Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegi diabeteszes kismami...

Terhessegi diabeteszes kismamik hogy birjatok, en majd ehen halok allandoan, ebed ota 1 ora se telt el te mar hangosan korog a hasam az ehsegtol?

Figyelt kérdés
Ti miket esztek akik 160 ch ra vannak allitva?
2013. aug. 3. 15:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
úgy tudom narancsot lehet, meg káposzta az ami ilyen null kalóriás, nagyon rossz lehet, nem eheted azt amit kívánsz, dehát a baba az első :(
2013. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
160 g ch bőven elég egy napra, én évek óta így táplálkozom és még csak cukros sem vagyok.Ha mellette eszel normális tápértékű ételeket, sok fehérjét akkor éhes sem maradsz, finomakat is eszel és az egészségednek is jó.Hova kíván egy ember 160 g ch-nál többet naponta???Főleg nyáron ebben a melegben O.o
2013. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Én 120 ch-t ehettem terhesség alatt. Éhezés volt végig. Sokszor ettem pl csak alanature párizsit ha nagyon éhes voltam, meg túrót tejfölt egy is canderrel-el.
2013. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha rosszul vannak beállítva a fő étkezések (mennyiségre és minőségre), akkor jön az éhség étkezés után egy órával.

A gyümölcsök nem ehetők csak úgy, nagyon gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaznak.

Lassú felszívódású (glikémiás index) szénhidrátokat válassz a fő étkezésekre, és akkor nem leszel éhes egy órával később.

Én is ezen a diétán élek kb. 4 éve, nem csak terhesen, és elég ennyi szénhidrát egy átlagos munkát végző felnőtt nőnek, ha éhes vagy, akkor diéta hiba lesz. 25hkm

2013. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Én a harmadikat várom, és harmadjára vagyok cukros... A diabetológus azt mondta, hogy nem úszom meg most inzulin nélkül, mivel minél többedik terhesség, minél idősebb a kismama, annál súlyosabb a diabétesz. Hát, megúsztam. Norbival. Én sem gondoltam volna... Nem voltam oda érte korábban, de egy barátnőm rávett, hogy próbáljam ki. Váltottam graham kenyérről NOrbi kenyérre, kalácsra (!). Majdnem 2szer annyit ehettem, mennyiségre. A cukrom pedig 1 egésszel alacsonyabb lett átlagosan. A kenyéren kívül vettem kókuszos müzliszeletet is nála, azzal egészítettem ki a tízórait vagy uzsonnát. Nem olcsó! De úgy voltam vele, hogy erre a pár hónapra mindenképp megéri. Ráadásul egyre inkább természetes anyagokat használ (pl Stevia-val izesített üdítő). Lehet reklámszagú, pedig nem az :) Nem vagyok érdekelt, csak nekem bejött :)
2013. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia! Sovany husokat minden mennyisegben ehetsz! Ha a zsir is meg van szabva akkor nem! De pl ha veszel tescoban slimm kenyeret es abbol csinalsz pl egy gombas fasirtot (karajbol) 30 dekat fixen ehetsz ha nem forgatod a vegen zsemlemorzsaba es sutoben sutod ki! Ha fozeleket is eszel pl hozza akkor azt is bele kalkulalod de rozsliszttel suritve, ha edesen szereted stiviat tegyel bele! 0 a szenhidratja es kaloriaja!

Ha pl rantott hal elore panirozottat a sutoben kisutod barnarizzsel es sok hallal eheted! A panirt kiszamolod bele fer-e... Tizoraik jogobella light! 1-et eszel mondjuk almasat es ehhez ehetsz 3-4 kokuszos zabkekszet!

Vacsora mondjuk abonett sonka rengeteg zoldseg, vagy abonett+ korozott + sok uborka! Iszonyat sokat lehet enni 160 chban csak at kell gondolni!

Sok hus (csirke hal karaj sovany marha) keves koret es nincs ehezes! Pl egy toltott dagado jo sok majas majorannas toltelekkel vagy csak a tolteleket keszited el es szilikon tepsiben megsutod! Joforman betegre eheted magad ha okosan szamolsz! De ez mondjuk fugg a zsirbeviteledtol is!!!

2013. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Jezusom csorog a nyalam....de jokat esztek....sztem en vok hulye hozza akkor
2013. aug. 3. 15:49
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Sorolom meg de zsirtol fugg ismet hangsulyozom hogy mennyit ehetsz: fott tojas, sok tojasbol rantotta kolbasszal szalonnaval, hagymat inkabb hagyd ki de gombaval teleszorhatod, kolbasz szalonna magaban (feher szalonna) fustolt sonka ham'n'eggskent. Turogomboc (esszel) dietas haas pudinggal. Rakott kel (keves rizst keversz a husba), ontott karfiol (kefirrel). Sonkas teszta (durum) sima egyszeru fott sonkat ledaralsz kefirrel elkevered es annyi tesztaval osszesutod tepsiben amit enged az adagod! Rakott zoldbab, frankfurti leves, lecso sok virslivel es kefirrel rozsliszttel habarva!
2013. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na akkpr igy mar tudsz valogatni :) orulok!


Az alapszabaly: se feherliszt fehercukor, feherrizs, banan szolo es egyeb edes gyumolcsok de amit lehet az savanyu alma es vagy a grapefruit vagy a pomelo ezt pontosan nem tudom. Igyal sajat magad altal keszitett citromos vizet! Csokkenti az ehseg erzetet is! De stiviaval limonadezhatsz is!

Minden teljes kiorlesu legyen lehetoleg rozs graham vagy tonkoly liszttel (bar en az utobbit nem szeretem) graham liszttel istsni pogacsat is suthetsz sok szezammaggal es lenmaggal (utobbi jot tesz az anyagcserednek is)

2013. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Marmint a frankfurti leves van habarva nem a lecso de gondolom erted!
2013. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!