Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány kismamának módosították...

Hány kismamának módosították a terhességi korát? Mondjuk a genetikai uh-n?

Figyelt kérdés
Nekem az elején egy héttel többet mondott az orvos..A genetikain már mensi szerintit.Az elején is fejlödhetnek 1 hét eltéréssel?Avagy csa kásöbb..
2009. okt. 25. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 12. hetin mondta,hogy 1 héttel kisebb a baba és azóta is úgy van.
2009. okt. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 12 hetesen nagyobbnak látták 1 héttel,és a genetikain meg még plussz pár nappal nagyobbnak látta a genetikus.
2009. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 6hetesen mondta a dokim, hogy csak 5hetes, aztán 10hetes meggondolta magát az orvos, hogy mégiscsak annyi, amennyi, és genetikain pont korának megfelelőt láttak.
2009. okt. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia!elöször mikor elmentem dokihoz azt mondta betöltött 9hetes vagyok..és küldött a 12.heti uh-ra ahol pedig azt mondták 3 nappal fiatalabb a babóm!:)
2009. okt. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a legelején megállapította a doki, hogy 9 nappal fiatalabb a mensi szerinti számolásnál. azóta is tartja magát ehhez, de lehet, hogy még változni fog. 28 hetes km
2009. okt. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En kulfoldon elek. Itt az a rendszer, hogy a terhesseg elejen, bejelentkezeskora a mensi szerinti kort veszik figyelembe, aszerint kuldenek el a 12-14. het kozott egy uh-ra, aminek a tarkoredo meresen kivul az a fo funkcioja, hogy a terhesseg tenyleges korat megallapitsak, valamint a varhato szulesi datumot. Innen is az uh neve (dating scan).

Itt az az elmelet, hogy a 14. hetig minosegi fejlodesen megy at az embrio, ami annyit tesz, hogy termeszetesen novoget is, de inkabb a szervek, szervkezdemenyek alakulnak ki ekkor. A kulonbozo genetikai meretbeli elteresek csak ettol idosebb magzati korban jelennek meg (tehat mondjuk hogy nagyobb szulok miatt nagyobb a baba, stb). Elvileg a 14. hetig minden baba meretileg egyforma. Ezert nagyon-nagyon pontosan merik meg ezen az uh-n a babat es ugy mondjak meg a terhessegi kort, ha elteres van a mensihez kepest, akkor valtoztatjak a kiiras datumat.

Kesobb mar nem, 20 hetesen van a kov. uh, akkor mar hiaba kisebb, nagyobb a baba, akkor is marad a korabban meghatarozott kor.

A 2. babamat varom itt es mivel mindket teherbeeseskor kovettem a peteeresemet, pontosan tudom, hogy mikor fogant a babam, igy ala tudom tamasztani ezt az elmeletet. Az elso babamnal pontosan kozepidoben, a ciklusom 14. napjan volt peteeresem, 12 hetesen ennek megfelelo meretet mertek, nem is kellett valtoztatni a koron, mert a meret szerinti egyezett a mensi szerintivel.

A 2. babamnal csuszott a peteeresem 2 napot, tehat ennyivel fiatalabb volt a terhesseg, mint a mensi szerint kellett volna legyen. Kivancsi voltam, hogy eszre veszik-e es igencsak elcsodalkoztam, amikor dating scan-en meret alapjan egybol mondta a doki, hogy at kell irni a varhato szuletesi idot, csusztatunk ket nappal, mert annyival fiatalabb a terhesseg. Hozzatette, hogy ne aggodjak, biztosan kesobb volt peteeres. (Egyebkent elotte en nem mondtam neki.)

Szoval az elmelet nalam beigazolodni latszik.

Az elso babam egyebkent mar 20 hetesen nagyobb volt egy hettel, mint ahogy 12 hetesen mondtak, harminc hetesen mar ket hettel mertek idosebbnek, de erre mar azt mondtak, hogy genetika, nem valtoztattak semmit. JOl is tettek, mert nem szuletett meg ennyivel korabban, hanem nagy baba volt (4 kg).

Most a 2. babam 20 hetesen mar szinten idosebbnek nezett ki par nappal.

Szoval ha van 12 het kornyekerol adatod, akkor talan azt figyelembe veheted, a kesobbi uh-kat mar nem erdemes. Mondjuk azt hozza teszem, hogy ehhez nagyon pontosan kell merni.

2009. okt. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nincsen 12.-ik uh-m.Én is külföldön lakom és az elsö uh-m a 17.héten volt mensi szerint.(orvos szerint 18.hét)Ugyanis nem voltak hajlandóak megvizsgálni sehol a papirtortúra miatt amire várnom kellett.Szóval több mint 3 hönaposan volt az elsö uh-m,de akkor ezek szerint abba belefér az az egy hét.Köszönöm a välszokat..

23 hetes

2009. okt. 26. 10:49
 8/8 anonim ***** válasza:
21 hetes vagyok, összesen négy uh-on voltam, abból 3 ultrahangon módosították a korát, meg a szülés várható időpontját.Engem ez nagyon bosszant:)
2009. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!