Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszes kismamá...

Terhességi diabéteszes kismamákat kérdezem, hogy szerintetek miért van ez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
160 g-os diétán vagyok. Itthon mindig jók az eredményeim, viszont a kórházban nem. Már vettem egy másik mérőt, és azzal is jó. Szerintetek mi állhat e mögött? Jártatok már így? Tuti nem voltam ideges előtte, mert 100%-ra tippeltem, hogy jó lesz az eredmény, és még sem. Teljesen tanácstalan vagyok.
2013. jún. 29. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy otthon többet mozogsz, a kórházban meg leültettek?
2013. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ès is a stresszre tippeltem volna,de èrdekes mert az ujjbegyes mèrők mindig picivel magasabb èrtèket mutatnak mint a vènábòl vett vèr eredmènye!Doki szerint! Èn is diabèteszes lettem ès 180-as diètán vagyok! Neked milyenek az eredmènyeid?Nekem itthon mindig jok,a korházba is az volt eddig mindig,kivètel 1 alkalom amikor 7.0mmol lett ès befektettek 4 napra 24 òrás vèrvètelre ahol tökèletes eredmènyeket produkáltam.Ja a cukros lötty után lett 8,2mmol.
2013. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En kulfoldon elek es a dokimnak is van esze ;) Szoval en nem fogyasztok alapbol cukrot es feherkenyeret sem eszem, nem nassolok es egeszsegesen taplalkozom.27.hetben jarok eddig 7kgot hiztam.A cukros lotyis vizsgalat nalam igy nezett ki elotte 4.2 utana 2 oaraval 11.6 ez rengeteg.Az en diatetikusom mivel elmondtam neki miket eszem rogton ravagta,hogy szerinte mivel alapbol nem fogyasztom cukrot a szervezetem olyan sokkot kapott,hogy nem tudta lereagalni a dolgot.Nem kell dietaznom csak annyit kert hogy egy hetig figyeljem a cukrom minden etkezesem utan ket oraval. Nahat egy jo gyumolcsos tejes zabkasa utan nekem a cukrom 4.5 de ha siman ebedelek akkor 3.8. Szoval egy jo diatetikus nem csak azt nezi,hogy milyen let az erteked a korhazban hanem azt is,hogy milyenek az alap etkezesi szokasaid.
2013. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A 25. heti terheléses cukornál, éhgyomri 3,7 a lötty után pedig 8,2. Azon csodálkozom, hogy annyira tudatosan próbáltam étkezni. Most vagyok 29 hetes -4 kg-nál járok. Az első terhességemnél felszedtem 15 kilót, az szépen rajtam is maradt, most viszont mióta diétázom szépen megy le, pedig közeledik a 40. hét. Itthon ha normálisan eszek mondjuk ebéd után 6,8 volt a legmagasabb értékem. Míg a kórházba az éhgyomri 3,8 egy corn spitz után pedig ismét 8,2. Nem értem, mert minden reggel ezt eszem és soha nem volt ilyen magas tőle. Való igaz hogy ott ültem míg vártam. Itthon meg van egy két évesem, aki mellett nem igazán lehet ücsörögni, főleg nem egy órát.Még nem voltam dietetikusnál, mert másfél óra utazásra van tőlünk, a gyereket sem tudom hova rakni, ezért mindig a dokimmal konzultálunk hogy milyenek az eredményeim. Most ott tartunk, hogy jövőhéten ismét lesz egy labor és ha nem lesz jó, akkor befektet.
2013. jún. 30. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!