Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Született valakinek fejlődési...

Született valakinek fejlődési rendellenességgel (végtaghiány, autizmus, mozgásszervi problémák stb. ) gyereke, úgy hogy a terhesség alatt végig terhes vitamint szedett?

Figyelt kérdés

2013. aug. 3. 07:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Persze, barátnőmnek sajnos!

A terhesvitamin nem garancia semmire! Én nem szedtem, mégis egészséges fiam lett!

2013. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem. Végig szedtem Elevitet, második gyermekem kislány autista, született még utána két egészséges gyermekünk.
2013. aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyes betegségeket vitaminhiány okoz (pl. folsavhiány -Spina bifida), másokat meg genetikai okok határoznak meg, külső hatások, sugárzás vagy más káros dolgok. Nem lehet mindent vitaminnal kivédeni. Azt, ami vitaminszint függő, jó eséllyel csökkenteni lehet. De egy multivitamin komplex nem garancia az egészségre. Én is Elevitet szedek, de nem hiszem, hogy egy védőpajzs, csak csökkentem vele azoknak a betegségeknek az esélyét, amit vitaminhiány válthat ki. Ettől még lehet Down kóros, autista, siket, vagy lehet végtaghiányos is, és még sorolhatnám. Nem állítja senki, hogy a vitamin mindenre megoldás. De sokmindenre igen!
2013. aug. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Én nem szedtem semmiféle terhesvitamint, 4 egészséges gyermekem született!
2013. aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Az autizmusnak semmi köze a vitaminokhoz, ahogyan még sok más rendellenességnek sem.

A magzatvédő vitamin kivéd bizonyos rendellenességeket, de természetesen nem mindent. Ha mindent kivédene, akkor már rég kötelezővé tették volna minden kismamának a szedését. Bár én így is azt tenném, hiszen vannak nagyon súlyos betegségek, amiket kivédHET a magzatvédő vitamin (Pl. nyitott gerinc), ezért mindenképpen kockázatot vállal az, aki nem szedi.

Tehát a magzatvédő vitamin jó dolog, mert sok súlyos betegséget megelőzhetünk vele, de a vitamin nem garancia arra, hogy biztosan egészséges lesz a baba.

(Ahogyan természetesen az sem garantált, hogy ha valaki semmit nem szed, akkor beteg lesz a babája, ezért felesleges leírni hogy "én nem szedtem mégis egészséges lett a gyerekem")

2013. aug. 4. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát. Azért érdeklődtem, mert olvastam valahol egy olyan tanulmányt, amiben azt írták, h az emelt folsav mennyiség segít megakadályozni pl az autizmus kialakulását. Ezért javasolják pl a Femibiont terhesség alatt, mert abban a szervezet számára sok és könnyen felhasználható folsav van.
2013. aug. 4. 22:10
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Első vagyok, bár már látom,hogy le lettem pontozva, de kiegészíteném, folsavat szedtem 12 hétig.

Viszont semmilyen művitamint nem ettem meg az igaz. Helyette változatosan étkeztem!

2013. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem is lepontoztak mert nem szedtem vitamint, és igen az orvos javaslatára én is változatosan étkeztem sok gyümölcsöt és zöldséget ettem.
2013. aug. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elevitet szedtem terhesseg alatt de sajnos a kisfiam autizmussal el.
2013. aug. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Barátnőm Elevitet szedett végig, kisfia donga lábbal született, de nem tudom, hogy lehet-e a kettő között összefüggés.
2013. aug. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!