat, gyakorlatilag ez a próbaidő lényege. Akkor is ha terhes vagy és akkor is ha táppénzen vagy.
2013. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Persze, simán. Indok nélkül kirúghatnak. Én a helyedben nem jelentenék be semmit...
2013. aug. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy a próbaidő után meg nagyon valószínű, hogy be is zár a bazár. Nem a cég, csak a bolt... úgyhogy nagy szarban vagyok azt hiszem.... :(
2013. aug. 3. 10:08
 4/10 anonim ***** válasza:
A próbaidő alatt nem vagy véglegesítve, vagyis ha alatta bejelented kirúghatnak, ha pedig úgyis bezár a bolt, nem tesznek át másikba...ha nem nagyon nehéz a meló és bírod - de szerintem beszélj a nőgyógyásszal - megvárhatod, hogy leteljen a próbaidő, hátha áthelyeznek véglegesen és utána már simán táppénz:-)
2013. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
"Simán tappenz" Nem les az olyan síma, ha a kérdező munkanelkuli volt.....
2013. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok munkanélküli, 3 éves munkaviszonyom van. Csináltak egy szerződést módosítást és most 3 hónap próbaidő van.
2013. aug. 3. 13:15
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Probald kihuzni a probaido vegeig. Az, hogy az uzet megszunik, nem gond, csak a munkaltato legyen meg
2013. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt nem mondj senkinek semmit. Ha letelt, legfeljebb elmész táppénzre. Nem a bolttal van szerződésed, hanem a boltot üzemeltető céggel, így az nem gond, ha a bolt megszűnik. Mikor szülsz? Remélhetőleg még május 14. előtt, mert ha nem, akkor a Tgyás és Gyeded alapját csak abból a jövedelmedből számolják, amit az új szerződésed alatt kerestél. Nem szabadott volna belemenned a módosításba, ha volt előtte ugyanitt már munkaviszonyod. Nekem az ilyen cégek nagyon simlisnek tűnnek. Mi volt az oka, hogy új szerződést kötöttek veled?
2013. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha próbaidő alatt elmész táppénzre, akkor meg azért rúgnak ki, ez 100%. (Táppénz alatt is ki lehet rúgni.)
2013. aug. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, én úgy tudom, hogy jan.1. óta egy új törvény szerint már nem védi a ksimamákat semmi az elbocsátástól, de nem akarok hülyeséget mondani, nézz utána. Egyik ismerősöm emiatt jár bíróságra tudtommal.
2013. aug. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!